PDA

Zobacz pełną wersję : Ściółka dla gekona lamparciego...



mateuszek
15-05-2014, 09:40
Witam chcialem sie zapytac czy jako ściółka dla gekona mogą byc takie wloski z kokosów??? Ile kosztuje taki worek takich włosków??? Ile by mi ich bylo potrzebnych do wyscielenia terrarium 60/25/40 dl/wys/szer zakladjac iz sciolka musi miec przynajmniej 7 cm grubości.

PROSZE O PILNA ODPOWIEDZ!!!!!!!!!!
POZZZZDRO!!!!!!!!!!

milo
15-05-2014, 12:25
proszę powiedz mi czy to terra jest zrobione z televizora plazmowego bo z tych wymiarów to wynika oo albo formikarium .Człowieku !!!!!!!!!!!! czy nie myślałeś że te wymiary są do kitu długość ok może być wysokośćmax 30 jak na taką długość a szerokość on jak będzie duży to będzie bokiem chodził bo mu miejsca na łapy nie starczy musisz mu dać 30 co najmniej 25 to dla chomika a co do podłoża to torf polecam bo te włykno kokosowe to shit i nic więcej jest nie natyralny i jeszcze kamyczki takie żeby mu się w ryjku nie mieściły to będzie najlepiej

mateuszek
15-05-2014, 12:58
40 cm to dla ciebie malo CIULU!!!! Ja nie wiem mam na akademii rolniczej w Krakowie wujka ze specjalizacja "Gady iPłazy" LOLU!!!!! On mi tak doradził. Jest na 4 roku. On tez hoduje lamparty i ma identyczne terrarium i trzyma w nim 2 samice i samca. Jeszcze mu sie na dodatek rozmnazają.



LOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOL

!!!!!!!!!!!!........... bez komentarza.......

mboinski
15-05-2014, 13:02
Troche kultury bo przez takie teksty to forum się psuje.
Milo mógł odruchowo przeczytać (bez instrukcji dł./wys./szer/) i dlatego się lekko zdenerwował. Przeważnie te wymiary podaje się w innej kolejności (wysokość na końcu).

Dobra rada:
Bądź życzliwy to dostaniesz więcej informacji

mateuszek
15-05-2014, 13:04
Jescze raz powtarzam dlugość/wysokość/szerokość/ 60cm/30cm/35cm

Czy takie wymiary ci odpowiadają???
Przeczytaj uważnie :)

LOL!!!!!!!!!Aha i jeszcze chyb jestes jakis zacofany bo torfu nikt dla gekow lamparcich nie poleca bo szybko wysychi sie pyli. LOL!!!!!!!!!!!!

mateuszek
15-05-2014, 13:06
Przeciez jest instrukcja!!!!!!!!!! A tk wogole to sorry mboinski juz to sie nie powtorzy.
OK??????? A jak ty myslisz dobre te wymiary ktore wczwsniej podalem dla geka?????

POZZZDRO!!!!!!!!!!!!

Pawllo
15-05-2014, 14:58
Troche mnie już denerwują posty o wymiarach terrarium, tym bardziej że w opisie na każdej stronie czy w każdej książce jest napisane jakie jest miniumum. Są to naprawde minimalne wymiary i nie próbujmy ich zmniejszać, bo dojdzie jeszcze do tego, że będziemy hodowali gekony w słoikach po ogórkach kiszonych.
Jeżeli masz jakieś zasady moralne i naprawde zależy ci na KOMFORCIE gekonów to zrób terrarium największe i najładniejsze na jakie Cię stać, a jeżeli nie no cóż zrezygnój z terrarystyki. (Jest to skierowane do wszystkich, którzy próbują zmniejszac minimalne wymiary terrarium).


Co do ściółki to masz wiele opcji:
kostka kokosowa/bukowa
płąskie kamienie
włókno kokosowe
itd.

PS. Życze sukcesów w hodowli tego pięknęgo i ciekawego gada :)

KORSAKOW
18-05-2014, 05:37
torf sie pyli, podobnie jak wlokno, zle pomysly, kostka, piasek... lepsze

Raffee
18-05-2014, 09:40
Masz wujka na specjalizacji gady i plazy ktory hoduje geki i takie pytania zadajesz na forum??? Cos koles sciemniasz. Piasek odpada na samym poczatku i pozostaje chips kokosowy lub cos podobnego.

42d3e78f26a4b20d412==