PDA

Zobacz pełną wersję : mysz a drewno



JoShi
29-10-2012, 05:25
Czy ktos kiedys probowal trzymac myszy w drewnianym terra ?? Przyposzczam, ze istnieje ryzyko, ze wygryzie otwor i zwieje. Ale moze sie myle ? Co wy sadzicie na ten temat ?

Asia

mordd
29-10-2012, 05:33
Wygryzie niewątpliwie, dodatkowo nie pozbędziesz się mysiego zapachu. Koniecznie trzymaj je w czymś, co nie chłonie wilgoci i nie przyjmuje zapachów (szkło, tworzywa).

JoShi
29-10-2012, 05:45
Czyli zostaja mi druciane klatki (dobra wetylacja ale wiekszasc z nich ma za zadko rozstawione prety) lub szklane ewentualnie plastikowe pojemniki :(

mordd
29-10-2012, 06:33
Z tego co pamiętam jest w tej chwili mnóstwo klatek dla gryzoni z drobniejszymi prętami (podobne do klatek dla ptaków) tak więc jak się uprzesz to problemu niby nie ma:)))))) Dla wygody polecam jednak faunaboxy lub plastikowe pojemniki. Jeśli cała góra jest tak jak w faunaboxach ażurowa to nie ma problemów z wentylacją nawet przy sporej ilości zwierząt.

JoShi
29-10-2012, 07:47
> Z tego co pamiętam jest w tej chwili mnóstwo klatek dla gryzoni
> z drobniejszymi prętami (podobne do klatek dla ptaków) tak więc
> jak się uprzesz to problemu niby nie ma:))))))
Po przeprowadzonym przeze mnie rozeznaniu wychodzi mi ze 2-3 modeli. Wszystko za male...



> polecam jednak faunaboxy lub plastikowe pojemniki. Jeśli cała
> góra jest tak jak w faunaboxach ażurowa to nie ma problemów z
> wentylacją nawet przy sporej ilości zwierząt.
Pod warunkiem, ze myszka nie doskoczy i nie przegryzie :)

Asia

mordd
29-10-2012, 09:37
Moje rozeznanie trwało 3 minuty i znalazłem kilkanaście modeli bez wstawania od kompa. W pierwszym z brzegu centrum handlowym jest koło 10..... Nie wydaje mi się żeby klatka 80x60x50 była za mała choćby dla stada......a są i większe...... Jeśli chodzi o faunaboxy to nie spotkałem się z problemem przegryzania pokrywy a mam myszy od lat. W faunaboxach ferplasta są otwory nawet w ściankach i też nie ma problemu z gryzieniem. Tak więc rozeznaj się jeszcze raz:)))))))

Mc.Luka
29-10-2012, 13:11
też uważam, że faunaboxy są najlepsze- jeśli chodzi o druciane klatki to raczej nie polecam- chodźby z teg względu, że przy każdym otwieraniu drzwi w pokoju czy w innych pomieszczeniach, zwierzęta w klatkach narażone są na straszne przeciągi i często chorują- przeziębiają się, a nawet dostają zapalenia płuc. także albo faunaboxy, albo szklane terraria, pub stare akwaria z siatką na górze i jest git- łatwiej to umyć nawet- po jakimś czasie będziesz musiał myć i kratki(jeśli chodzi o klatke) i cały czas myszy, czy też inne gryzonie będą obgryzać pręciki- niezbyt przjemny dźwięk...
też hodowałem wiele gryzoni- podobnie jak Mordd i naprawde- polecam faunaboxy, stare przerobione akwaria lub niewielkie terraria...

JoShi
29-10-2012, 13:23
> Moje rozeznanie trwało 3 minuty i znalazłem kilkanaście modeli
> bez wstawania od kompa.
No mnie sie nie udalo... moze dlatego, ze wstalam od kompa i ogladalam naocznie jaki jest uklad i rozstaw szczebelkow w klatkach. Zadna, ktora widzialam na oczy, powyzej rozmiaru 30x20x40 sie nie nadawala.

>Nie wydaje mi się żeby klatka 80x60x50 była za mała choćby dla stada
No wlasnie interesuje mnie stadko. Mozesz mi podpowiedziec, gdzie widziales takie klatki.

Wyzszosc klatki nad akwa czy faunaboksem dla mnie jest taka, ze jednak nie stoi w nich smrodliwe powietrze. Trzymalam parke myszek jakis czas w faunaboxie i wiecej bym nie chciala do tego wracac.

Mc.Luka
29-10-2012, 13:32
podłoże trzeba zmieniać conajmniej raz w tygodniu i nie ma problemu- ja u moich trzech szczurów, które trzymam w terra 80x40x40 zmieniam raz na 6 dni i mam spokój- nie mam problemów z nieprzyjemnymi zapachami...'ale wybór należy do Ciebie...
a nieprzyjemne zapachy wydzielają tylko samce- znacząc terytorium moczem...

JoShi
29-10-2012, 13:44
> podłoże trzeba zmieniać conajmniej raz w tygodniu i nie ma
> problemu
No wlasnie byl. Ja w kazdym razie odczulam roznice po tym jak przelozylam mychy do klatki. W faunaboxie zawsze bylo lekko stechloniutko :)

mordd
29-10-2012, 14:25
Klatki widziałem w ofercie COLISA i innych sklepow. W 3ipiętrowej klatce dla gryzoni ferplastu trzyma myszki znajoma i nie ma z tym problemow (tzn z rozstawem szczebelkow) - woli takie rozwiazanie bo nawtykala tam kołowrotków i iinych szpargałów..... Ja mam zestawy 6 myszy w faunaboxach 50 cm długości i smrodliwość porównywalną z jej ażurową klatką (faunaboxy są niskie). Być może testowałeś mniejsze i wysokie faunaboxy - wierzę, że może to diametralnie zmieniać sytuację choć nie sprawdzałem. Mam też tej samej wielkości tzn 50 cm faunaboxa polskiej produkcji, był niewątpliwie sporo tańszy (dostałem go więc nie znam ceny), niestety nie udało mi się nigdzie kupić następnych i skazany jestem na horrendalnie drogiego ferplasta. Wadą klatek ażurowych jest też to, że szczebelki czasem się odlutowują lub wyginają a wtedy zamysienie okolicy wzrasta:)))))

mordd
29-10-2012, 14:29
W przypadku myszy niestety walą równo obie płcie:)))) pełne równouprawnienie. Polecam dodatek do trocin suchego włókna kokosowego, wbrew pozorom nie jest to drogie bo wystarczy odrobina. Ja tak na prawdę wcale nie używam trocin tylko papier z niszczarki + kokos i jest ok. Wymieniam średnio 1x w tygodniu.

JoShi
01-11-2012, 08:18
> Klatki widziałem w ofercie COLISA i innych sklepow.
Internetowych oczywiscie :)


> 3ipiętrowej klatce dla gryzoni ferplastu trzyma myszki znajoma
> i nie ma z tym problemow (tzn z rozstawem szczebelkow)
Te ktore widzialam w sklepach (w realu a nie w necie) tez sie nazywaly dla gryzoni, ale mialy podejrzanie zadkie szczebelki, szczegolnie jesli w gre wchodzilyby mlode mysiory (a tak jest u mnie)


> - woli
> takie rozwiazanie bo nawtykala tam kołowrotków i iinych
> szpargałów.....
Ja wole takie rozwiazanie rowniez z powodu tego, ze klatka druciana istotnie zwieksza przestrzen zyciowa myszy. Poza tym sprzata sie jedna klatke a nie kilka.


> Wadą klatek ażurowych jest też to, że
> szczebelki czasem się odlutowują lub wyginają a wtedy
> zamysienie okolicy wzrasta:)))))
Mam dwa koty. Zebys widzial jak im grdyki chodza jak sie czasem zapatrza na myszki w klatce. Na szczescie, dla myszek klatka stoi wysoko :)

JoShi
01-11-2012, 08:19
>Polecam dodatek do trocin suchego włókna
> kokosowego, wbrew pozorom nie jest to drogie bo wystarczy
> odrobina. Ja tak na prawdę wcale nie używam trocin tylko papier
> z niszczarki + kokos i jest ok. Wymieniam średnio 1x w
> tygodniu.

A co powiesz o sianku ? Moje myszy strasznie rozsypywaly trociny wokol klatki (wiem teraz powiez o wyzszosci faunaboxu) wiec teraz testuje sianko.

mordd
02-11-2012, 01:53
Ja czasem daje jakies resztki siana po kroliku (tzn nie zuzyte tylko takie resztki z torby) ale to nieco zwieksza smrodliwosc....... Jak jest tylko troche to zazwyczaj wciagaja je do gniazda i jest spoko, jak za duzo to zasikane wali strasznie......

mordd
02-11-2012, 02:06
A w hurtowni probowalas? Cala oferte ferplasta ma Eurozoo, inne firmy sa w Pabemii. Tez je widzialem w realu i nie wygladaly podejzanie, a 3 pietrowa klatke widzialem nawet wielokrotnie - noworodkow w niej nie bylo bo sa tam same baby wiec moze faktycznie z glutami bylby cyrk? Nie mam pojecia....... Nie wiem czemu zakladasz, ze ograniczylem sie do poogladania klatek w necie - szwedam sie po roznych sklepach i jest tam tych klat od... i ciut ciut. Ja jednak niezmiennie pozostaje zwolennikiem faunaboxow:) Jedna duza klatka zamiast 2 mniejszych nie uzadzalaby mnie wcale - i tak na jednego samca mam 6 samic (w zupelnosci wystarczy) wiec 2 takie zestawy sa lepsze niz jeden wielki....... Ps. w klatkach ze szczebelkami przerabialem w mlodosci szczury i chomiki - spac po nocach nie mozna, tym bardziej nie zdecydowalbym sie na klatke:))))))) Daj znac jak sie skonczy meldowanie myszorstwa i w czym ostatecznie zamieszkaja....

JoShi
02-11-2012, 06:46
> A w hurtowni probowalas? Cala oferte ferplasta ma Eurozoo, inne
> firmy sa w Pabemii.
Do pabemi mam akurat dosc daleko, ale chyba bede probowac.


>Nie
> wiem czemu zakladasz, ze ograniczylem sie do poogladania klatek
> w necie
Bo napisales "nie wstajac od komputera" czy jakos tak... :)


> W klatkach ze szczebelkami przerabialem w
> mlodosci szczury i chomiki - spac po nocach nie mozna
Nikt nie bedzie spal w pomieszczeniu w ktorym chce je umiescic wiec sie tym nie przejmuje.

> Daj znac jak
> sie skonczy meldowanie myszorstwa i w czym ostatecznie
> zamieszkaja....
W klatce oczywiscie :) Jasne ze dam znac...

mordd
02-11-2012, 06:53
Nie wstając znalazłem je do pokazania, że są:) Jeśli do pabemii daleko to może chcesz najpierw zadzwonić..... 643 96 66...... nie wiem, czy to do hurtowni, czy do sklepu, ale moźe się przyda (hurtownia i sklep są w jednym miejscu, więc pewnie do obu można się tak dodzwonić).

42d3e78f26a4b20d412==