PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne jajo lamparta!!



matka__
16-04-2014, 09:36
Cze! W inkubatoże mam kilkanaście jaj g. lamparcich i druboogonowych. I jest problem z jednym jajkiem lamparta!!! Juz powinno sie z niego kluć maleństwo (termin minol) a ono zrobilo sie tak jakby takie lekko sflaczałe! lekko wkleśnięte, tak jak by z srodka część zawartości jaja wydostała się na zewnątrz! Co jest grane?? mi sie pierwszy raz cos takiego stało! czy zarodek obumarl? Prosze pomuszcie mi bo sie niecierpliwie co z nim!!
Pozdro!!

Matmike
16-04-2014, 09:38
nie wiem - moze nie bylo zaplodnione .... naprawde nuie wiem

mp
17-04-2014, 04:48
witam...
ja tez probuje hodowac gekonki...ale ciegle po 3 do 7 dni zapadaja sie jajka i jest po zabawie...ich zawartosc jakby wysycha(a sa na pewno zaplodnione)...co jest nie tak???...wilgotnosc 80%....temp ok 29C...widze ze trafilem na kogos doswiadczonego wiec prosze o pomoc bo na dniach beda nowe jajka...jak mozna to poprosze o dokladny opis budowy dobrego inkubatora...pozdrawiam:)

Guttata
17-04-2014, 07:31
vermiculit, jako podłoże, podłoże wilgotne, i nie wyżucaj jajek jak sie zapadną. zdaża się, że potem urosną.

milo
17-04-2014, 11:42
dawajcie swoim samicom więcej wapna a jak trzeba będzie to otwórzcie to zflaczałe jajko i zobaczycie co tam jest jak młody gekonik jeszcze nie rozwinięty to macie doświadczenie że nic się nie dzieje a jak jest puste lub zawartość zgniła lub zdechła to zmieńcie podłoże na vermiculit o ile go nie macie a jak macie to nie wiem co się dzieje ale życze powodzenia

Pituophis
17-04-2014, 12:05
Nie wyrzucać ani nie otwierać jaja! Czasami zdarza się, że na kilka dni przed wylęgiem jajo lekko zapada się czy marszczy. U gadów nie ma ściśle ustalonego terminu wylęgu jak u ptaków. Lepiej jeszcze kilka dni poczekać, chyba, że jajko jest zupełnie zapadnięte czy się psuje.

milo
17-04-2014, 12:39
no ale przecież nic się nie stanie jak jajko jest przeterminowane a ktoś je otworzy??????????????????????????????????????????? :)

Adamek
21-04-2014, 07:04
stanie sie bo gad musi najpierw przebic błone potem skorupe żeby przestawic sie na inny sposóbb oddychania przynajmniej tak u ptaków jest :D

Goblin
21-04-2014, 14:58
Adamek problem oddychania to nic , chodzi o woreczek żółciowy , zwierzaki wylęgając się powoli go wciągają jak ktos otworzy jajo wtedy maluch umiera z powodu takiego iż niewciągnoł woreczka.

Jarek Zajączkowski
22-04-2014, 03:13
Woreczek żółtkowy. Gady i ptaki klują się z wciągniętym woreczkiem żółtkowym. Jest to zapas pokarmu na pierwsze dni życia poza jajem (genialny...). Zaburzenia w wciąganiu woreczka żółtkowego spowodowane są najczęściej zbyt niską temperaturą inkubacji.

ps. w temacie głównym - jajo jest prawdopodobnie martwe.

KamilNowacki
18-05-2014, 15:47
witam...
ja tez probuje hodowac gekonki...ale ciegle po 3 do 7 dni zapadaja sie jajka i jest po zabawie...ich zawartosc jakby wysycha(a sa na pewno zaplodnione)...co jest nie tak???...wilgotnosc 80%....temp ok 29C...widze ze trafilem na kogos doswiadczonego wiec prosze o pomoc bo na dniach beda nowe jajka...jak mozna to poprosze o dokladny opis budowy dobrego inkubatora...pozdrawiam:)

42d3e78f26a4b20d412==