PDA

Zobacz pełną wersję : Skolopendry



Domnik
24-12-2013, 07:05
Mam pytanie czy trudne są w utrzymaniu skolopendry? Czy często kąsają? W jakich cenach są skolopendry młode i dorosłe? Jak ktoś ma jakieś na sprzedanie to prosze pisać na gg: 2358655 lub na forum. ;)

morda
24-12-2013, 10:34
Są w miarę latwe w utrzymaniu. Trzeba na nie uważać - potrafią ukąsić i nie należy to do rzeczy przyjemnych. Hodowla skolopendry bez 30cm pęsety raczej nie wchodzi w grę, chyba, że chcesz ryzykować ukąszenie. Są to zwierzęta nieobliczale i bardzo szybkie.

Domnik
24-12-2013, 10:38
A w jakich cenach są skolopendry? Gdzie lub od kogo moge je kupić? morda thx za informacje.

morda
24-12-2013, 10:46
Ja kupiłem za około 40zł (czy jakoś tak). Ceny są różne - obecnie w okolicach 100zł.

Maikardaaion
24-12-2013, 12:04
Tak jak morda napisal, chrakter skolopendr jest nieprzewidywalny. Sa szybkie i zazwyczaj ruszaja sie w taki sposob ze bys w zyciu nie powiedzial ze tak potrafia... No i maja silny jad. Gryza z reguly wszystko co ich dotyka, bez znaczenia co to wiec dluga penseta jest konieczna. Wazne jest ze nie chodza po szybach.

Ceny sa zroznicowanie i uzaleznione od sprzedajacego. Generalnie teraz byla fala skolopendr za 100 zl. Mniejsze sa zazwyczaj tansze. Ale znajdziesz tez bardzo drogie i tym samym wysublimowane gatunki. Generalnie najdrozsza w naszych realich jest Scolopendra heros sp. a to dlatego ze nie jest dostepna w Europie tylko w USA. A w USA najdrozsze sa Scolopendra gigantea, cena siega nawet $300.

Najbardziej chyba poszukiwanymi gatunkami zas sa z pewnoscia Scolopendra subspinipes sp. Malasia jewel, Scolopendra viridicornis, Ethomostigmus trigonopodus...

Domnik
25-12-2013, 04:59
Mam pytanie kto ma skolopendry na sprzedaż??????
Wszędzie szukam ale nikt nie ma na sprzedaż. :(
Z chęcią kupie od zaraz jakąś. :)

justGreg
25-12-2013, 05:25
Co do chodzenia po szkle się zgadzam, ale jakbyś je trzymał w przerobionym akwarium to znakomisie sobie radzą z łażeniem po silikonie :] Hehe, nie pytajcie skąd wiem :P

Greg

justGreg
25-12-2013, 05:28
A co do zakupu, to masz jakieś doświadczenie z jadowitymi i szybkimi zwierzaczkami? Zamiesć ogłoszenie w dziale "kupię" :]

Domnik
25-12-2013, 05:41
Mam doświadczenie z pająkami i skorpionami ale skolopendr jeszcze nie miałem. Dałem ogłoszenie ale nikt nie pisze. :(

zielony13
25-12-2013, 12:39
Jak to nikt?? Napisałeś że chcesz kupić skolopendry i wije. Odpowiedziałem na ogłoszenie i nic !!!

Domnik
25-12-2013, 12:40
Napisałem do ciebie. :/ Ale byłeś niedostępny i mi nie odpisałeś.

Obcy
25-12-2013, 13:11
Czesc , ja tez nic na sprzedaz niemam , wystawiłem kilkukrotnie skolopendry na sprzedaz ale były to krytyczne sytuacje :P i zadne znaki na ziemi ani niebie nie wskazują aby miały sie one powtórzyc. ( o ile Ty Dominik to ten sam co maila napisał ) . Co do samych skolopendr tak jak juz napisali poprzednicy uwazac trzeba bo są bardzo szybkie , ale przy zachowaniu ostrozonosci hodowla nie sprawia problemów , a przynjmniej dla mnie jest o wiele bardziej interesująca niz hodowla ptaszników, tylko strzaszny burdel przy jedzeniu robią ..nieładnie

Domnik
26-12-2013, 03:09
A Polskie wije są jadowite? Jak duże mogą rosnąć? Może ma ktoś zdjęcia?

42d3e78f26a4b20d412==