PDA

Zobacz pełną wersję : Jeszcze raz z czym trzymać wije



AGAM
26-06-2012, 03:09
Myślę o nabyciu jakiegoś gatunku krocionogów, prawdopodobnie gatunek osiągający około 20cm, i zastanawiam się w jakim terrarium umiescić 3-4 sztuki. Mam kilka opcji - pierwsza to terrarium z karaczanami (kubańskie, madagaskarskie i B.cranifer), kruszczycami i żłobkiem Phasmodea o wymiarach 40/40/20 (dł/szer/wys); druga opcja to terra z nerodiami florydyjskimi i dorosłymi Phasmodea o wymiarach 100/40/50; lub terra z Achatinami (jeszcze nie wiem jakie dokładnie wymiary, ale około 40/40/30). Która opcja będzie najlepsza?? Czy wije nie zaszkodzą jajom owadów??

Arrow
26-06-2012, 04:30
eh co za pomysly ...

z phasmode ujdzie aczkolwiek krocionogi nie sa czyscioszkami, takze nie wiem jak sobie jajka powybierasz .... a pozatym beda plesniec na torfie czy wlokninie

a achatiny - to odpada totalnie przeciez to sa brudasy niesamowite...

kruszyce jesli chcesz miec mlode krocionogi to odradzam...

no a poysl z wezami ... cudo :)

karaczany...tutaj czystosc podloza znowu, u krocionogow czekaja Cie czeste zmiany podloza, a jak wiesz larwy karaczanow siedza sobie w nim, wiec problem z wybieraniem larw

eh wstaw sobie sobne terra na nie ...

AGAM
27-06-2012, 00:38
Nie wiedziałęm że to takie flejtuchy :-) Chyba narazie będę musiał zrezygnować z ich hodowli do czasu aż skombinuje miejsce na nowe terra.

Korgan
28-06-2012, 02:10
Ja mam terrarium 60/50/60 i będą tam 3 wije Archispirostreptus gigas
pozatym patyczaki rogate i czerwonoskrzydłe oraz imago motyli Saturnia pyri i Daphnis neri. Narazie w terrarium są tylko owady i jest juz niezły bałagan;)

NAJKI
21-11-2013, 05:00
20 cm wije wchłoną owady az milo popatrzec i pieniadze wbloto!!!##jo

42d3e78f26a4b20d412==