PDA

Zobacz pełną wersję : jakie podłoże dla świerszczy



KnockeR
07-08-2012, 10:15
Witam mam problem nie wiem jakie podłoże zrobić świerszczom! W moim terra świerszcze chodzą po "gołej szybie"! Słyszałem, że można wysypać płatkami owsianymi ale obawiam się, że one zgniją gdyż robaki mocno rozlewaja wodę. Najgorsze jest to, że im chyba to chodzenie po tej szybie się nie podoba i wchodzą do pojemników z torfem i głównie tam przesiadują składając przy tym duże ilości odchodów a pojemniki są najbardziej wilgptnym miejscem, więc odchody szybko pleśnieją. Obawiam się, że pleśń może zaszkodzić wylęgowi! Co robić?!

Hari
07-08-2012, 11:40
Mozesz dac jako podloze torf, albo wlokno kokosowe. Nie bedzie tak syfu widać. Podloze powinno byc suche!

KnockeR
07-08-2012, 14:10
Heh a czy jak zrobie podłoże z suchego torfu to czy samica specjalnie poleci zlozyc jajca do pojemnika z wilgotnym torfem czy tez złoży tam gdzie jej popadnie nawet w suchy torf?tego sie jedynie obawiam

dr Robert
07-08-2012, 15:38
Samica na pewno złoży jaja w wilgotnym miejscu, ale nie w mokrym. Jako podłoże najlepsza jest chyba kora, w której maluchy mogą chować się przed nadmiernym apetytem dorosłych. Oczywiście torf też nie jest zły. Nie ma potrzeby podawania wody, bo rzeczywiście będzie robiło się brudno. Wystarczy podawać warzywa, np. kapustę, aby zaspokoić ich pragnienie. A w pojemniczku na jaja torf powinien być lekko wilgotny, ale nie mokry, ociekający wodą, jak na krótko wyschnie też nic się nie stanie. jeśli pleśnieje znaczy że zbyt mokro.

42d3e78f26a4b20d412==