PDA

Zobacz pełną wersję : Skolopendry



KnockeR
27-07-2013, 08:14
Czy jest jakaś polska strona o skolopendrach? Bardzo bym chciał je hodować a mało o nich wiem... gdzie zdobyć potrzebne informacje??

Maikardaaion
27-07-2013, 09:16
Niestety nie ma strony tylko o skolopendrach...
Zobacz tutaj oraz na terrarystyka.com.pl (tam sa dwa szczegolowe informacje o dwoch gatunkach). Niedlugo zrobie opisy paru gatunkow wiec moze cos wiecej bedzie. Jak na razie zapraszam na priv, moze uda mi sie pomoc. Lub pytaj tutaj :)

KnockeR
27-07-2013, 11:24
Chciałbym jakąś kolorową skolopendre widziałem taką co ma czerwoną głowę:) Powiedzcie mi ile kosztują maludy gdzie to można kupić bo ludzików co sprzedają skolopendry L1 na forum jest tylu co kot napłakał. Jak to długo rośnie? Czy faktycznie można umrzeć od ugryzienia tego robala? Czy bardzo boli:) Jak długo rośnie:) Takie podstawowe pytania mam na które nieznam odpowiedzi:)

maka
28-07-2013, 11:28
jeden facet na filmie przyrodniczym w tv powiedzial,ze ugryzienie skolopendry tak bardzo boli,ze ludzie ugryzieni wsadzaja reke do wrzatku z bolu.....wiec chyba mozesz to sobie wyobrazic......niedawno byl ten film o robalach....na Animal Planet wiec moga go jeszcze powtzrac ale nie pamietam tytułu......wpadlam tylko na ten moment jak to wlasnie mowil trzymajac peseta skolopendre.......

pozdrawiam i zycze powodzenia w polowaniu na skolopendry....!

morda
28-07-2013, 13:16
Są przypadki śmierci po ukąszeniach skolopendr (zmarło jakieś dziecko ukąszone przed jedną).

[RED-689]
02-08-2013, 13:07
Ogladasz chyba za duzo horrorow :-) Moze jest porownywalne do wsadzenia lapy do wrzatku bo w tym co napisalas ni jak nie znajduje sensu. Rownie dobrze mogli by ja sobie odcinac :-) Poza tym to polityka strachu. Ukaszenie na pewno nie nalezy do przyjemnych (nie nie Szymonie.. jeszcze mi sie nie zdarzylo jak zapytasz :-) ale nie sadze ze jednoznacznie musi oznaczac bol (np. suche ukaszenie).

Pozdrawiam

[RED-689]
02-08-2013, 13:10
Czytales jedna zachodnich mirrorow pewnej japonskiej strony. Jakies dziecko bylo dziewczynka bodajze 4letnia. Ukaszenie w glowe.

Mysle ze podobnie jak w przypadku ptasznikow wyglada to tak: nie stanie sie nic nieodwracalnego o ile osoba bedzie w pelni sil (wiek i zdrowie) choc nie musi to byc przyjemne.

[RED-689]
02-08-2013, 13:11
gwoli scislosci: S.subspinipes....

morda
02-08-2013, 16:40
Dokładnie - jakiś gość był bliski śmierci po ukąsznieiu przez Stromatopelmę w szyję... a skolopendry są naprawde fajne...

maka
03-08-2013, 00:42
a czy dobrze przeczytales post?
to wylacznie z filmu przyrodniczego z Animal Planet....tak opowiadał gosc na filmie.......a ja nie ogladam horrorow bo to bajki dla dzieci...............
nigdy nie mialam skolopendry....nie mam wlasnych doswiadczen.....
czytaj dokladniej posty

Mimi.
04-08-2013, 06:28
Czym się rózni suche ukąszenie od mokrego ukąszenia?:)

p.s. a' propos ptaszników -Skoro np. jad murinusa na jakiś czas paraliżuje układ nerwowy np. w ukąszonej kończynie to wydaje mi się że po ukąszeniu w szyję takie coś moze być wyjatkowo niebezpieczne....

SID7426170
04-08-2013, 13:26
Suche to bez wpuszczenia jadu a to "mokre" z - twój p.s. - raczej tak

Mimi.
05-08-2013, 14:15
thx. niewiedziałem że skolopenjdry mogą nie wypuszczac jadu przy ugryzieniu:/

SID7426170
05-08-2013, 14:27
ja tez tego nie wiem czy moga czy nie - napisząłem ci czym to sie rózni

[RED-689]
05-08-2013, 16:35
Wlasnie zdolnosc czytania (a wlasciwie zrozumienia textu czytanego..) nie jest Twoja mocna strona. Przekaz wiedzy merytorycznej Animal Planet itp programow dedykowany jest np. do amerykanskiego spoleczenistwa ktore nie zna histori swojego kraju, podstawowej wiedzy o zyciu i prawach nim rzadzacych.

[RED-689]
05-08-2013, 16:38
Moga (podobnie jak ptaszniki...).

[RED-689]
05-08-2013, 16:42
>p.s. a' propos ptaszników -Skoro np. jad murinusa na jakiś czas paraliżuje układ nerwowy np. w ukąszonej kończynie to wydaje mi się że po ukąszeniu w szyję takie coś moze być wyjatkowo niebezpieczne....

Jad kazdego ptasznika moze byc niebezpieczny o ile jestes na niego uczulony, chory na nadcisnienie, serce choroby astmatyczne itp. Inaczej rozklada sie na mase doroslego czlowieka inaczej dziecka. Niezaleznie od tego tak jak i od gatunku moze byc to ukaszenie suche ew. nie.

Pozdrawiam

Mimi.
05-08-2013, 23:54
ale ja pisałem o czym innym...:) tydzyło się to zdrowego człowieka.

Mimi.
05-08-2013, 23:56
* tyczyło...

SID7426170
06-08-2013, 03:34
To samo tyczy sie zdrowego człowieka - kazdy wie ze osba która nie jest uczulona na jad i tak bedzie miała objawy po ugryziniu - moze nie takie jak ktos z uczuleniam ale zawsze będą - morda napisał "jakiś gość był bliski śmierci po ukąsznieiu przez Stromatopelmę w szyję" to samo tyczy sie murinusa - a ty skąd wiesz ze nie jeste uczulony na jad ? bo ja np. nie wiem.

Mimi.
06-08-2013, 13:22
Ale chodzilo mi ze nawet u człowieka nie uczulonego na jad (to się po mojemu zawierało w zdrowym) ukąszenie murinusa paraliżuje układ nerwowy w dosyć dużym obrębie od ugryzienia więc wywnioskować mozna co by było po ugryzieniu w szyję.... a co dopiero u czlowieka uczulonego

ale nie jestem specem...

[RED-689]
06-08-2013, 13:42
> moze nie takie jak ktos z uczuleniam ale zawsze będą...

Dasz sie za to powiesic? Tak jak mowilem i powtorze. ZAWSZE MOZE ZDARZYC SIE ZE UKASZENIE BEDZIE "SUCHE" WIEC JEDYNYM OBIAWEM JAKI NASTAPI MOZE BYC CHWILOWE SWEDZENIE EW. NIC SIE NIE STANIE POMIJAJAC STRACH....

SID7426170
06-08-2013, 14:13
[RED-689] , Mimi nie chodzi ugryzienie suche tylko o ugryzienie z wpuszczeniem jadu - chyba by sie tak nie dopytywał o skutki takiego ugryzienia jesli by mu chodził o suche po którym "JEDYNYM OBIAWEM JAKI NASTAPI MOZE BYC CHWILOWE SWEDZENIE "

AGAM
07-08-2013, 08:45
Z tego co wiem wrzątek uśmierza ból w przypadku ukąszeń. Wiem że tez przy ukłuciu przez niektóre jadowite ryby powinno się miejsce ukłute zanużyć w gorącej wodzie dla uśmierzenia bólu.

42d3e78f26a4b20d412==