PDA

Zobacz pełną wersję : przestoga - łączenie nowej samicy do stadka



Nook
22-04-2014, 12:59
z łączeniem wsześniejszych samic nie było żadnego problemu nigdy nie miały żadnych ran. Ta najwyrazniej nie pasowała mojemu samczykowi i nieźle ją uszkodzil jak widać na zdjęciu. Spróbuje jeszcze raz podłączyc jak sie wykuruje, umyje ją, może samiec poczuł zapach samca od niej. nie wiem. Na pewno bede czuwał 24 h na dobe zeby jej sie nic nie stało jeśli przezyje:/. Czuje się nie wporządku, nie wiedziałem że takie rzeczy mogą mieć miejsce w terrarium... człowiek uczy sie na błędach [ niestety padło na zwierzaka:/], foto umieściłem ku przestrodze.

http://terrarium.com.pl/forum/download.php?20,162/zraniona_samica.jpg

Azzurreeuss
22-04-2014, 13:23
dobrze wiedziec.. jutro bede dokłądał nowa samice do haremu... wiec bede uwazał

Hudzik
22-04-2014, 13:58
Szkoda samiczi ,jak by incydent się powtórzył odezwij się na gg do Mnie to bym odkupił Ją od Ciebie o ile zakładasz taką opcje.
Pozdrawiam

Nook
22-04-2014, 14:38
okej, dam znać... wolałbym jakąs wymiane jednak na samice płodną podobnej wielkości jeśli da radę

piotrek
23-04-2014, 03:03
To nie koniecznie musiał być samiec...
Jakiś czas temu pisałem o tym iż miałem problemy z połączeniem 2 samic.
Potam próbwałem do stadka składającego się z samicy i samca. Ale efekt był podobny jedna samica ganiał za drugą zupełnie tak jakby na nią polowała. Nie pomogły żadne sztuczki.

W efekcie działań samicy druga miała dwie rany otwarte na ogonie, uszkodzenia naskórka na ciele i zwichniętą??/ złamaną tylną prawą nogę (poprostu złapała ją za nogę a ta próbowa się wyrwać).

Obecnie trzymam je osobno poturbowana jest już w bardzo dobrym zdrowiu, ale postanowiłem ich nie łączyć aż ostro nie potuczę tej właśnie.

Aha obie samice były podobnej wielkośći ale była róznica w masie.

Może jesteś w podobnej sytuacji...

M_L_O_D_Y
23-04-2014, 06:13
Biedactwo szkoda mi jej !!!!!!!
Niech to będzie pszestroga dla tych co też chcą połączyć jakięś gady ze sobą.
Na szczęście niemam takićh problemów z łączeniem żabek

Pawllo
23-04-2014, 12:52
nieciekawa sprawa, przemyj czymś rany, żeby żadna infekcja się nie wdarła.

42d3e78f26a4b20d412==