PDA

Zobacz pełną wersję : trfny szczur:-(



RedmanBoa
27-10-2012, 17:22
Witam. Dzisiaj nabylem parke mlodych szczurkow w celach hodowlanych. Nie obejzalem ich jednak dokladnie w sklepie. W domu dopiero zauwazylem, ze samiec ma porzadnie spuchnieta tylna łape. Na moje oko wyglada to tak, jakby zostal pogryziony (o co nietrudno, bo w sklepie bylo ich b. duzo w niewielkim pojemniku) i wdarlo sie zakazenie. Jest nawet calkiem ruchliwy, jje normalnie, z apetytem, troche kuleje na ta lape.
Pyt. 1: Czy to moze sie samo zagoic, czy sprobowac go jakos podleczyc, bo weterynarza mi sie nie oplaca odwiedzac, skoro szczur kosztuje 8 zl.
Pyt. 2: Czy jesli tego zakazenia nie da sie wyleczyc i szczur z tego powodu niedlugo zdechnie, to czy mozna go dac wezowi, czy raczej nie? Po prostu szkoda zeby sie zmarnowal...
Z Góry dzięki za pomoc. Pozdrufki!

Maestro_Danzig
27-10-2012, 20:36
Mam szczura od roku ale on ma ten problem z w dwóch tylnich łapach.
Powiem tylko tyle ze napewno nie przeszkodzi mu to w normalnym funkcjonowaniu :)
i napewno nie przeszkodzi mu to w rozmnażaniu.

Byłem z nim u weterynarza i lekarz przepisał mu "detromycyne 1%" (jest bardzo tania a przyda ci sie bo ten problem dosyć często występuje u szczurów) , powiedział zeby tego nie wyciskać ale to moze samo pęknąć i wtedy należy umożliwić odejscie ropy (on to chyba sam przegryzł).

Po stosowaniu tej maści (2x dziennie, tylko posmarować i nie robic opatrunków bo szczurek i tak to nam zje po 5 minutach) i po odejściu ropy, to mu sie zmniejszyło i sflaczało a napewno przestało to mu przeszkadzać.

Stosowałem jeszcze wczesniej okłady z riwanolu (nie wiem jak to sie dokładnie pisze, to jest na stany ropne) ale to fajnie farbneło mojego szczura na zółty kolor :))
(z biało-brązowego szczura powstał zółto-rudy)

Zauważyłem ze jak szczur nie przebywa w swojim moczu (wystarczy lekka rana i robi sie powazna infekcja) to wszystko jest ok.

Najlepiej jak mocz jest szybko wchłaniany np. przez trociny (lepiej zeby było ich lekko wiecej i muszą być dosc czesto wymieniane 3-4dni)

Zastosowanie (2 x dziennie) "detromycyne 1%" powinno ulżyć mu a by najmniej nie bedzie to mu przeszkadzało, chociaż ja sie jeszcze borykam z całkowitym zaniknięciem tego.

Jezeli znalazł bys na to jakies całkowite rozwiązanie, to daj znać.
(ale z twojego szczurka napewno bedzie dobry reproduktor)

Pozdro.

RedmanBoa
28-10-2012, 09:37
dzieki za info;-)

42d3e78f26a4b20d412==