PDA

Zobacz pełną wersję : skolopendra



flipi
26-02-2013, 12:20
mam juz 1 rok skolopentdre.Zachowóje sie dobrze jje i wszystko ok,nawet czasami ja puszczam po pokoju ,w rękawiczkach do wij.ale teraz jest ona bardzie agresywna mój ojciec ,bierze ja na goła reke niebojac sie o ugryzienie ,ale mnie to martwi .niepiscie ze one sa zawsze agresywne moja taka niebyła;(!!!!!!!!!!!!!!!!

[RED-689]
26-02-2013, 17:14
1. mam juz 1rok ....OBSTAWIAL BYM NA 1ALE KILOGRAM

2. skolopentdre
3. Zachowóje
4. jje
5. "teraz jest ona bardzie agresywna mój ojciec" ....TO OJCIEC TAKI AGRESYWNY?
6. niebojac
7. niepiscie

DOSZUKAL BY SIE W TYM WIECEJ BLEDOW NIZ LOGIKI. O INTERPUNKCJI ITP NAWET MI SIE NIE CHCE. KALI BYC GLODNY KALI ZIJESC BANANA.......

JAK BY TO UJAC TAK ZEBYS ZROZUMIAL. JUZ WIEM.

"....tzebabylo kupc sfinke morskom homika papórzke albo inne niebardziej agresywne stwozenie... cosz teraz poczac.. morze nieh ojciecpzepisze na ciebie dobra materJalne, dom, samochud albo wypósccje jom do lasu...."



Nie moglem sie powstrzymac. Dzieki takim CHODOWCOM wroce chyba do PSUW i PORZEGNAM terrarystyke bo mam wrazenie ze stoi w miejscu.
Wyrazy podzieki dla osob sprzedajacych wszystko jak leci i komu popadnie.

[RED-689]
26-02-2013, 17:17
Aha do tego stopnia ujmuje mnie twoj post ze az nie zauwazylem ze masz jakis nowy gatunek parecznika.... co to jest skolopentdre ? Moglem sie pomylic ale nie bardzo wiem czy to lacina czy polska wymowa czy dialekt Nawaja.

justGreg
27-02-2013, 12:10
[RED-689] - BIG LOL :-)

a co do autora postu, może Twoje maleństwo weszło w jakże burzliwy wiek dojżewania :P Wiesz, hormony buzują i te sprawy

Podro. Greg

RAMMSTEIN1
27-02-2013, 13:47
Red - hahahahaha :D:D:D:D

filipi - tak, skolopendry nie zawsze bywaja agresywne...ale jezeli zlapie sie je za "ogon" wtedy natychmiast atakuja :)
wiec lepiej uwazac :)

[RED-689]
27-02-2013, 21:43
Tak w sumie jako ciekawostka (..chociaz nie widzialem ani nie slyszalem odniesienia w praktyce) czytajac ostatnio angielskie o ile sie nie myle grupy i opisy (bites ofc :-) doczytalem sie ze jakikolwiek kontakt z tymi stworzeniami moze byc niebezpieczny a conajmniej nie mily (podraznienia skory). Z mojego skromnej znajomosci ang. wnioskuje ze jest to jakas wydzielina. Slyszal ktos o czyms podobnym?


Pozdrawiam

RAMMSTEIN1
27-02-2013, 23:23
Nie słyszałem o wydzielinach produkowanych przez skolopendry :]
łatwiej o ukaszenie, jezeli sprowokuje sie skolopendry.

[RED-689]
28-02-2013, 20:38
>łatwiej o ukaszenie, jezeli sprowokuje sie skolopendry.

A jeszcze latwiej o przywitanie boga jezeli jest to np. S. subspinipes.. :-) Nie bez powodu w regionach w ktorych wystepuja ludzie stosuja swoisty talizman (tatuaz :).


Pozdrawiam

RAMMSTEIN1
01-03-2013, 02:02
hehe...
Lub S. gigantea ktora rowniez ma silny jad, ale masz racje przy S.subspinipes jest masacra. :]
Ale faktem jest ze wiekszosc skolopendr ucieka do norki a gdy nie maja innego wyjscia - atakuja :)
Moja skolopendre mozna wziasc na reke i wzialbym...lecz obawiam sie jej szybkosc - doslownie sie teleportuje :]

[RED-689]
01-03-2013, 02:13
Masz te Voraxowe Sp. Java tak? Szukam ale calkowicie bezskutecznie (..w sumie to juz prawie zrezygnowalem) Sp. "Malaysian Jewel".... W PL i CZK rynek pod tym wzgledem cienko przedzie.

RAMMSTEIN1
01-03-2013, 02:18
Nie, nie mam od vorax'a sp. java.
i z tego co widze po wyl. nie jest to takze S. cingulata.
wg. mnie to jest S. "red head". Nie wiem jaka jest lacinska nazwa :/

a co do sp. "Malaysian Jewel" słyszałem ze są chyba w niemczech mieli - ale trzeba przyznac ze ladne skolopendry :)

[RED-689]
01-03-2013, 02:30
JAKA CENA ZA Malaysian Jewel'a? i skad to wiesz????? Nie one nie sa ladne one sa najladniejsze.... pomijajac moze neon blue legged (..ale z tymi to podobno jak z H.lividum.. zalezy od swiatla :-)

>wg. mnie to jest S. "red head". Nie wiem jaka jest lacinska nazwa :/

Jakies pareset tysiecy odpowiedzi. Mixy tez sie zdarzaja co juz zwielokrotnia molziwosc odpowiedzi na tylko jedno pytanie :-) A wg. mnie bedziesz zyl w nieswiadomosci i mam nadzieje ze wiesz o tym? :)


Pozdrawiam

[RED-689]
01-03-2013, 02:34
"red head" najczesciej dopisywany jest do coniektorych S.heros czesto do S.subspinipes jeszcze czesciej do sp. Masz jej zdjecia to ocenie to po swojemu ...chociaz napewno nietrafnie bo jak wspomnialem watpie zeby udalo sie trafic.

RAMMSTEIN1
01-03-2013, 02:44
Tak, masz racje...
Możliwe że to jakaś mieszanka, pasuje do red head, ale to moze byc rownie dobrze mieszanka z cingulata...eh ;P
Podeśle Ci na maila fotke i sam ocenisz :)

RAMMSTEIN1
01-03-2013, 02:45
Słyszałem od znajomego ze podobno tam mieli, a nie wiem czy jeszcze maja...a co do ceny juz nie pamietam ale sporo...
Porozmawiam ze znajomym i w razie czego zmowimy sie na gg :-)

[RED-689]
01-03-2013, 02:51
Zapytaj.. moze okaze sie ze wyjdzie taniej niz ze stanow (w co watpie ale...). Czyli czekam na zdjecia i info od Twojego znajomego. A na dzien dzisiejszy... ide spac :-) Zyje wedlug dziwnych zasad :-)


Pozdrawiam (dobranoc? :)

RAMMSTEIN1
01-03-2013, 02:58
a jakie ceny sa w USA ?
nie patrzylem na tamtejsze cenniki :)


hehe...dobranoc :D

[RED-689]
01-03-2013, 03:18
Wpiszesz "Malaysian Jewel" na 99,9% znajdziesz je z cenami w USA... Nie pamietam jak to wygladalo cenowo ale wiem ze kosmos.

RAMMSTEIN1
01-03-2013, 03:39
dzieki :)

http://www.angelfire.com/biz/Arachnophiliacs/oth.html

cena niezla ;)

Xeo
02-03-2013, 09:07
Wg. mnie najladniejsza skolopendra to S heros castaneiceps :) widzialem strone hurtowny w Tanzani .... ceny tego parecznika od 50 centow za sztuke....... ale zamowienia trzeba miec powyzej 2500$ :/

RAMMSTEIN1
02-03-2013, 11:48
sa ladniejsze skolopendry IMHO, ale to rzecz gustu :)

Foxtrott
13-03-2013, 07:45
strzel tatuska w lepetyne tak porzadnie jak potrafisz i wybij mu to branie na rece z glowy, bo moze byc tragedia!

42d3e78f26a4b20d412==