PDA

Zobacz pełną wersję : Skąd wytrzasnąć skoczogonki?!



Double
30-10-2012, 05:42
czy jest to mozliwe o tej porze roku? a moze ktos je hoduje 'stale'? proszę o ogólne "co i jak".
BTW czy podobnie jak owocowki biora sie "znikąd", wiec czy one sie wykluwaja z jajek, ktore są wymieszane z ziemią ogrodniczą na przyklad?

Hari
30-10-2012, 10:32
:) A po co Ci skoczogonki? Bedziesz na litry sprzedawac, jako pokarm? ;P
Skoczogonki biorą sie... Hmm jakby Ci to napisac..., jestes juz duzą dziewczynka wiec wiesz, ze jest mama skoczogonek i tata skoczogonek i pozniej.... no i stą sie biorą skoczgonki :>:>:>
Pouzywalem sobie a teraz do rzeczy:
Jaja skoczogonkow są na tyle male ze moga sie przenosic nawet przez powietrze, moga np. przyleciec z dworu. Najczesciej jednak juz sa w ziemi ogrodniczej. Jest to mozliwe o tej porze roku. Popytaj w kwiaciarniach czy nie mają troche na zbyciu ;P

Double
30-10-2012, 12:17
hehe :P ja mowie serio, Hari, chcialabym skarmiac nimi moje kumaki, ale niewiem skad je skombinowac :)

Hari
30-10-2012, 12:35
Ja tez mowilem serio :) ale kumaki??!! skoczogonkami??!! Przeciez taki skoczogonek to malenstwo! Musialabys łyzką je nabierac chyba :) To nie prosciej swierszcza dac? Nie znam sie na karmieniu kumakow, ale... skoczogonki??!! :D :P

Double
30-10-2012, 13:43
eee... faktycznie... 0,2 - 0,5 milimetra... dobra, juz mi przeszlo :D ale noworodki jakby co, mozna by tym badziewiem karmic. bylam ciekawa :)

Hari
30-10-2012, 15:24
Hihihi, noworodki zaby to kijanki, a kijanki są roslinozerne;) Wyspij sie Double... :P

Dark Raptor
02-11-2012, 00:35
Niektóre skoczogonki są naprawde "duże". bo mają ok 5mm ale tak wielkie widziałem w Tatrach. Spróbuj poszukać w lesie pod korą, butwiejącymi liśćmi. Niektóre gatunki związane są z powierzchnią wody, a nawet śniegu, są praktycznie wszędzie (niektóre gatunki opanowały moje terra z kruszczycami).
Na stronie:www.sankey.ws/insects.html jest fotka z niebieskimi skoczogonkami, są to dość duże okazy i chyba mogą się nadawać do hodowli karmowej. Warto spróbować poeksperymentować, może coś wyjdzie.

42d3e78f26a4b20d412==