PDA

Zobacz pełną wersję : OBALAM MIT



KnockeR
08-09-2012, 14:49
Wszędzie pisze, że młode świerszcze doskonale chodzą po szybach! Przygotowując się na inwazję obkleiłem górę akwarium folią aluminiową, wysmarowałem wazeliną. Inwazja nastąpiła i ani jeden z setek świerszczy one ani myśli się wspinać ślizgają się jak po lodzie! Ten co to wymyślił, że one niby chodzą po szybie to miał chyba jakąś super odmianę!

Nestor
08-09-2012, 15:18
hehehe
moje tez nie chodzą, chyba ze styba jest troche brudna.
jak wsypałem im mleko w proszku to troche sie przykleiło do szyby, to po tym umiały chodzić

dr Robert
08-09-2012, 15:37
Nigdy nie słyszałem o takim micie :))).
Szyba musi być naprawdę bardzo, bardzo brudna. Natomiast maluchy wspinają się dobrze po silikonie wzdłuż brzegów terrarium, ale wystarczy wykroić jego nadmiar nożem i już po sprawie.
Oklejanie szeroką taśmą klejącą (powierzchnia jej jest śliska) stosuje się, ale wówczas gdy świerszcze trzyma się w dużych kartonowych pudłach, tak jak to robią w USA w "fabrykach" świerszczy, gdzie w każdym pudle są świerszcze jednego rozmiaru i wszystkie trzymane w ciepłych (30 stopni) pomieszczeniach.

KnockeR
09-09-2012, 02:33
W fabrykach świerszczy powiadasz:) Chyba założę taką fabrykę 30 stopni mam:) kartony też, pomieszczenie do tego typu hodowli też posiadam:) Mam aby pytanie czy taki karton nie zostanie przegryziony przez małe milusińskie? Jeśli wiesz dużo o tego typu hodowli to proszę o dokładny opis! Z góry dziękuję i pozdrawiam. P.S. a te kartony od góry należy zabezpieczyć jakąś siatką? czy wystarczy strzelnie zamknąć i zrobić otworki?

Nestor
09-09-2012, 04:05
"Po ok. 2-3 tygodniach wylęgają się młode, które zaraz po wykluciu są wielkości mrówek
(około 2 mm długości) i bardzo dobrze chodzą po szybach (czego dorosłe świerszcze nie potrafią). "
ten cytat pochodzi z opisu hodowli świerszczy na tej stronie, w dziale "żywienie"

jey
09-10-2012, 14:03
taka fabryka to dobry interes moglby byc pomyslcie ze sprzedaja je zima po 50 gr za sztuke moznaby rozwiazac problem bezrobocia w kraju :D

nokeg
09-10-2012, 14:24
hehe jak ja miałem wylęg świerszczy to dopiero jak miały 4mm to wchdzodziły na wyskokość 2cm i spadały:-)

42d3e78f26a4b20d412==