PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dobrac partnera dla Lamparta??



Demon87
12-06-2014, 03:44
Chodzi mi o to ze mam 2 miesiecznego geka i nie znam jego plci a chcialbym mu za jakis czas dobrac partnera badz parnterke a slyszalem ze jakby sie trafily dwa samce to moze byc zle:/ CO radzicie?? a moze mam poczekac az bede znac 100% plec mojego??:)

Hudzik
12-06-2014, 03:56
Można poczekać ale przy takim małym gekonie można śmiało dokupić 2 giego jak jest dużo kryjówek a okażą się samcami będą sobie schodzić z drogi.Gdy bedziesz pewny płci odsprzedasz 2giego ,albo wymienisz na samice.
Jest jeszcze jedna cecha nie sprawdzająca się w 100% ale zazwyczaj samce są jaśniejsze a samice mają ciemniejsze barwy,wiąże się to z różnymi temperaturami inkubacji jaj.

Pawllo
12-06-2014, 04:38
wiąże się to z różnymi temperaturami inkubacji jaj.
z tym bym się nie zgodził :)
w każdej temp jest zawsze jakiś procent szans, że wyjdzie ci samiec i samica :)
Co do pytania Demona to zakup drugiego, a jak okazą się dwa samce to jednego odsprzedasz lub zrobisz drugie terra :)

tokaga
12-06-2014, 12:19
Można dokupić drugiego lamparta "w ciemno" ale wtedy będzie trzeba jednego odsprzedać gdy okarze się ze to 2 samce, lub poczekać do uzyskania przez pierwszego dojrzałości płciowej i wtedy dokupić partnera. Wybór należy do Ciebie ;)
Hudzik tak jak pisze Pawllo nigdy nie ma pewności że na 100% będą same samce/samice.

Hudzik
14-06-2014, 02:09
Może sprostuje..mając na myśli "różne temperatury inkubacji jaj"
Miałem na myśli iż w wyższych temperaturach przeważnie kolor gekona jest bardziej żółtawy,ale to też nie regóła.:)
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==