PDA

Zobacz pełną wersję : slimaki



MuDvAyne
24-05-2014, 02:41
Mam pytanie ! podawal ktos kiedys gekom slimaki ?? troche ich jest w poblizu ale cos mi sie wydaje ze one zbyt tuczace beda ... co wy na to ?

Goblin
24-05-2014, 02:47
bez przesady , jeszcze tylko brakuje karmienia kiślem z doktora etkera...

koleś
24-05-2014, 03:26
slimaki s dobrym pozywieniem, ale nie dla wszystkich zwierzat ;) Tilikwy je bardzo lubia, ale gekon ich raczej nie zauwazy ;)

MuDvAyne
24-05-2014, 04:37
goblin ;] nie wiem co sie burzysz niepotrzebnie slimak organizm jak kazdy tylko nie jestem pewien czy nie zaszkodzi .... zauwazyc zauwazy napewno sie zainteresuje ale co bedzie dalej to nie wiem wiec czekam na kogos kto sie orientuje

Goblin
24-05-2014, 04:52
MuDvAyne wątpie zeby ktos normalny karmił gekona ślimakami ... i żeby ci ktos odpowiedział na pytanie...

brevis
24-05-2014, 06:20
Slimaki:/ , raczej nie:)
A pozatym jak nie zje( a raczej napewno nie) to narobią takich śluzowatych śladów i zasyfią terrarium:) Wiesz co innego jakbyś miał agamki błotne- tylko by chrobotało:))

MuDvAyne
24-05-2014, 07:15
chrobotalo ?? jak juz bym sie zdecydowal kiedykolwiek podac mu slimaka to bez skorupy ;] mysle ze chwycilyby sie go jak tylko zauwazylyby ze sie rusza ale chyba moze im zaszkodzic .... goblin a powiedz mi czym ta diametralnie rozni sie pokarm w postaci swierszcza a slimaka ?? oczywiscie jest roznica ale nie az taka jak np podnaie swierszcxza a psa ;]

Goblin
24-05-2014, 07:20
MuDvAyne wartością odzywczą i tym ze ślimaki wydzielają sluz który za dobry aczej nie jest , brak chityny i różnych pierdoł... szczerze bardzo duzo dzieli ślimaka od świerszcza :-)

brevis
24-05-2014, 09:29
Zgadzam się z Goblinem.
Po co kombinować?? Nielepiej złapać jakiegoś konika polnego, robaka i takie tam. Uczepiłeś się tych slimaków. Jak chcesz to daj, my cię nie powstrzymamy, tylko po co??

Hari
24-05-2014, 10:05
Kiedys probowalem podawac slimaki, ale gek uparcie odmawial.

koleś
24-05-2014, 14:45
jak juz si podaje, to tylko slimaki skorupowe, ale tak jak juz pisalem, nie wszystkie gady je zauwazaja;) Ale pokarmem sa bardzo wartosciowym, zawieraja duuuzo bialka, a malo tluszczu ;)

Goblin
24-05-2014, 14:59
Nie no myślałem że już mnie nieczym niezaskoczycie ale myliłem się :-)

może lepiej podaj prezerwatywe smakową to 2 w 1 .... smak jak kisiel a struktura ślimaka....

koleś
24-05-2014, 15:19
jadles kiedys winniczki?? Jezeli nie, to najpierw sobie sprobuj, a pozniej sie wypowiadaj na temat struktury. ;)

Goblin
24-05-2014, 15:30
koleś jezeli to było do mnie to chyba logiczne ze to był JOKE :P

Hari
24-05-2014, 16:31
A dlaczegoby nie karmic slimakiem? Skoro w naturze slimaki są zjadane przez zaby i jaszczurki, więc i gekonowi nie zaszkodzą.

Goblin
25-05-2014, 01:02
wątpie zeby gek na pustyni/półpustyni miał kontakt z ślimakiem :-)

Hari
25-05-2014, 03:16
Z mącznikami, ani karaluchami brazylijskimi tez nie ma :P

MuDvAyne
25-05-2014, 04:01
goblin rozszmieszyles mnie jak cie koles uswiadomil o slimakach to nagle "to byl JOKE" no coz ... napisales 6 postow i zadnym mi nie pomogles .... dobra niewazne, pytalem sie z ciekawosci, jak ktos juz pisal jezeli slimaki sa zjadane przez inne gady plazy itp to bylem ciekawy czy gekonom podawano ... dzieki reszcie za odpowiedz

Goblin
25-05-2014, 04:17
MuDvAyne uświadomił , o mój boże :-) jezeli zadnego niezrozumiałeś to twoja sprawa , na tym forum chyba trzeba pisać dosłownie i jak przedszkolakom... za kazdym razem chciałem powiedzieć że niezgadzam sie z karmieniem ślimakami i według mnie jest to zbędne i bezsensowne kiedy prawidłowa karmówka jest tańsza niz woda...

Już rozumiesz ? czy jeszcze prościej napisać ?? może przeliterować ?

MuDvAyne
25-05-2014, 06:48
piszesz 7 post a akorat twoje zdanie mnie nie interesuje jezeli nie probowales, mogles napisac 1 post ze nie jestes za tym a narazie dowiedzialem sie ze wiesz jak smakuje prezerwatywa <lol2> swoje zdanie zostaw dla siebie, szukam odpowiedzi osoby ktora wie czemu moze to zaszkodzic , w jaki sposob itp ...

Goblin
25-05-2014, 07:03
napisałem ci na GG wszystko...jesli niedoszło to masz tutaj...Poprzednie posty moze i były niepotrzebne , sorry...


Bo slimaki mają kontakt z róznym syfem i mogą miec na sobie wiele szkodliwych bakteri i pasozytów które mogą byc niegroźne dla nich a śmiertelne dla geków ... lepiej karmic sprawdzonym pokarmem z hodowli pozbawionej świństw niż narazać geki na różne dolegliwości :-)

zadowala czy jeszcze coś dopisać ??

MuDvAyne
25-05-2014, 07:44
no to ze karmowka z zewnatrz moze byc zasyfiona czyms to normalne i to nei tylko w przypadku slimaka ;] jezeli ktos mial z tym doczynienia niech napisze

koleś
25-05-2014, 12:51
koniki polne sa tak samo darmowe jak slimaki, a sa polecane jako karmowka i o wiele bogatsze pod wzgledem mikroelementow niz swierszcze ;) Jest mozliwe zarazenie pasozytami, ale ja uzywam ich od zawsze i gekony zyja ;) i uwazam, ze twoje wypowiedzi sa troche dziecinne

brevis
25-05-2014, 14:13
Ja miałem i niezjadł. Słuchaj jak chcesz to nakarm- jak zdechnie albo pocharata sobie podniebienie skorupką to drugi raz nienakarmisz i dziesiątemu zakażesz!!
Goblin, i tak go nieprzekonasz bo on jest jakiś nieprzekonywalny. Myśli że jak ma 4 ptaszniki w profilu to jest Bogiem. MuDvAyne, według mnie jesteś chamski w stosunku do O WIELE bardziej doświadczonego Goblina, który próbuje z cierpliwością nieludzką wytłumaczyć ci że GEK NIGDY NIEZJE SLIMAKA!!!

brevis
25-05-2014, 14:17
Aha i dlaczego nie bo:
1. Toksyczny śluz
2. Twarda skorupka, gek może sobie pokaleczyć podniebienie i całe jelita i żołądek
3. Gek gdzieś na pustyni nigdy może ślimaka niewidział
3. Zaczopowanie tą skorupką
4. Są pod ochroną
5. Czy nak ciężko złapać, sprawdzonego konika polnego? :/

MuDvAyne
25-05-2014, 15:12
hahahahaha a moze poczytaj wyzej ze pisal jakbym mial podac slimaka to dalbym go bez skorupy, ciekawy jestem bo jezeli ktos agame nakarmil slimakiem to ciekawi mnie czy geka tez wiec jezeli twoj nie zjadl to nie wiesz nic na ten temat i nie pisz .... akorat na twoje punkty nie trzeba byc alfa i omega zeby wpasc;] mnie interesuje zdanie osoby ktora to zrobila ... chamski napewno jestem poczytaj posty goblina zamiast dac odpowiedz normalna to probooje nie wiem co udowodnic ;] i wez na nastepny raz nie obrazaj mnie jakimis wyzwiskami typu bog bo sobie tego nie zycze ... ja nie experymentuje z gekonami trylko jestemc iekawy tego chyba to dobre ze sie pytam, lepiej sie zapytac niz samemu sie dowiadywac ;] wiec mnie do niczego nie musicie przekonywac bo ja i tak nie podam ale jestem CIEKAWY tak trudno to skumac, wiec jeszcze raz nie masz o tym pojecia to nie pisz !

MuDvAyne
25-05-2014, 15:21
a tak pozatym teraz to do mnie doszlo.... problemujecie do mnie ze sie pytam o takie rzeczy a sami podawaliscie, a to ze nie zjadl to juz inna sprawa ale jest fakt ze dawaliscie ;] a jak jeszcze brevis podawales w skorupie to jzu wogoole brawo ;] wiec hcyba lepiej szukac info niz dawac bez namyslu ;] wiec nie wyjezdzaj mi z liczba ptasznikow na drugi raz ...

koleś
25-05-2014, 15:38
sluz nie jest toksyczny, tylko niesmaczny zreguluy ;) w polsce pod ochrona sas tylko gatunki z rodziny helicidae, natomiast jakze pospolite wstezyki nie sa chronione ;) a tego, ze gekon nigdy sie na cos w naturalnym srodowisku nie natknie, nie uznawalbym, za powod, zeby tego czegos mu nie podac, gdyz terrarium, to nie jest naturalne srodowisko i nie mozna go z nim za bardzo porownywac, nawet jezeli sie poczynilo wszystkie starania, zeby je odtworzyc ;) Aczkolwiek potwierdzam, ze gekony slimakow raczej nie zjedza ;)

PS Cos tam bylo odnosnie pomrowow i innych bezskorupowych. Ja nie radze ich dawac, gdyz sa w przeciwienstwie do skorupowych troszke szkodliwe i bardzo niesmaczne. Nigdy nawet nie byly uzywane w kuchni ;)

brevis
26-05-2014, 01:23
ok. spoko....
Jeśli zżera cię ciekawość, bądz też jesteś tylko ciekawy to złap tego ślimaka(jakiego chcesz) i poprostu włóż go do terrarium z gekonem. Poczekaj i napisz czy zjadł czy nie.... to jest najprostszy sposób:)

MuDvAyne
26-05-2014, 02:15
wlasnie o to chodzi ze nie chce niepotrzebnie ryzykowac ... a do kolesia: jak mowilem o slimakach bez skorupy to nie chodzilo mi o te ktore tak zyja tylko poprostu o wyciagniecie slimaka z niej ... i tak btw dzieki za info

koleś
26-05-2014, 05:19
|eby wyciagnac ze skorupy to trza chwile pogotowac, a wtedy to on bedzie martwy i gek go napewno nie ruszy. Jak juz mu bedziesz dawal, to zgniec lekko skorupe.

a co do tamtej dyskusji o kosztach karmowki... Sa gady, ktore zywia sie tylko slimakami, lubn stanowia podstwae ich pokarmu i gdy sie ich nie podaje moga zdechnac z glodu. Np. niektore scynki, zoltopuziki, duzo zolwi oraz innych gadow ;)

MuDvAyne
26-05-2014, 07:53
no i chociarz koles mi konktretnie przedstawil sprawe, dzieki

koleś
26-05-2014, 13:32
ja juz to wszystko wczesniej napisalem, tylko raczej nikt tego nie zauwazal :P I uwazam ze brevis i goblin troche za bardzo sie unosza, chca pokazac jacy sa madrzy.
Ale niestety nawijanie glupot i obrazliwe, narzucajace sie wypowiedzi nie sa przejawem zbytniej madrosci ;)

Goblin
26-05-2014, 13:40
Niczego nie mam zamiaru udowadniać bo jestem głupi i tyle :-) tylko człowiek czasami reaguje nadpobudliwie kiedy jest pewny ze niezaskoczy go już nikt niczym a jednak jest inaczej... i przeprosiłem chyba nie ?:P

koleś
26-05-2014, 14:23
sorki, nie zauwazylem ;) Zawsze trzeba dokladnie przeanalizowac swoja wypowiedz zanim kliknie sie "wyslij"... i jeszcze jedna rada... Odpisujac na post kogos, nawet nie doswiadczonego, pisz w takiej formie, jakbys pisal do papieza... czyli milo, grzecznie i spokojnie ;)

MuDvAyne
26-05-2014, 14:58
ej ale co w tym takiego dziwnego, jezeli inne jaszczurki przyjmuja slimaki to byl;em ciekaw czy to sie sprawdza w tym przypadku ... tyle ! a akorat to nie swiadczy o braku dosiadczenia, oczywiscie nie mowie ze jestem specjalista ;] ale nigdy sie wszystkiego nie wie wiec oczekiwalem na odpowiedzi ludzi ktorzy siedza w tym dluzej i maja o tym pojecie .... sam napisalem w pierwszym poscie ze raczej to jest szkodliwe ale nie bylem pewiem bo nie wiedzialem

koleś
26-05-2014, 15:38
ech... w poprzednim poscie zle mnie zrozumiales, nie chodzilo mi o to ze ty jestes niedoswiadczony, tylko tak ogolnie;) I jeszcze raz powtarzam... Slimaki nie sa szkodliwe ;)

42d3e78f26a4b20d412==