PDA

Zobacz pełną wersję : Kanibalizm



apper
04-10-2012, 11:26
Mam problem z kanibalizmem w mojej hodowli swierszczy kubanskich. Nie wiem dlaczego moga sie zjadac... Zapewniam im sucha karme z duza iloscia bialka, codziennie dostaja tez zielenine, zawsze maja pod dostatkiem wody.
Czy przyczyna moze byc podwyzszona temperatura? Utrzymuje ja na poziomie ok 37st. Dzieki temu rosna i rozmnazaja sie o wiele szybciej.

Double
04-10-2012, 12:03
to normalne, niestety, nawet przy obfitym karmieniu i wielu kryjówkach. możesz im zrobić jeszcze wiecej miejsca i kryjowek, moze to cos da. ja im daje gammarusa, ktory chetnie jedza i dostarcza im chyba odpowiedna ilosc bialka bo od jakiegos czasu mam spokoj z zzeraniem sie nawzajem. wiecej białka!

apper
04-10-2012, 12:45
Moze to ignorancja, ale co to jest gammarus?

Double
04-10-2012, 13:36
to co zra zolwie wodne, suszony kryl czy cos takiego

Hari
04-10-2012, 13:43
...czyli kiełże ;)

apper
04-10-2012, 14:25
Moglibyscie podac optymalna wedlug was sucha mieszanke dla swierszczy? Jakie proporcje? Jaki gatunek polecalibyscie aby korzystnie wypadal wspolczynnik wielkosc\plemnosc? Chodzi mi oto, zeby szybko sie rozmnazal a jednoczesnie szybko przyrastal i osiagal jak najwieksze rozmiary. Narazie hoduje kubanskie, ale zastanawiam sie czy to dobry wybor...

Hari
05-10-2012, 11:46
Mozesz sprobowac środziemnomorskie (tez duze i szybko rosną) Tylko nie przejmuj sie kanibalizmem.

apper
05-10-2012, 12:58
A co do tej mieszanki to jak?

Hari
05-10-2012, 13:06
Zadnych mieszanek nie stosuje. Karmie tym co mam akurat pod ręką. Glownie płatki owsiane, ale oczywiscie warzywa, owoce i inne dodatki tez. Kiełze tez czasami daje.

Nestor
05-10-2012, 15:24
polecam śródziemnomorskie, duze, płodne i szybko rosną.
co do pokarmu, płatki dla rybek, gammarus, płatki owsiane, jedzenie dla kota, granulat dla żółwi, czasem owoce i warzywa i koniecznie stały dostęp do miseczki z wodą(dla małych nakrętka z mokrą gazą w środku)

Arrow
07-10-2012, 12:08
hm.....zarcie dla psow i kotow jest zatwarde dla mlodych osobnikow, sa duze odpady, lepiej stosowac platkowe pokarmy dla ryb

woda woda woda

ja tam zawsze pod pod reka swoja mieszanke, dostaja ja swierszcze i karaczany, sklad jest rozny, rozni sie tez ilosciowa, ale oglny zarys wyglada tak:

otreby pszenne
platki owsiane
troche cukru
patkowy pokarm dla ryb, dobrej jakosci i duzo, zarowno rosilnny jaki i zwierzecy
suszona rozwielitak, gamarus
jedzenie dla psow, kotow
i to co pod reka granulaty dla ryb, zowli, jaszczurek, i inne

Kobra
18-10-2012, 15:09
Mam taki sam problem moje świerszcze mają pod dostatkiem wody,trawy,płatków owsianych,jedzenia dla kotów,jedzenia dla żółwi,sera białego i owoców a dalej się zjadają to jest wkur...

jey
18-10-2012, 15:33
a podajesz im to wszystko na zlotych tacach?? jak nie to co sie dziwisz troche kultury i do posilkow wpuszczaj tylko w krawatach a pozbedziesz sie hamstwa i zbrodni:)

42d3e78f26a4b20d412==