PDA

Zobacz pełną wersję : POdłoze dla lamparta



Fiku
28-05-2014, 02:08
Witam mam pytanie czy mozna miesięcznemu lampartowi jako podłoze dac kostke bukowa.
Z góry dzięki za odpowiedz.

mboinski
28-05-2014, 04:03
Sorry że się podczepiam pod wątek ale nie chce zaśmiecać forum takimi samymi tematami.

Czy jako podłoże dla lamparta może być kostka kokosowa ?? Chodzi mi o tą co trzeba namoczyć w wodzie. Czy ktoś stosuje takie podłoże, jak sie sprawdza i czy gek tego nie je, a jak je to czy może się tym zaczopować

Cumulus
28-05-2014, 07:40
Jasne, że można, ale warto pod nią umieścić kabel grzewczy.
Wydatek ok 30 zł.

Cumulus
28-05-2014, 07:42
Poza gazetami (lub papierem komputerowym A4) jest to najbardziej preferowane podłoże.

Podawaj witaminki to nic mu nie będzie na takim podłożu.

wh6fxe
28-05-2014, 07:50
Wlokno kokosowe (bo chyba o to ci chodzi) moze latwo zaczopowac geka gd ten troche go wciagnei podczas polowania a kostka jesli jest takiej wielkosci ze gek nei moze tego polknac jest idealna. Uwazam ze kabel jest zbedny zwlaszcza w takiej pogodzie...

Hari
28-05-2014, 11:51
Kostka bukowa odpada. Byly juz przypadki zjadania jej przez gady i wynikaly z tego problemy. To chyba najgorszy typ podloza jaki moze byc.
Wlokno koksowe (to co sie namacza w wodzie), jak i kostka kokosowa (krojony chips kokosowy). Nadaja sie dla lampartow. Wlokno najlepiej zmieszac z jakimis wiekszymi kamykami. Aha, wlokno kokosowe nie pyli (nie wiem skad ten mit). Pylic moze co najwyzej suchy torf.

wh6fxe
28-05-2014, 11:57
Moze pylic jesli jest dobitnie suche sam tego doswiadczylem kilka razy. A co do kostki bukowej to wlasnei trzeba dobrac taki rozmiar zeby miec pewnosc ze gek nei polknie wtedy bedzie dobrym podlozem.

mboinski
28-05-2014, 12:05
A w kostkę bukową nie będą się chowały nie zjedzone świerszcze ??
No i wydaje mi się że łatwiej gekonowy będzie wydalić kostkę kokosową niż bukową.
Jeżeli jestem w błędzie prosze poprawcie mnie.

A jeżeli dać jako podłoże łupki piaskowca to czym wyłożyć szparki (nie chce robić podłoża na stałe więc zaprawa odpada ??

No i czy to jest dobry pomysł ?? Moim zdaniem najlepszy (tak będe miał w swoim terarium). Jest pewnośc że gek się nie zapcha no i z tego co mi się wydaje wygląda najfajniej.

SpN
28-05-2014, 12:33
możesz wyłożyć włóknem kokosowym
albo jak nie chcesz na stałe to możesz zrobić z zaprawy tylko nie przyklejaj do terra,poprostu "wsuń".ale raczej podłoże z zaprawy to kiepski pomysł

wh6fxe
28-05-2014, 12:38
Wlokno kokosowe nie jest dobrym pomyslem jak sama nazwa wskazuje to jest WLOKNO ( wloknisete:P) tak weic gdy gek zje np przy polowaniu bedzi emial nei lada klopot by go wydalic. Najlepszym rozwiazaniem sa reczniki papierowe (malo estetyczne) badz lupk. Jesli dobrze pokabinujesz to nie bedzie wielkich ubytkow w podlozy (esli chodzi o te dziury) zawsze mozesz jeden- dwa lupki podzielic na mniejsze "kamyczki" (ktorych gek nei polknie) i uzupelnic braki w podlozu. Jednak rozwiazanie z recznikami jest duzo wygodniejsze ma kilak minusow (czeste sprzatanie, estetyka) ale za to duzo wiecej plusow.

42d3e78f26a4b20d412==