PDA

Zobacz pełną wersję : Choroba świerszczy



PaWeL^
23-07-2012, 10:24
czesc

juz 2 raz rozpoczolem hodowle świerszczy :0) - problem w tym ze moje są chyba paralitykami :/ a mianowicie zdychają w dziwny sposób - leżac na plecach i wymachuja nogami - po 1-2 dniach juz sie nie ruszają - co z nimi nie tak :| - malo jedzą - podaje im - specjalnie dla nie ch hodowana salate, mleczyki, marchewke, jabłko, pokarm dla psa - namoczony i suchy, płatki owsiane, troche zboża i dużo innych :) a one dalej mi padają - mają odpowiednią wentylacje i wode !!!

BENY
23-07-2012, 16:42
Widzę że nie tylko ja miałem taki problem dorosłe składały mi jajka z których wylęgały się młode jadły rosły i w ogóle spoko, przychodził jednak czas że wszystkie tak jak twoje odwalały numer z machaniem nogami leżąc na plecach i kapa padały po jakimś czasie wszystkie, karmiłem je dokładnie tym samym co ty dawałem im także kiełki zburz które sam hodowałem, o padnięcia podejrzewałem także jakieś roztocza ale nic nie znalazłem pod lupą padały dalej a co dziwniejsze to potrafiły paść w tym samym czasie w dwóch hodowlach naraz z takimi samymi objawami w których były dwa różne gatunki świerszczy. Może znajdzie się ktoś kto będzie wiedział czym to jest spowodowane.


Pozdrawiam BENY

Arrow
24-07-2012, 00:07
spowodowane to jest zatruciem pokarymowym, np. plesynia :)

PaWeL^
24-07-2012, 06:42
czesc

pleśnią raczej nie !!! - brak podloza - codziennie swieże jedzonko - stare usuwane :/

Arrow
24-07-2012, 09:20
napewno zatrucie, moze byc spowodowane plesnia, moze gdzies masz jakies resztki ktorych nie widzisz, moze tez to zatrucie byc spowodowane pryskanymi warzywami lub owocami

Jaca
25-07-2012, 02:49
dla mnie podejrzane jest to żarcie dla psów namaczane w wodzie...

żarcie dla psów zastąpiłbym po prostu niewielkimi kawałeczkami surowego mięska

Kociak
26-07-2012, 01:54
Według mnie to wszystkie warzywa, których nie hodujemy sami powinny pochodzić z pewnego źródła. Bo nigdy nic nie wiadomo.

dr Robert
26-07-2012, 02:55
Zdarzyło mi się to również dwa razy po podaniu sałaty ze sklepu. Takie są objawy zatrucia, ale nie wiadomo może przyczyny są inne, ale zatrucie najbardziej prawdopodobne. Teraz karmię mleczem, kapustą, kapustą pekińską, granulowanym pokarmem dla kurczaków, suszonym gammarusem (pokarm dla drobiu i gammarusa moczę przed podaniem), płatkami owsianymi i płatkowanym pokarmem dla rybek akwariowych i na razie nic się nie zdarzyło. Liście zawsze płuczę w wodzie przed podaniem. Podłoże suche, tylko w pojemnikach z torfem do składania jaj lekko wilgotno.

PaWeL^
27-07-2012, 05:27
czesc

jeszcze mi zostalo tylko pare świerszczy z 5-10 poczekam i zaniedługo rozpoznę nową hodowle - mam nadzieje ze tym razem bedzie wszystko ok !!

Looo
05-08-2012, 11:00
U mnie w ten sposob padla cala hodowla, a wykluczam zatrucie pokarmowe.

42d3e78f26a4b20d412==