PDA

Zobacz pełną wersję : Pare pytanek



MiNi
28-06-2014, 05:37
Jupi!Magia zjadła świerszcza.Niestety nie widziałam jak poluje,bo zjadła go jak nie było mnie w domu.Wydaje mi sie że ona, zeby cos zjejsc potrzebowała przede wszystkim spokoju.Teraz postanowiłam że p[rzez cały dzisiajszy dzien jej nie wyjme, niech sie zaaklimatyzuje, tym bardziej ze zmieniłam jej wystrój terrarium.A mączniaki chyba jaj nie smakują, bo nawet sie nimi nie zainteresowała.
Mam kilka pytań, na które prosze za\ebyście mi odpowiedzieli, zamiast odsyłać np do FAQu,
1.Czy stosujecie jakies witaminy albo jakies samokołyki w granulkach dla waszych geków?Jeśli tak to podajcie mi prosze ich nazwy (które sa najlepsze) i ile m,niej-wiecej kosztują?
2.Czy prawdą jest że niekiedy geki mają problemy z zrzucemniem skórki z palcy, i trzeba im w tym pomóc, bo jej pozostawienie tam może spowodowac obumarcie palcy?Czy mogę pomóc jej sama czy musze skierować sie z tym problamam do wetwrynarza?
3.Czy istnieja jakieś szczepionki dla gekonów, które TRZEBA zrobić, żeby uchronić je przed gadzimi chorobami, czy moze sa jakies które można ale nie trzeba zrobić, jasli tak to jakie to szczaepionki, kiedy sie je robi i jakiej chorobie zapobiegają?
Prosze o odp.

POZDRAWIAM!!!

manter
28-06-2014, 05:43
1. trzeba podawac witaminy i wapno!
2.na palcach czasmi zostaje wylinka trzeba troche namoczyc geka i ściągnąć reszti wylinki, nie trzeba isc z tym do weterynarza!!
3.nie wiem:)

Matt_ns
28-06-2014, 05:44
1.Jesli chodzi o witami to sa one podstawa. Kosztuja w granicach 18-25 zł http://www.biofil.pl/biofiles.php?d=polecamy&jezyk=pl (dzial "Pokarmy i witaminy")

2.To prawda. Nie trzeba isc z tym do weterynarza, napewno sama sobie z tym poradzisz.

3.Nie slyszalem o takich szczepieniach wiec sie nie wypowiadam ale raczej nie ma czegos takiego.

mantid
28-06-2014, 07:05
1. Witaminy (ja stosuje firmy Sera) i sepia
2. Zdarza sie na ogól jest to efekt zbyt malej wilgotnosci, aby temu zapobiegac wstaw do terra pojemnik z wilgotnym substratem (wiecej na www.gekonlamparci.com), w razie czego nie musisz isc do weterynarza.
3. nie ma szczepien

42d3e78f26a4b20d412==