PDA

Zobacz pełną wersję : Świerszcze - gatunki i hodowla?



Leny
02-07-2012, 04:40
Witam, chciałbym się dowiedzieć o gatunkach karmowych świerszczy poza domowymi. Chodzi mi o dostepne gatunki oraz jakieś informacje o zwyczajach :o)
Obiło mi się o uszy: bananowe, śródziemnomorskie, czerwonogłowe itp.

Czekam na INFO

Pozdro
Leny ;o)

Korgan
02-07-2012, 04:55
,,Do hodowli karmowych wykorzystuje się następujące gatunki świerszczy:
- świerszcz domowy (Acheta domestica)
- świerszcz śródziemnomorski (Gryllus bimaculatus)
- świerszcz kubański (Gryllus assimilis)
- świerszcz bananowy (Gryllodes sigillatus)
Wszystkie te gatunki mają podobne wymagania i są dosyć proste w hodowli, różnią się tylko wielkością. Mając większą ilość zwierząt, które żywią się świerszczami, warto zająć się ich hodowlą, mimo, że często można je kupić w sklepach zoologicznych, jednak są okresy gdy ich nie ma, a jeśli już są to jest ich mało i są dosyć drogie... ,, made in http://terrarium.com.pl/zywienie/hodowlekarmowe.php?id=swierszcze

Arrow
02-07-2012, 05:31
www.bugss.prv.pl

Looo
02-07-2012, 10:29
O domowych nie chcesz, to napiszemy o pozostalych:

Śwodziemnomorskie: duze, bardzo masywne(udaja sie sztuki ok 3cm), zarloczne-najwieksi kanibale jakich hodowalam!!! Przy minimalnej wilgotnosci panuje u nich ciezki, nieprzyjemny zapach, przy duzej wilgotnosci potwornie smierdza!Dozyc glosne, bywaja uciazliwe, ale dlugo zyja jako dorosle.

Czerwonoglowe=kubanski: duze, dosc masywne, bywaja kanibalami, glosne, nie skacza tak jak inne gatunki, bardzo płodne, mozna dlugo hodowac wsobnie bez komplikacji, ale dosc wrazliwe na jednostajna karme(wszystkie gatunki slabo rosna i padaja jak maja monotonna diete) Świerszczy tego gatunku, w akwarium ok120 litrow udalo mi sie kiedys odchowac ponad 1500=dwie warstwy na dnie po wyjeciu wytloczek.Wilgotnosc nie ma dla nich wiekszego znaczenia.Osobiscie najbardziej lubie i polecam ten gatunek.

Bananowe: male, minimalna ilosc twardej chityny (samice bezskrzydle, samce ze skrzydelkami do polowy odwloka)miekkie, ponoc smaczne-nie wiem, nie jadlam, ale gdzies tak pisali-o ile jakies zwierze je upoluje-potwornie skacza!!! Na potege ewakuluja sie ze wszelkich pojemnikow, zarowno mlode jak dorosle. Ciche, melodia nawet przyjemna;)dla ucha. Z hodowanych przeze mnie gatunkow-najbardziej wrazliwe na niska wilgotnosc i slaba wentylacje. Moim zdaniem wymagajace(duza wilgotnosc=plesn!) ale "dekoracyjne, bardzo dlugie czulki i wyrostki rylcowate(te dwa na koncu odwloka)

Pozdrawiam Aleksandra"Looo"

42d3e78f26a4b20d412==