PDA

Zobacz pełną wersję : akceptacja młodszego gekona



Grażynka
01-05-2014, 11:11
mam 2 gekony (parke) samiec starszy samica młodsza i mniejsza o jakieś 4 cm samiec ma kolo 19 cm...samczyk podgryza partnerke....co prawda nie zauważyłem aby ją ganiał i gryzł ale jeśli ta na przykład położy sie na jego miejscu to ten ją gryzie...jeśli napotka ja na swojej drodze sytuacja jest podobna....

czy gekony zakceptuja sie sie?? czy musze skołować wieksza samiczke??

gekony mam od giełdy czyli 11 dni....

macie jakieś rady?

Azzurreeuss
01-05-2014, 12:40
powiniens polaczyc je na neutralnym terenie. Jak dokładałem samice albino, i wsadziłem ja bezposrednio do tera samca to zachowywał sie tak samo jak twoj, ale po kilku godzinach mu przeszło ;]
ostatnio dokładałem mniejsza samice albino i najpierw zapoznałem je w innym terrarium, a potem przeniosłem do docelowego i obyło sie bez zadnego molestowania ;]

wert
01-05-2014, 13:43
najpierw musiz wyjac mieszkanow ,zmien jakis element w terra wsadz noego przybysza,sadz starych mieszkancow...
takie sa procedury,

Grażynka
01-05-2014, 14:39
znaczy co teraz wyjac tego samca na jakiś czas z terra?? i za jakiś czas dać go z powrotem?

wert
01-05-2014, 14:56
chodzi oto zeby samiec czul sie jak na nowym terenie, wystarczy wyjac samca wlozyc samice i cos tak zmiecicnp. przestawic kwaitka a wlozyc samca...

42d3e78f26a4b20d412==