PDA

Zobacz pełną wersję : Hodowla świerszcze-pomużcie!!! :(



MarHel
03-12-2012, 06:01
Bardzo was proszę, opiszcie mi mniejwięcej jak zdobyć świerszcze i zacząć je hodować, w jakim pojemniku itp. Być może już było to gdzieś opisane ale nigdzie nie mogłem znależć. Już z góry dziękuję za pomoc!!!

ryszardini
03-12-2012, 06:37
eh .... to to jest na tej stronie ale ci napisze .
>a wiec musisz mniec jakis pojemnik (ja mam 35dł,20sze.20wysok.) szklane moze byc jakaies akwarium.
>muszisz mniec torf albo włókno kokosowe(ja mam włokno)
>jakies pojenik ,najlepiej wytłoczanke po jajkach
> i jakis np korek z wodo ale nsym do niego drobnych kamyczkow zeby swierszcze sie nie potopoiły i drugi jakies zbiorniczek na jedzenie
>i musiesz kupic swierszcze, moze je kupic w zoologiku i wystarczy je tam trzemac (pamietakj o odpowiedniej tem. i wilgotnosci podłolza )przez jakies czas a poznej czekaj na małe swierszcyki
<jak nie zrozumiałes albo zamało napisałem wejdz se w opis gatunkow i w swierszcze tam jest wszystko opisane .

MarHel
03-12-2012, 06:43
ale gdzie tą wytłaczane po jajkach :/ ?? I jaka temp.jest odpowiednia i ile razy spryskiwac??

Double
03-12-2012, 06:54
ja nie moge.... http://terrarium.com.pl/swierszczdomowy.php a te magiczne wytloczki po jajkach, to normalne kartony w których sie sprzedaje jajka, takie wiesz, szare, lekkie, z tektury, maja takie dołki i wzgórki... koszt 10 jajek - 3zł gratis wytłoczka w zestawie.

MarHel
03-12-2012, 11:51
ja wiem co to są wytłoczki tylko nie wiedziałem gdzie umieścić :[

Hari
03-12-2012, 12:02
umiesc w terrarium ze swierszczami, a jezeli są w niej jeszcze jajka to w lodówce ;)

PMajdan
23-12-2012, 04:10
Ja mam je w terrarium szklanym, z gory przykrytym siatka metalowa (z castoramy, za 3 zt) Podloze to sciolka (taka co po namoczeniu sie "rozrasta" za 8zt) termomert w sciolce mierzy temp jaka maja jakja, dodatkowo miska z zarciem, korem na sciankach, ale tylko do 1/2 wysokosci, zeby swierszcze nie spadaly z wysokosci, pudelko kartonowe po jajkach i wsio!!! A i lampka 20W

42d3e78f26a4b20d412==