PDA

Zobacz pełną wersję : zwiało bydle



Ostromecki
10-08-2013, 10:13
witam

Zwiałą S.cingulata, spora sztuka, ma ktos jakieś sugestie jak ją wywabić/osaczyć. Budynek wolnostojący na wsi, że nikogo nie powołanego nie powinna spotkać. Może jakąś pułapke zrobić?
Pozdr.
Piotr Ostromecki

Maikardaaion
10-08-2013, 15:48
Chyba mozesz liczyc tylko na lut szczescia... Chyba, ze uciekla w zamknietym pokoju. Skutecznej pulapki raczej nie da sie zrobic, najwiekszym problemem byloby zwabienie skolopendry.
Sproboj gdzieniegdzie rzucic mokre szmaty, moze to ja zwabi.
No i szukaj w ciemnych miejscach, jak masz na podlosze jakias wykladzine lub dywan to najewniej gdzies tam bedzie. One lubia scisle przylegajace do siebie powierzchnie i wilgoc.

[RED-689]
11-08-2013, 22:29
Na 100% siedzi pod czyms... Pytanie tylko pod czym :-) Nie chce Cie martwic ale wydaje mi sie ze wielce prawdopodobne jest ze znajdziesz ja np. noga idac w nocy do kuchni.....

Pozdrawiam

Ostromecki
12-08-2013, 00:25
Witam

Poszukiwania trwają, straty okazały się większę, zwiało jeszcze kilka pająków, ale większość już dopadłem. Przyczyną spustoszenia okazały się myszy, które sobie użądziły tor przeszkód na jednej z półek z pojemnikami. Co do zagrożenia wdepnięciem w nocnej drodze do kuchni, to naszczęście nie ma, bo budynek służy tylko do hodowlii i jest jakieś 20 metrów od domu, że myślę że nie trafi:-). Dzięki za rady i ostrzeżenia, z profilaktyki zacząłem chodzić od roboty w pełnych butach a nie w klapakach:-). Jak ją dorwę to dam znać, ale raczej na to nie liczę bo pawilon jest pełen zakamarków, akwari, styropianów i innych instalacji umożliwiający wpełznięcie pod nie...
Pozdrawiam
Piotrek Ostromecki

Klimak
13-11-2013, 13:49
to gdzie ty mieszkasz?? w zoo??:P

rocks
14-11-2013, 09:29
Nie choduje skolopendr...Ale ja bym sie chyba posrał ze strachu widząc takie COŚ chodzace po scianie :(

Obcy
14-11-2013, 10:12
Gwarantuje ci ze sie nie posrasz

justGreg
17-12-2013, 11:07
Heh, nie chcę Ci straszyć, ale jak mi zwiał A. gigas, to go na miesiąć wcieło :P W domu z 4osobową rodzina i psem:P
Greg

42d3e78f26a4b20d412==