PDA

Zobacz pełną wersję : Dać do docelowego czy nie ??



mboinski
18-05-2014, 06:38
Witam
Wiem że ostatnio takie posty zaczynają być denerwujące bo dotycza wymiarów terra.
Nie chodzi mi o minimalne wymiary terra.
Mam już prawie 2 miesięcznego gekona i chce aby zamieszkał już w terrarium docelowym (80*40*40).

Moje pytako dotyczy tego czy on mi nie zdziczeje i czy nie będzie miał problemów z
przyjmowaniem pokarmu?

Obecnie jest w terra 20*20*20 (wiem że małe) i chce żeby już się zaczął przyzwyczajać do docelowego.

W docelowym mam zamiar zrobić ściany z korka prasowanego i narazie jako podłoże będą ręczniki papierowe (o właśnie może mi coś zaproponujecie - coś takiego aby świerszcze się nie zakopywały itp.), oczywiście będa kryjówki i odpowiednia temperatura.

Gekon ma ok 11. cm

Proszę poradzcie mi

Raffee
18-05-2014, 09:40
Spokojnie mozesz go przelozyc do docelowego terra i napewno nie "zdziczeje"

Co do podloza to chyba najlepszym wyjsciem jest chips kpokosowy.

mboinski
18-05-2014, 09:48
A co myślicie o podłożu typu łupki piaskowca ??

Łatwo się sprzata i gekon napewno nie zje.
Tylko czym wysypać szparki pomiędzy łupkami ??

Raffee
18-05-2014, 10:00
Szpary miedzy lupkami mozna by zasypac piaskiem lub wloknem kokosowym bo taka ilosc na pewno mu nie zaszkodzi lub zrobic podloze na "stale" i szpary wypelnic zaprawa klejowa i wtedy masz pewnosc ze nic nie zje.

mboinski
18-05-2014, 10:02
Dzięki Raffee za pomoc. W poniedziałek prawdopodobnie jadę po korek i zaczynam robić. Jeszcze muszę trochę pomyśleczy czy robię podłoże z łupek na stałe czy nie.

Demon87
11-06-2014, 02:37
mboinski<-- I napisz mi co zrobiles czy zrobiles te lupy piaskowca zalane zaprawa czy jak...bo ja tez robie seojemu teraz i nie wiem co mu dac wlasnie:/
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz:D

mboinski
11-06-2014, 02:45
Demon87 looknij w mój profil i tam w notatniku jest o terrarium i jest link do fotek. Wyszło kiepsko ale jak będę miał czas to poprawie wygląd (troche inny kolor kamieni + dłubanie w korku + poszukiwanie korzenia)

42d3e78f26a4b20d412==