PDA

Zobacz pełną wersję : Rozsypana ściółka



Jakubik
29-06-2012, 01:30
Możecie mi powiedzieć, hodowcy gryzoni, dlaczego myszy wysypują sciółkę z klatki?

Paweł
29-06-2012, 04:18
robią to chyba wszystkie gryzoni gdyż kopią nory i zakopują jedzenie dla tego mam akwarium.
mam 12 szczurów miałem 26 chomików dzungarskich iświnke morską
pozdrawiam

Jakubik
29-06-2012, 07:25
tzn u mnie jest to dosyc ciekawe. One wyrzucaja ściólkę tylko z jednego miejsca. Sciółka nie jest porozrzucana "byle gdzie". Aha i przedewszystkim ONE NIE KOPIA, ... no moze troszke, ale PRZEDE WSZYSTKIM ją wysypuja!!! Nie wiem... dla zabawy... ;). wlasnie to mnie interesuje. Możesz cos na ten temat mi powiedziec?

Paweł
29-06-2012, 08:33
możliwe iż wjednym miejscu mają swoje legowisko i je "porządkują" dlatego tylko w je dnym miejscu jest wysypana ściulka. albo nadmiar im niepotrzebnej ściułki gromadzą w jednym miejscu.
moje szczury robią se dołek w którym śpi samica z małymi i wszystko co nipotrzebne jest wywalane do jednego konta.
możesz przykleić w to miejsce tekture albo coś innego żeby sie nie wysypywało.
pozdrawiam i życze miłej i"dużej"chodowli.

Jakubik
29-06-2012, 11:19
Hehe... dzieki choć hodowla się nie powiększy, bo mam dwa samce ;). Co do legowiska. Moje myszki mają domek, w którym chętnie przebywaja. A dopadłem jednego na gorącym uczynku jak po prostu zaczął wysypyać sciółke, ale nie z domku! Nie wiem jaki jest tego powód :/.

Paweł
29-06-2012, 12:28
mogły zakopać jedzenie i odkopują

Jakubik
29-06-2012, 13:22
Hmmm ciekawe, nie pomyślałem. A nie jest to przypadkiem spowodowane tym, iż one chcą się pozbyc zanieczyszczonej sciólki (rozumiesz? osikanej... ;))??

Paweł
29-06-2012, 14:24
na to pytanie ci dokładnie nie odpowiem ale może istnieć takie wytłumaczenie albo w jednym rogu mają toaletę i zakopują to ale to już ja napisałem gdyż do końca nie wiem
pozdrawiam
P.S.kup im samiczki chyba nie chcesz aby sie nudzili
a i jeszcze jedno jakiej maści są te myszy

Jakubik
29-06-2012, 14:40
NO WLASNIE.... i tu mam problem ;(. Łaciaty chce gwałcić Czarnego... juz miałem nowy temat dawac!!! NIe wiem co robić!!! Jeżeli dam samiczke (tylko jedna, bo na dwie troche za mało miejca itd.) to będę miał sporo młodych!!! I co z nimi robić??? Czy mógłbym je wypuścić np gdzieś na łąkę??

Paweł
29-06-2012, 14:52
masz węza pająki albo coś jeśli nie to daj komuś lub poszukaj kogoś kto będzie chciał dla swojego pupila na pokarm na łake nie wypuszczaj gdyż są to chodowlane zwieżęta a tak przynajmniej waż sie naje ja tak robie mam znajomego herpetologa po fachu i mu oddaje nadmiar zwierząt mam węża ale nie ten gatunek
jak dużął masz klatkę? jak niemasz piętra to zrub i już masz więcej mięjsca na dwie samiczki.
jedną by zabrykały a samce by sie kłuciły onią
morzesz oddać samca i kupić samice lub kupić dwie partnerki

Jakubik
29-06-2012, 15:09
Heh dzięki... własnie mózg mi się lasuje... myśle o tym zeby samca oddac :/. Ale zastanawiam się jednak czy nie będę potem żałował. Jednakże jak mówisz ze dwa samce i jedna samiczka to nie dobry uklad, a nie chce mieć dwuch samiczek ze względu na ilość potomstwa, to pozostaje mi tylko ta opcja. Hmmm ... klatka to ten "model" jaki prawie wszędzie sprzedaja ostatnio w sklepach. Ma taką jakby klatkę schodową... rozumiesz? W kazdym razie pewnie i by sie we czwóreczke zmieścili, ale nie chce tylu myszy.

Dodam cos jeszcze. Czasami jest między nimi ok. Tak jak w tej chwili Łaciaty "mył" Czarnego. Jednak najczęsciej go wącha "tam gdzie nie trzeba", a "Czarny" się wscieka, ucieka i piszczy!!! To raczej nie dobry uklad nie? Podgryza go tez czasami ....
Jak jeszcze będziesz dzisiaj to odpisz, prosze.

Jakubik
29-06-2012, 15:20
A może jednak nic nie będzie? Mam je już dwa tygodnie i nie poraniły sie mimo piszczenia... heh :(((((( nie wiem co zrobic.....:(((((( Śpią razem w "domku" i wtedy się nie gryza....

Paweł
29-06-2012, 15:20
nigdy sie nie łączy gryzoni w system 2samce i 1 samica tylko 1samiec i 1samica lub 1samiec i 23...samice poprostu więcej samic.
zostaw samca który dominuje i jest silniejszy kup samice różnej maści i porub sobie miszanki.
poczekaj aż samica troche podrośnie aby niebyło przed wczesnej ciąży chyba iż kupisz dojżałą a s tym nie powinno być problemu

Paweł
29-06-2012, 15:24
ja bym zrobił tak jak napisałem bo lepie mieć parke lub 2samice niż 2samców ale to w końcu twoje myszy

Paweł
29-06-2012, 15:27
na marginesie jakie maż zwierzaki ja mam akwa ogulne akwa z pielęgnicami kot wąż pończosznik

Jakubik
29-06-2012, 15:31
Hehe no niby moje, ale Twoje rady są bardzo przydatne, lecz nie wiem co zrobie. Nie oddam dominującego jak mówiłes, bo do tego słabszego jestem bardziej juz przywiazany, poniewaz on jest mniej bojaźliwy i bardziej ciekawski.

Moje zwierzaki: Pies, rybki (akwaria ogólne), patyczaki rogate, myszy, karliki szponiaste

Paweł
29-06-2012, 15:33
zrub se parke jak miałem małe szczurki wziąłem w dłoń te lekko owłosione stworządko w dotyku było jak aksamit poza tym ciekawie jest obserwować ich rozwuj od głuchego golasa z zamkniętymi oczami do pełnosprawnego stworządka

Paweł
29-06-2012, 15:34
mam jeszcze straszyki kolczaste

Jakubik
29-06-2012, 15:36
Taaa a potem te pełnosprawne zwierzątka oddawać na pożarcie czemus... heh .... szkoda, ze nie mozna wypuścic. Chyba, że komuś do domu :>>> hehehe :). Jezeli zrobie parke to na pewno zostawie tego "słabszego" samca. Może tak byc? Powiedz ze tak ;).

Paweł
29-06-2012, 15:46
moze być jak najbardziej.
małe może ktoś będzie chciał do chodowli a nie jako pokarm
szczuruw mi tesz szkoda rozwieszam tesz ogłoszenia lecz jest mały popyt na durze gryzonie.

Jakubik
29-06-2012, 15:50
Może będzie na małe gryzonie popyt, ale tego się przecież tyle rodzi, że nie wiem czy sobie poradze i ogarne to. Rozdzielasz swoje gryzonie pomiędzy ciązami? NIe chcciałbym tego robic bo nie mam innej klatki czy terra, zeby trzymać tam przez jakiś czas jedna mysz.

Paweł
29-06-2012, 16:00
nie rozdzielam gdyż samica może przedłużyć ciąże do czasu gdy wychowa młode
możesz je oddać do sklepu i nimów że masz myszy tylko powiec że masz myszy swojego zdrowego chowu a szkoda je oddać do węza albo wciśnij im pokazując nie moge dalej gadać cześć będe albo jutro albo po jutrze
pozdrówka

Jakubik
29-06-2012, 16:03
No dobra ale jak często to można robić??? Przecież tych młodych troche będzie nie? :/

Paweł
29-06-2012, 16:06
co jak często moge gadać

Paweł
29-06-2012, 16:08
co jak często

Paweł
29-06-2012, 16:09
co jak często

Jakubik
29-06-2012, 16:09
NO tak je wciskać :). Jeżeli nie znajde stałego źródła odbioru to kurcze nie wiem co zrobie ...

Paweł
29-06-2012, 16:14
sory ze napisałem3razy to samo ale coś sie spiprzyło
na myszy zawsze ktoś sie znajdzie np. w internecie możesz poszukać kogś z tej strony z twoich okolic kto będzie chciał

Jakubik
29-06-2012, 16:19
Dzięki, ale bądzmy w stałym kontakcie. Moze masz gg? :) Ja idę spać ;)

Paweł
29-06-2012, 16:24
sory ale nie mam

Jakubik
29-06-2012, 16:26
OK ale i tak dzieki. Napisze potem co zrobilem heh :/.

Paweł
29-06-2012, 16:26
a może na chat

Paweł
29-06-2012, 16:34
jestem też jako korzuch

Jakubik
30-06-2012, 07:16
Paweł. Sprawa stoi tak. W Koszalinie jest kilka sklepów, gdzie maja myszy. Tylko jeden zgadza się na to bym oddał tam samca, jednak nie mogę zrobic tego teraz, bo samica sie okociła i mógłby atakować młode (mogę to zrobić za kilka tygodni). Okazało się, że na płci znaja się tylko dwaj sprzedawcy W CAŁYM MIESCIE <zły>. Akurat ta pierwsza sprzedawczyni to ta która ma mysz z młodymi (i nie ma więcej samic, a mógłbym u niej kupić ją dopiero jak urośnie czyli za kilka tygodni(!)), więc nie moge tam kupić samiczki. W tym drugim sklepie facet miał same samce i mówił, że prawdopodobnie będzie miał samiczki w przyszłym tygodniu ://///... niestety, a juz sie napaliłem, żeby całą sprawe zalatwic!!! heh... muszę się w cierpliwość uzbroić. :( AAA jeszcze jeden facet prowadzi sprzedaż, ale nie miał akurat myszy. Jak sie go zaapytałem kiedy będzie miał to BAAAARDZOOOO inteligentnie odpowiedział: "Kiedy przywiozą".

PS. Sam nie chce podejmować się rozróżniania płci, bo nie mam zamiaru latać i zwracać te myszy, bo z tym u nas ciężko :/.

Sojkas
30-06-2012, 13:38
1 samiec 23 samice.....rany boskie.......

Jakubik
30-06-2012, 15:08
Hehehhehe, a się uśmiałem :DDDD

Paweł
30-06-2012, 15:56
jestem.

42d3e78f26a4b20d412==