PDA

Zobacz pełną wersję : maluszki jedzą imago świerszcze :)



Guttata
18-06-2014, 02:34
witam, wczoraj pojechałem do zoologika po centymetrówki dla moich małych lamparcików, niestety owadów nie było :/. Zdesperowany wróciłem do domu. Wieczorem gdy przyszła pora karmienia pomyślałem nad wrzuceniem maluszkom tych dużych świerszczy (95% z tych to imago) te starsze (dwumiesięczne i miesięczne) zapolowały na imago!!!!!! cały zcas pilnowałem, czy świerszcz nie gryzie malucha, jednak one nie boją się polować przy mnie i cały posiłek przebiegał szybko. Najmniejszym lamparcikom ( tygodniowe) wrzuciłem świerszcze jeszcze bez skrzydeł, także szybko zapolowały, połykały ofiarę około 2 minuty, jednak wszystko teraz jest dobrze :) jestem bardzo zaskoczony, nie wiedziałem co te geki potrafią :) każdy dostał po jednym świerszczu, więcej już nie zjedzą, są "nabite" :)

mboinski
18-06-2014, 02:37
Ja kiedyś słyszałem że jakiś młody gekon zjadł jako któryś z pierwszych posiłków dużego pasikonika.
Nie dziwie się że są nabite :). Ja jednak wolę podawać więcej mniejszych niż ryzykować zadławieniem się gekona.

Guttata
18-06-2014, 02:40
tyle, że mneijszych nie miałem, gosć nie przywiózł, a szkoda mi ich było, to dostały duże :) moje lamparciki nie mogą głodować :)

mboinski
18-06-2014, 02:46
czy ja napisałem że wolał bym je przegłodować ?? :)
Moi starzy dziwią się że jak mam 10 świerszczy w domu to lecę do zoologika i kupuję na zapas. Ja robię wszystko aby mieć zawsze parę świerszczy an 2-3 karmienia (może mniejsze ale jednak jakieś) :)

Stein
18-06-2014, 12:19
może i znowu sie czepiam , ale chyba " przegłodzić " :)

mboinski
18-06-2014, 12:28
Stein sorry i dzięki - nie zauważyłem.

mboinski
21-06-2014, 11:34
Guttata potwierdzam to - na początku miałem lekkie wątpliowości. Do dzisiaj.
Wysłąłem ojca po świerszcze. powiedziałem mu że mają mieć ok. 1cm a ten kupił imago i nakarmił geki. byłem lekko w szoku.
Ile Twoje geki zjadły tych świerszczy ??
Moje zjadły po 3 na głowę

42d3e78f26a4b20d412==