PDA

Zobacz pełną wersję : cos w moim terra



djtommi
26-02-2014, 12:10
w terra moich zabek ostatnio spotkalem 2 wije lub cos takiego niestety fotek nei mama bo apartau wtedy nei mialem. i oba musialem zabic a dzis przy sprzataniu zauwazylem jakies jajka zotle i biale o wielkosc z 4 mm. 1 wij byl przezroczysty i raczej taki podobny do skolopendry, szeroki. a drugi cieniutki i czarny i raczej podobny do normalnego wija dlugosc kolo 4cm ale byl jeszcze mlody bo napewno wyklul sie w terra bo nie mial byc jak inaczje przyniesiony. Mogly przyjsc z kwaitkami ale nei jestem pewnien . wiec chce sie spytac czy wiecie moze co to takiego i czy to zagraza cos moim zabka lub sweirszcza ktore tam czasem sa wpuszczane?? i czy te jajka to mogly byc ich czy cos innego mi sie jeszcze zaleglo??

Foxtrott
27-02-2014, 00:56
jajka które znalazłeś mogą być jajkami swierszczy, albo złożone bezpośrednio do ziemi albo wysrane przez żabki, bo często zdarza się, że w odchodach żabek są jaja świerszczy. co do wijów to nie stanowią zagrożenia.

djtommi
27-02-2014, 01:56
tyle ze tamto 1 nie wygladalo jak wij tylko jak skolopendra dlatego tylko sie przestaszylem, jajka swiersczy to nei byly bo mam swierszcze i wiem jak wygladaja ich jaja sa o duzo mniejsze a tamte byly okragle i duze.

Foxtrott
27-02-2014, 05:15
skolopendra to wij...;)
tej wielkości drapiezniki conajwyżej będą zjadać jakieś drobne robaczki z podłoża, czy malutkie świereszcze, które przypadkiem wylęgły by się w terra.

42d3e78f26a4b20d412==