PDA

Zobacz pełną wersję : Maczniki po raz setny :P



Matmike
24-06-2014, 03:47
Hey
Wszystko mi sie juz po walilo - jak to jest z tymi maczniakami ? Inni mowia ,ze jest to super pokarm dzieki ktoremu dlugo zyja a drudzy ,że beznadziejny - chcail bym urozmaicic diete i chcail bym sprobowac maczniakami ...co o tym myslicie ??

mantid
24-06-2014, 04:02
www.gekonlamparci.com

Azzurreeuss
24-06-2014, 05:28
znowu sie zacznie ]; ->

JAZZDDDAAAA.......

Matmike
24-06-2014, 08:57
No wlasnie - na tej stronie pisze - ale pisze takze ,że swietne podloze to piasek !! Wiec nie wiem czy mozna ufac temu opisowi :/

sqqter
24-06-2014, 10:59
Ziomus... Tak naprawde piasek to jest swietne podloze. Poprostu ktos w stylu Jan Kowalski puscil bezsnsowna plotkę o tym ze gekony się zapychają. Jest to swietne podloze bo...

1. Tanie

2. Wygodne (wysypujesz nasypujesz i po problemie)

3. Zdrowe. Gekony lubią troszeczke podjadać piasek w ktorym jest wapno a sam piasek poprawia trawienie.

4. Naturalne

5. Ładne (Mam terrarium w ktorym stosowalem rozne rozniaste podloza i z piaskiem wygladalo najladniej)

Pozdrawiam. Kamil

Guttata
24-06-2014, 11:43
wogóle geki mi sie niczym nie zapychają w jednym terra mam żwirek i jak go zjedzą, to nic sie im nie dzieje, młode piaskiem jak najbardziej mogą się zapchać, znam kilka takich przypadków, ale dorosłe i podrośnięte osobniki śmiało można trzymać na piasku. Do do mączników, możesz je podawać, ale tylko wiekszym osobnikom, tak powyżej roku, młodym mogą uszkodzić przewód pokarmowy, a wtedy będzie źle...

Goblin
24-06-2014, 11:47
heh ... tysiące geków w renomowanych zagranicznych hodowlach które mają wielkie osiągniecia gekowy są karmione dieta z maczników + witaminy i zyją , mają się świetnie , są w dobrej kondycji i nic niczemu sie nieuszkadza...

Guttata
24-06-2014, 11:51
bo Ci ludzie idą na ilośc, a nie na jakość :) według mnie można podawac mączniki, ale jako urozmaicenie :) podstawę diety w naturalnym środowisku stanowią owady, więc...

Nook
24-06-2014, 13:30
moje geki leca tylko na swierszczach i preparatach, wygladaja dobrze, mam je kilka lat nie probowalbym diety mącznikowej:] od czasu do czasu.. rzadko

Azzurreeuss
24-06-2014, 13:31
Guttata
ciekawa twoja teoria :D
maczniaki mlodym maga uszkodzic przewod pokarmowy a dorosłym nie. Kiedy to wymysliłes??

Azzurreeuss
24-06-2014, 13:33
twierdzisz ze ida na jakosc a nie na ilosc.

w-g mnie gekony na maczniakach sa duzo wyzszej jakosci ;) ale juz nic nie pisze w tym temacie bo to nie na moje nerwy :P jak cos to priv gg 4180955

Pozdrawiam

Silent_Dragon
24-06-2014, 14:46
Witam
Azzureus to nie jest ciekawa teoria tylko mlodemu gekowi trudniej jest przegryzc pancerz macznika, wiec guttata ma racje. Chyba nawet na gekonlamparci.com.pl jest to napisane i tez nie jestem za tym aby karmic samymi maczniakami bo gekon trzeba urozmaicac diete jak tylko sie da.
Pozdrawiam

Matt_ns
24-06-2014, 15:07
Ja swoje geki karmie samymi macznikami + witaminy i sa o wiele ladniejsze i grubsze niz po karmieniu swierszczami + witaminy

Goblin
24-06-2014, 15:42
Hahaha ilość a nie jakość :-) jeszcze niewidziałem żeby geki na świerszczach wyglądały tak dobrze jak na mączniakach...

Guttata
24-06-2014, 15:48
widać sa różne szkoły...jednak ja zostane przy świerszczach, róbcie jak chcecie :)

Jachyr1
24-06-2014, 17:43
Ja dzis zaczelem swoja przygode z tymi Pieknymi zwierzakami!:) Narazie dostalem od Krzystofa.W geka i paczke ok 30 karaczanow i gek je z Chcecia i nie ma zadnych prblemow!:) chce tylko dodac ze ma ok 16-17 cm i jest pieknie ubarwiony!:) jak sie oswoi i przyzwyczai do nowego domku t porobie mu zdjecia!:) zdziwilem sie bardzo ze po wpuszczeniu do terr odrazu zjadl 3 karaczny!:)

P.S aby nie rozpoczynac nowego bez sensownego zabardzo postu powiedzcie mi jak bierzecie wasze geki na rece!? Widze ze ten jest juz przyzwyczajony do obecnosci czlowieka bosie nie bio i nie uciak do kryjowek na moj widok i bez problemo wsadzilem go dzis z podelka w ktorym przyszedl do terrarium nie bal sie siedziec na rekach i byl spokojny alei naczej sprawa wyglada jak jest w terrarium... popostu chcila bym wiedziec bo gdybym chcial co zmienic w terrarium z wysroju czy tez posprzatac dokladnie to przydalo by sie go wyjac aby spokojnie wszytko zrobic. Z Gory Dziekuje za Odpowiedzi. pozdrawiam

mantid
25-06-2014, 02:01
maczniki to tez owady :) urozmaicenie z nich zadne...

szaryprorok
25-06-2014, 02:54
zawsze można wrzucić białe mączniaki-czyli te chwile po wylince-są tak miękkie że gekon spoko da sobie rade...mam inne pytanie -ile jest w tym prawdy że mączniak może szczękami uszkodzić układ trawienny gekona??bo jak się zastanowić to świerszcz ma większy pysk zatem??i i jak zrobić by mączniak był "bezpieczny",ale tak by jeszcze na tyle rzył by się ruszał??

Pozdrawiam:)

Obcy
25-06-2014, 03:08
tyle w tym prawdy co w kosmicznych dziurach w zbożu

Goblin
25-06-2014, 04:49
Tak a potem ten mączniak wyskoczy z klatki piersiowej gekona jak alien.... polish pierdoły...

Azzurreeuss
25-06-2014, 04:51
widocznie te geki sa drugiego gatunku

moje kilka dni po wykluciu zagryzaja kazda ilosc maczniakow, i to takich wielkich zaraz przed imago...

Stein
25-06-2014, 08:43
wszystkie profesjonalne zagraniczne i krajowe hodowle karmią gekony wyłącznie mączniakami , bo to jak by nie patrzeć najlepszy pokarm pod warunkiem iż jest wzbagacany witaminami i same mączniaki sa dobrze karmione.

MiNi
26-06-2014, 10:02
PIASEK ZŁY, MĄCZNIAK DOBRY...ALE NIE ZA DUZO. PIASKU TAKIE GEK MOŻE SIE NAŻREĆ, A POTEM MU SIE PRZEWÓD POKARMOWY ZATKA.ALE NIE O TYM MOWA. MACZNIAKI OWSZEM MOGA BYC,ALE NIE JAKO DANIE GŁÓWNE.TO TYLKO TAKA ZAGRYZKA.DANIE GŁÓWNE TO W MOIM PRZYPADKU ŚWIERSZCZ

lipton
28-06-2014, 13:23
heheeh , ale pierdoły opowiadacie aż mi sie słabo robi zwłaszcza Ci najwieksi znawcy .A coto za róznica czy to karmimy gekony maczniakami czy swierszcami . Na jedno wychodzi . Co wy ludzie myslicie ze swierszcz jest jakos bardziej odzywczy od mączniaka , to tylko masa chityny i nic wiecej . Uważam ze spokojnie mozna karmić gekony samymi maczniakami , jak i samymi swierszcami , to jest najmiej istotne, licza sie podawane preparaty witaminowe i wapno. Co do piasku osobiscie nieuwazam go za najlepsze podłoze , miałem doczynienia z kilkuset sztukami gekonów i straciłym kilka z powodu zapchania przewodu pokarmowego , co nieswiadczy ze stanie sie to każdemu gekowi . A co do sprawy uv uwazam za idiote kogos kto to poleca dla zwierzat akktywnych w nocy . ale to tylko moje zdanie .
pozdrawaim

sqqter
30-06-2014, 13:39
Szanowny panie/ pani MiNi. Jeśli niema pan/i doświadczenia jeśli chodzi o trzymanie gekonów na piasku to proszę sie nie wypowiadać. Proszę przeczytać n.p na stronie gekonlamparci.com jakie są polecane podłoża. PIASEK JEST JEDNYM Z NAJLEPSZYCH (JAK NIE NAJLEPSZYM) PODŁOŻEM DLA GEKONÓW LAMPARCICH. Niestety ludzie czasami są na tyle mało intligentni (nieodnoszę się bezpośrednio do żadnej osoby!) iż wierzą byle komu i potem są takie jaja. Gośc kupił gekona dał mu 12 świerszczy, gekon się zapchał nie miał na co zwalić winy- powiedzial ze zapchal się od piasku i tak rozeszła się plotka.

Można bez problemu najmniejszego trzymać geki na piasku.

Ta wypowiedź niemiała nikogo obrazić urazić itp itd
Pozdrawiam!

mboinski
02-07-2014, 01:54
A jak dawać maczniaki to jakie ?? Obojętnie czy te świerzo po wylince ?? No i co sądzicie o karmieniu na przemian ??

42d3e78f26a4b20d412==