PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoża.Czy może być?



dawid_długoszewski
05-05-2014, 15:09
Ostatnio postanowiłem wyczyścić całe terra i zmienić podłoże.
Miałem w jednym rogu torf a w drugim czerwony żwirek z biofila (http://www.biofil.pl/Sklep/foto/maxi/podloze-witamin.jpg) i pojedyncze kamienie.
Jednak w kupce geka często widziałem też żwirek i postanowiłem zmienić podłoże.Jako nowe dałem same kamienie i nie wiem czy dobrze zrobiłem ponieważ nie da się ich ustawić aby podłoże było równe,pełno w nim szpar i świerszcze mogą się chować i gekonowi się źle chodzi.
I chce zmienić na nowe tylko nie wiem na jakie?
Podajcie mi jakieś dobre pomysły abym wykorzystał te kamienie.
Myślałem aby dać najpierw warstwe torfu na to dać kilka płaskich kamieni i obok nich ułożyć jedną warstwę tych okrągłych a w szpary wsypać czerwony żwir aby wszystko sie wyrównało.
Co wy na to?

I prosiłbym jeszcze o napisanie mi jakie wy macie podłoża

czekam na odp

milo
06-05-2014, 11:29
wiesz co są takie kamienie wiem że takie widziałem w norwegii ale w polsce są do dostania w sklepach, kładziesz piach na to torf a na to taki płat kamienia(łupka) tylko tak żeby gekon miał jak najmniej dostępu do podłoża a jak chcesz je rozmnażać to postaw na tym łupku pojemniczek po lodacz tylko taki duży i wypełnij go wermiculitem takim jak na biofilu i po sprawie

Bujal
11-05-2014, 15:27
Witam mam pare gekonów lamparcich i trzymam je w terra o sietnym wystroju i klimacie pustynnym ściany wylkeiłem kamieniami a na podłoże dałem gline którą kupiłem w sklepie zoologicznym SZREK na bazarze szembeka w centrum chndlowym jestem z tego podłoża strzaznie zadowolony ponieważ zawsze i w kazdym miejscu jest taka sama ilość i wygląda ja prawdziwa pustynia ponieważ glu zmieszasz tę suchą gline która jest w torebce z wodą to wygląda jak glina a gdy ja wylejesz do terra to po wyschnięciu on robi sią twarda i peka jest to świetna zecz ponieważ GEKON SWIETNIE SIE PO NIEJ PORUSZE ŚWIERSZCZESIE NIE ZAKOPUJĄ A PRZEDE WSZYSTKIM GEKON NIE MOŻE SOBIE ZROBIĆ KSZYWDY BO NIE DA RADY JEJ ZJEŚC BARDZO POLECAM TEN TYP PODŁOZA

Bujal
11-05-2014, 15:36
A jeszcze jedno bardzo przepraszam za bedy ortograficzne

Cumulus
12-05-2014, 01:22
Możesz zapodać fotkę tej glinki?

Jakieś namiary gdzie można ją nabyć?
W biofilu mają??

Cumulus
12-05-2014, 01:33
Jeszcze jedno pytanko.

Można w to podłoże wpuścić kabel grzewczy??

Bujal
12-05-2014, 11:51
No wiesz nie mam jak zrobić foty bo nier mam aparatu ale kabel możesz tamśmiało wsadzić bo ja mam nawet 2 i nic sie nie dzieje poprostu jest świetnie

Cumulus
13-05-2014, 00:14
...kupiłem w sklepie zoologicznym SZREK na bazarze szembeka w centrum chndlowym

W Łodzi kupowałeś?
Jak tak to gdzie to jest, bo nic nie kumam z tego opisu???

Jak wysyłkowo to zapodaj linka na opis www tego podłoża.

mateuszek
15-05-2014, 09:51
A włokno kokosowe polecacie???? Bo JA SE CHCE JE NA PODLOZE WLASNIE DAC. Tylko nie wiem czy jest dobre?????


POZZZZZDRO!!!!!!!!!!

dawid_długoszewski
15-05-2014, 10:51
Ja niedawno zmieniłem na włókno kokosowe.Między łupki skalne dałem własnie włókno i jest ok.
I mam pytanie czy włókno kokosowe sie pyli bo torf podobno tak?

mateuszek
15-05-2014, 10:57
A ile tych lupek skalnych dales?? Co???? I czy w biofilu moge takie kupić i za ile????

dawid_długoszewski
15-05-2014, 11:03
W terra mam 5 łupek skalnych i 2 takie wieksze kamienie.W biofilu jak byłem ostatnio to mieli tylko 1 taką wielką.
A cena w biofilu 3zł-1kg
Bardziej chyba się opłaca gdzies isc w teren i poszukać takich płaskich kamieni :D

mateuszek
15-05-2014, 11:11
THX!!!!!!! A jakie wymiary ma twoje terro??? Bo moje dopiero urzadzam ale bardzo duzo ksiżek czytalem na ten temat (gekony lamparcie :) ) i potrzebuje jakie podloze czy ktos robi sciany z gipsu i obkleja kora.... itp. Rozumiesz chyba??? Moje ma wymiary 60/30/40....


POZZZZDRO!!!!!!!!!!!

dawid_długoszewski
15-05-2014, 11:23
Ja mam 60X30X40
Jako śćiany mam dłubany korek z biofila,ale sam nie robiłem :(
Po wakacjach planuje większe terra i SAM zrobie całe wnętrze.Lepiej zrób sam,bedziesz miał potem większą satysfakcje :)

mateuszek
15-05-2014, 13:11
Aha a kto ci robił??? Dzidek, tata, wujek???? I nie wiesz czy w biofilu na zamówienie takie cosik robia jak im terro przyniose???

POZZZDRO!!!!!!!!!!!

dawid_długoszewski
15-05-2014, 15:15
No terra zamówiłem w biofilu na zamówienie razem ze ścianami i podłożem żarówką i kosztowało 210zł.
Wiesz co teraz nie wiem czy ci zrobią wnętrze bo ja zamawiałem za czasów Łukasza Sułkowskiego w starym biofilu.Teraz wszystko się tak zmieniło.Musisz się poprostu spytać Marty Barasińskiej szefowej biofila.
Możesz kupić płyty korkowe i samemu w nich podłubać i samemu wymyślić wnętrze według własnych fantazji :)
Najpierw jednak przyklej korek silikonem do szkłą a potem dłub.
Teraz gdybym robił nowe terra to tylko SAMEMU!!!!!! robił był jego wnętrze.Wcześniej wydawało mi się ze to bardzo trudne jednak po zdobywaniu coraz większej wiedzy nie jest to w rzeczywistości taka trudność.
Gorzej już w bawieniu się w klejenie i docinanie szkła to już sport dla bardziej zaawansowanych ;)

KamilNowacki
18-05-2014, 15:44
wiesz co są takie kamienie wiem że takie widziałem w norwegii ale w polsce są do dostania w sklepach, kładziesz piach na to torf a na to taki płat kamienia(łupka) tylko tak żeby gekon miał jak najmniej dostępu do podłoża a jak chcesz je rozmnażać to postaw na tym łupku pojemniczek po lodacz tylko taki duży i wypełnij go wermiculitem takim jak na biofilu i po sprawie

orindaben
26-05-2014, 14:40
czy mozesz podac nazwe tej gliny .do jakiego tera starczy opakowanie

42d3e78f26a4b20d412==