PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze oprzetłumaczenie przetłumaczenie opisu



Krzysztof.W
08-09-2013, 06:24
http://www.petbugs.com/caresheets/A-gigas.html

waldek
08-09-2013, 09:35
wysłałem ci e-mail z dosłownym tłumaczeniem tego tekstu

Pozdrawiam wielbicieli robali.

Krzysztof.W
08-09-2013, 13:42
Dzięki, otrzymałem go.:)

;/ ale nic nowego się z niego nie dowiedziałem.

Ale dziękuję.

Foxtrott
08-09-2013, 23:12
mógłbys mi też przesłać??
smithi1@wp.pl

BZYK
09-09-2013, 00:40
I ja też bym prosił michaltrzmiel@vp.pl

Krzysztof.W
09-09-2013, 09:52
Krocionóg Afrykański wielki ,czarny
(Archispirostreptus gigas)


osobnik dorosły - samica
Synonimy ? Krocionóg Olbrzymi, afrykański Czarny Krocionóg, i tanzański Olbrzymi Czarny Krocionóg.

Wielkość ? 18 do 27 cm.

Wzrost ? Rosną bardzo powoli.

Wygląd ? Afrykański Olbrzymi Czarny Krocionóg jest pięknym, niezmiernie spokojnym stawonogiem, lubiącym wilgoci, doskonale nadającym się na zwierzę domowe. Krocionogi te mają zdolność zwijać się w kulkę.

Ojczyzna - Tropikalny i subtropikalna - tropikalna zachodnia Afryka.

Cechy szczególne - niepokojony, może wydzielać obronny płyn, niebezpieczny jeśli dostanie się do oczu lub ust. Po każdorazowym wzięciu krocionoga do ręki należy niezwłocznie umyć ręce.

Ciekawostki - Aby doliczyć się liczby kończyn krocionoga należy liczbę segmentów pomnożyć przez 4 i odjąć 10. Afrykańskie Olbrzymie Czarny Krocionóg są największymi krocionogami na świecie. Średnica może dochodzić do wielkości kciuka dorosłego człowieka.

Aktywność - zmierzch i noc.

Biotop ? Zamieszkuje wilgotne tereny, naziemny może kopać niewielkie nory.

Terrarium ? Młode osobniki mogą żyć w hodowane obszernych przeźroczystych pojemnikach z tworzywa zaopatrzonych w otwory na powietrze. Osobniki dorosłe mogą żyć w zbiornikach 10-cio litrowych w zależności od wielkości. Krocionogi można hodować w grupach, w takim przypadku zbiornik hodowlany powinien być dwa razy długi, i przynajmniej raz szeroki jak największy krocionóg. Powierzchnia podłogi jest ważniejsza od wysokości zbiornika. Podłoże powinna stanowić 3-4 cm warstwa wilgotnego torfu (np. kokosowego) lub ściółki leśnej.

Temperatury - 24 do 30° C.

Wilgoci - 75 do 80%.

Pożywienie - Młode i osobniki dorosłe jedzą banany, pomidory, melony, sałatę, jabłka, ogórki, i inne owoce i warzywa. Krocionogi powinny mieć zapas wapnia dodawany do ich diety, może to być zwykłe wapno w proszku.

42d3e78f26a4b20d412==