PDA

Zobacz pełną wersję : muchy larwy > dorosle



D.Z.
20-07-2012, 11:30
witam

czasami, zawlaszcza zimą kupuje swoim jaszczurkom larwy muchy, czesc jedza sobie od razu, a czesc trzymam w pojemniku w nadziej ze powstana z nich dorosle osobniki. czasami tak jest a czasami nie przechodza one w forme dorosla tylko pozostaja w fasie poczwarki......a czemu???

D.Z.

Arrow
20-07-2012, 12:46
eh zadnym gadom ani plazom nie nalezy podawac larw much, moze sie to dla nich zle skonczyc !!!

moze wyschly te poczawarki w co watpie ilekroc mialem w domu larwy to zawsze procent wyklucia much byl bardzo duzy

D.Z.
21-07-2012, 05:54
witam
moje bestie od lat dostaja (co prawda rzadko)larwy i poki co nie narzekaly, a dorosle muchy chyba sa calkiem dobre dla nich, i dlatego moje pytanie- w jaki sposob zapewnic larwom dobre warunki zeby uzyskac dorosle formy... jako ze czesto nie przechodza u mnie w dorosla forme.

Korgan
24-07-2012, 06:29
zostawiasz w cieplym miejscu... i po okolo dwuch tygodniach sa muchy. :)

Arrow
24-07-2012, 09:18
no Ty Korgan to mi podpadles na calosci

magnesium
23-08-2012, 10:09
Dobra ja się zajmuję muchówkami i ich rozwojem na uczelni, muchówki maja to do siebie że w stadium poczwarki przechodza niejednokrotnie także pod wpływem złych warunków{pokarm, temperatura, wilgotność i fotoperiod czyli czas godzin z oświetleniem do nocy, najszybciej rozwijają się w stosunku dnia do nocy 15:9}
Gdy warunki któreś są be! to przzechodezą w stadium diapauzy i tak moga nawet pół roku rekord sztucznie wprowadzonych w ten stan u mnie to 8 mniesięcy po czym przepoczwarzyły sie i już.
Aha takie nie przepoczawrzające się trzeba dac w ciepło między 25 a 28 stopni broń boże powyżej 32 stopni większość w tedy traci na zawsze płodność!
Pozdrawiam, jakby kto miał jeszczze jakieś pytania do hodowli much to śmiało do mnie magnesium@o2.pl

djrpm
06-09-2012, 11:52
gdzie dostac muszki najlepiej juz rozwinieta i gdzie je mozna kupic w internecie oprocz biofila bo muszki kosztuja 4zl a przesylka 40 i co to za sens:)

42d3e78f26a4b20d412==