PDA

Zobacz pełną wersję : Owoce dla gekona



mboinski
12-06-2014, 05:12
Witam.
Gdzieś wyczytałem że można co jakiś czas podaćgekonowi owoce.
Czy ktoś z was urozmaica w taki sposób dietę swojemu podopiecznemu ??
Jak tak to napiszcie co i co ile podajecie.

Banza
12-06-2014, 07:18
hmmm... lamparty raczej nie jedzą owoców, ale mozesz spróbować i przyzwyczaić swojego geka do pokarmów roślinnych, może coś z tego wyniknie :)

Pituophis
12-06-2014, 08:27
Po co? To jaszczurka owadożerna. Według dostępnej mi literatury w naturze nie jada w ogóle pokarmów roślinnych. Urozmaicaj dietę dzikimi owadami, noworodkiem myszy od czasu do czasu...

jaartur
12-06-2014, 08:57
Pewno ze mozna podac od czasu do czasu kawaleczek owoca. Mójemu gekonowi bardzo smakuje jablko ( oczywiscie bez skórki) ostatnio tez zjadl kawaleczek nektaryny. Oczywiscie ilosci sa male. Widze ze mu to bardzo smakuje, wic czemu mialbym mu tych produktów nie podawac. Poza tym, co kazdy wie owoce to zródlo witamin, które s potrzebne i gekonom. pozdrowionka ;)

jaartur
12-06-2014, 08:57
Pewno ze mozna podac od czasu do czasu kawaleczek owoca. Mójemu gekonowi bardzo smakuje jablko ( oczywiscie bez skórki) ostatnio tez zjadl kawaleczek nektaryny. Oczywiscie ilosci sa male. Widze ze mu to bardzo smakuje, wic czemu mialbym mu tych produktów nie podawac. Poza tym, co kazdy wie owoce to zródlo witamin, które s potrzebne i gekonom. pozdrowionka ;)

jaartur
12-06-2014, 08:57
Pewno ze mozna podac od czasu do czasu kawaleczek owoca. Mojemu gekonowi bardzo smakuje jablko ( oczywiscie bez skórki) ostatnio tez zjadl kawaleczek nektaryny. Oczywiscie ilosci sa male. Widze ze mu to bardzo smakuje, wic czemu mialbym mu tych produktów nie podawac. Poza tym, co kazdy wie owoce to zródlo witamin, które s potrzebne i gekonom. pozdrowionka ;)

jaartur
12-06-2014, 08:58
Pewno ze mozna podac od czasu do czasu kawaleczek owoca. Mojemu gekonowi bardzo smakuje jablko ( oczywiscie bez skórki) ostatnio tez zjadl kawaleczek nektaryny. Oczywiscie ilosci sa male. Widze ze mu to bardzo smakuje, wic czemu mialbym mu tych produktów nie podawac. Poza tym, co kazdy wie owoce to zródlo witamin, które s potrzebne i gekonom. Ktos moze powiedzic ze witaminy sa w proszku i w plynie, ale i tak spróbuj mu dac jakiegos owocka. pozdrowionka ;)

jaartur
12-06-2014, 09:01
Sorki za tyle tych wiadomosci ale to przez pomylke. Pokazywal ze strona wygasla , a tu tyle wyslalem :D

mboinski
12-06-2014, 09:40
Tutaj (http://terrarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14595&postorder=asc&highlight=owoce) znalazłem to o owocach i wolałem się spytać na forum ktore moim zdaniem jest lepsze. To było pytanie czysto teoretyczne

tokaga
12-06-2014, 12:12
jaartur tylko że w jabłku czy nektarynce to witamin jest raczej niewiele (żeby nie powiedzieć: mało) tylko troche cukrów prostych i wody. To już dużo lepsze było by kiwi. Ale ja jestem tego samego zdania co Pituophis lamparty w naturze nie odżywiają się owocami czy innym rodzajem pokarmów roślinnych. Lepiej podać lampartowi złapane na łące owady dużo lepiej na tym wyjdzie.

jaartur
12-06-2014, 12:25
Nie widzialem gekonów na wolnosci, owocki to tylko próba podania czegos innego. Nie traktuje tego jako posilku dla mojego gekona. A koniki polne dostaje systematycznie wiec wychodzi z tego bomba witaminowa. :D
Nie eksperymentujmy tak jak niektórzy, slyszalem ze podaja swoim podopiecznym np. produkty mleczne. Sadze ze kawaleczek owocka mozna dac czasami.

Pawllo
12-06-2014, 12:31
A pjąkom można podać czasami nektar i napewno nie zaszkodzi, wiesz? (żart oczywiśce)

Nie no karmienie owocami gekona lamparciego to już paradoks(x?) kompletny.

tokaga
12-06-2014, 12:38
Podawanie produktów mlecznych gadom (z nielicznymi wyjątkami np. felsumami) jest jeszcze gorsze od owoców.

SpN
13-06-2014, 07:13
a np. troche dżemu czy miodu do wylizania?bo felsumom sie chyba daje

Pawllo
13-06-2014, 07:16
bo felsumy w naturze wzbogacają swóją diete o pokarm roślinny :)

tokaga
13-06-2014, 11:40
Felsumy, lygodactylusy i niektóre inne dzienne gatunki gekonów uzupełniają diete (w naturze) o pokarm pochodzenia roślinnego, ale eublephary NIE.

42d3e78f26a4b20d412==