PDA

Zobacz pełną wersję : ochotka i wodzień



ross
17-10-2012, 09:15
Witam
Wiem, ze chyba nikt z tego forum nei karmi swoich pupilki ochotka ale zastanawilaem sie czy moze nie zrobic by sobie takiego malego akwarium tylko z ochotka. Czy ktos ma jakies info o tym jak to sie rozmnaza albo karmi?

Tutaj daje link zeby sobie foto obejzec
http://www.akwafoto.pl/baza.php?view3=gatunek&gat=00234

koleś
17-10-2012, 09:32
ja karmie karlika ochotką:)))

mordd
17-10-2012, 10:30
Ochotka to tylko larwa - z niej wylęga się latający jak najbardziej owad. Akwarium może nie wystarczyć.......:) Jakby co to larwy rąbią muł z dna.

Double
17-10-2012, 10:31
ja tez karmie ochotka. kiedys mialam to samo pytanie, wyjasnili mi ze baaardzo trudno doprowadzic te larwy do postaci doroslej (czyli komarow - jesli nie komary, poprawcie mnie), a jedza "plankton" z sadzawek i jezior. teraz to oto chyba trudno ;-)))))

koleś
17-10-2012, 10:46
mi się kiedyś przez przypadek udało!!!!!!
wcale nie jest to takie trudne.
wystarczy nie za głęboki zbiornik, napełniony najlepiej wodą ze tawu i muł na dnie..
wrzucasz ochotki i po pewnym czasie jak otworzysz to tylko zobaczysz ogromną chmare owadów które lecą w strone sufitu twojego mieszkania!!!:P:P:P
ale jak chodować dorosłe to nie wiem

mordd
17-10-2012, 14:39
Nic nie jedzą, z tym, że nie wiem czy wszystkie gatunki czy niektóre (ale większoś na pewno). Tylko się rąbią, składają jaja i abarot mamy larwy. Mam wrażenie, że masowej hodowli raczej się w domu nie uda mieć nie wariując jednocześnie.

42d3e78f26a4b20d412==