PDA

Zobacz pełną wersję : cholerne muchy-POMOCY!!!



ross
04-11-2012, 07:54
Kupilem biale robaczki w wedkarskim. Kilka wziolem do piwnicy lezaly na roze z ciepla woda temperatura w srodku byla 31stopniC. Lezaly w pokruszonych platkach i suchym pokarmie dla rybek. Lezaly tak ponad tydzien i nic, gdy po tyodniu przeciolem na pol jednego czerwonego juz robaka to w srodku BYLA PUSTKA nic tylko czerwona oslonka?? Oco chodzi? Reszta lezala w domu w temperaturze 21 stopniC leza juz tak drugi tydzien i tez nic? Ostatnio lezaly na grzejniku gdy dzisiaj jednego rozciolem to w srodku byla tylko jakas smierdzaca substancja. Watpie zeby z tych larw co kolwiek sie wyklulo czy cos robei nei tak?
aha te larwy lezaly i leza w sloiku na ktorym naciagnieta jest ponczocha. Teraz leza w samych platkach pokruszonych
POMOCY!!!!!

LoGaN
04-11-2012, 08:39
Ty to masz problemy- zanies robaki do piwnicy, oddziel je od trocin ktore sa standardem w pudelkach z robakami i je postaw byle gdzie tylko nie na takiej goracej rurze tylko w temp. pokojowej. To nie jest hodowla jakas, tylko zwykle wyleganie sie much ( takich łajnowych-duze zielone i paskudne)...jak robaki stana sie czerwone to dobry znak i po jakims czasie powinny sie wylegnac muchy...a Ty kombinujesz jak kon pod gore z pokarmem dla rybek (po co je tam dales :/??) i platkami (oszalales??) wsadz robaki do sloika, wyjmij trociny i tyle. postaw je w ustronnym miejscu zeby nikt nie zbil sloika i tyle.
Boshe...

ross
04-11-2012, 10:36
Z pokarmem i trocinami radzily mi niektore osoby z tego forum. Czyli mam kupic nowe robaki oddzielic je od trocin i do samego sloika? Tak sie zlozylo ze wrzucilem jednego robaka to rosiczki on byl za ciezi i sie nie przykleil i po 5 dniach znalazem i nie byl czerwony a reszta robali co byla w tej samej teperaturze to byla juz czzerwona tylko ze one jadly platki to a nie wiem czy jak nie beda nic jadly to czy sie zrobia czerwone

koleś
04-11-2012, 11:48
ta śmierdząca maź która była w czerwonym kokonie to substancja (nie pamiętam nazwy) z której w cudowny sposób tworzy się dorosła forma owada!!!!!!!!!!!!!!!!

Jaca
04-11-2012, 19:05
przydałyby się również trochę lepsze warunki wilgotnościowe, bo znowu poczwarki Ci wyschną i nic z nich nie wyjdzie (będą puste, czyli całkowicie suche w środku).

ross
05-11-2012, 03:30
Jaca to mam pryskiwac sloik?Jak czesto i czy mocno?

Krzysztof.W
05-11-2012, 12:52
Nie nie , jak śmierdzi to już nic z tego się nie wykluje.

ross
05-11-2012, 13:29
Mylisz sie one juz sie wykluwaja. Dzisiaj pierwsza. Jak teraz przeciolem czerwonego to w srodku byla nie w pelni wyksztalcona mucha.

Fredomirek
05-11-2012, 15:40
Ross, rob tak jak ja (mi sie zawsze prawie wszystkie wykluwaja). Wrzucasz to ze sklepu wedkaskiego te robaki do sloika u gory gaze alebo nakretke z dziurkami malymi. Zostawiasz w pokoju np. na biurku, bez ogrzewania dodatkowego. Spryskujesz delikatnie raz na 1.5 tygodnia i tyle. :) Spryskiwanie nawet nie jest konieczne.

Pozdrawiam, PIotr

Grzechoo
05-11-2012, 15:47
etam kombinujecie. ja ide do wedkarskiego kupuje za 50 gr lyzeczke robakow. przynosze do domu i klade gdziekolwiek byle by w oczy nie kluly i nie smierdzialy. nawet ich nie przekladam do innego pojemnika. nigdy nie mam problemu z wykluciem. nawet jak klade na kaloryferze. wtedy sie szybciej wykluwaja. dodam ze z 1 lyzeczki wychodzi mi okolo 40 much.

adpok
21-11-2012, 04:43
Wsyp do białych larw trochę mleka w proszku, włóż kawałek wilgotnej gąbki (2cm/2cm). Idealna temperatura to 25 st.C. Po 6 dniach masz młode brzęcące muszki, które trzeba dokarmiać np. przejrzałymi owocami, syropami owocowymi, miodem, mlekiem w proszku. Tylko nie wszystko na raz:))). Najlepsze jest mleko w proszku i gąbka maczana w syropie malinowym i stare banany.

Hodowca much.
Powodzenia!!!

Dragonette
02-12-2012, 11:07
Grzechoo? Ty te robaki chyba wkladasz do czegos, nie zostawiasz ic tak "luzem", nie ?

:D
:P

Marian667
15-01-2013, 02:51
I tak gorzej jak trzeba pozniej odkrecic ten sloik pelen much czekajacych na wolnosc :D

42d3e78f26a4b20d412==