PDA

Zobacz pełną wersję : mam problem z moim gekonem



vagansptasznik
19-06-2014, 00:12
mam problem z gekiem. jestem [początkuącym terrarystą.
wczoraj kupiłem małego gekonika lamparciego około 10 cm
zjadł wczoraj 5 świerszczy (4 średnie 1 mały)
zpryskałem mu wieczorem faunabox, dziś rano wymieniałem wode, spryskałem faunabox i prawdziłem czy nie zrobił kupki i siku nie zauwałżyłem nic, wpuściłem 2 świerszcze około 2 cm. po około 1 godz. zauważyłem że jeden świerszcz jest jakiś dziwny wiecgo wyłożyłem a drugiego ie widze wpuściłem następnego ale gekon nie chce jeść może ten świerszcze sie gdzxieś schował.
i moje pytanie jest takie czy mam sie martwić że gekon nie zrobił ani kupki aniu siuku i nie je tego świerszcza ????


prosze o szybką odpowiedź

vagansptasznik
19-06-2014, 00:16
s[rawdziłem teraz jeszce raz dokładnie faunabox pod korzeniem zanalazlem 2 świerszcze.
temperature gekon ma 26 stopni
dlaczego on nie zjadł świerszczy dziś ???
co robić ??

Ted
19-06-2014, 01:06
Tam skąd go kupiłes musiał dostawac mało jedzenia, jak mu podałes swierszcze to duzo zjadł i teraz jest najedzony. Poza tym gekon musi sie przyzwyczaic do mowego mieszkania a wczesnie zjadł dlatego ze był bardzo głodny. Temperature zwiększ do 30 stopni.

Fiku
19-06-2014, 01:08
Witam
Jesli jest to młody gek to powinienes mu dawac małe swierszcze.Ja dawałem małe a jak niemiałem to kriołem wieksze i jadł i zadnego problemu niemam.Jesli niezrobił kupki to moze jeszcze nie strawił tych z wczoraj.

mboinski
19-06-2014, 01:18
Daj mu się dobrze zadowmowić i go narazie nie stresuj (daj mu 2-3 dni luzu). Skoro jest mały to będzie bardzo szybko się aklimatyzował. A to że nie ma jeszcze odchodów to normalne - proces trawienia.

vagansptasznik
19-06-2014, 05:37
oki dokładni4 pszeszukałem faunabox i znalazłem coś w stylu kupy rozgniątłem to patykiem i zauważyłem głowe śąwierscza i małe kawałki pancerza.
ale nie wiem co to czy to kupa czy co ??


gekon jest grubości z 2 cm ma dłogość około 10 cm
wiec sie chyba nie zapchał ??

te resztki pzrypominały jedego świerszcza w małych kawałkach ale ne wiem co to ?/

teraz siedzi na górze na korku i śpi
więc jak był by zaczopowany to by sie nie wspinał ??

Jacku87
19-06-2014, 06:59
Czlowieku uspokuj sie troszke.
Gekony nie czopuja sie co chwile a juz na pewno nie swierszczami. To co znalazles to wlasnie kupka.
I nie masz co sprawdzac czy sika czy nie bo gekon jest gadem a gady maja kloake w ktorej miesza sie kupka i siki.
Jesli przy odchodach zobaczysz takie male biale cos co wyglada jak maly robaczek to wlasnie skrystalizowane siki.

dkk15
19-06-2014, 09:15
i niemusisz spryskiwac terra tak czesto albo wogole chyba ze zbliza sie wylinka

sqqter
19-06-2014, 14:09
Ziomus jak sie nieznasz to sie nie wypowiadaj. Gekon ma dobrą temperature i chorym pomyslem jest ja podnosic do az 30 stopni. Tymbardziej ze mamy lato. Gekonowi nie powinno sie dawać tyle naraz jedzenia. Lepiej mniej a czesciej (3 świerszcze dziennie i jest ok ) . Jesli nie zje- nieprzejmuj się. Może poprostu nie mial ochoty a jak zglodnieje to zje ;). Proces trawienny zwykle trwa okolo 2 dni a jesli gekon pochlonol az 5 swierszczy to moze potrwac wiecej. Podawanie takich ilosci nie jest wskazane- Gekon może się zapchać a to dopiero są jaja. O gekonika się nie martw. Wszystko jest w najlepszym porządku :))). Na poczatku kazdy sie tak zawsze o gekonika martwi wiem po sobie :P.

Pozdrawiam
Kamil

vagansptasznik
20-06-2014, 00:22
oki od środy gejk zrobił 4 kupki
już sie nie martwie
i sorry
dzięki za szybkie odpowiedzi

42d3e78f26a4b20d412==