PDA

Zobacz pełną wersję : Ważne pytanie o mączniakach



maja_bzzz
06-12-2012, 05:11
czy mączniaki to beztlenowce???chodzi mi o to czy żyją w organiznie gadów już po połknięciu???jak wy je podajecie swoim zwierzaką?????

Jaca
06-12-2012, 06:13
tlenowce, jak każdy owad, ale jednocześnie bardzo wytrzymałe z nich bestie...

maja_bzzz
06-12-2012, 07:19
to oznacza żę nie musze ich zabijać przed podaniem gadowi??a jak jest z drewnojadami??to się może wydać śmieszne ale ja jestem laikiem w tych sprawach.dziękuje wszystkim za odpowiedzi

Nestor
06-12-2012, 11:21
I mączniki i drewnojady potrzebują powietrza, po wtrzuceniu do wody giną po kilku sekundach, nie jak pinki, po godzinach. Problem mogą stanowić (głownie jeśli chodzi o zoophobasy) ich silne szczęki, ale jak podajesz takie zaraz po wylince (białe) to nie ma problemu. Inna sprawa, że ich chitynowe osłonki mogą zaczopować przewod pokarmowy, ale te białe mają miękki pancerz.

Dark Raptor
07-12-2012, 00:34
W wodzie chyba tak szybko nie giną :)
Co do warunków beztlenowych - miałem ciekawą przygodę.
Wrzuciłem mącznikom kawałek banana. Szybko zakopały go w podłożu, a ja myślałem, że go zjadły. Nakarmiłem je ponownie i sytuacja się powtórzyła ze dwa razy. Pojemnik miałem szczelnie zamknięty. Po kilku dniach coś mnie tknęło i zaglądam do środka... wszystko leży, pojedyncze sztuki poruszją ostatnimi członami stóp. Po kilku minutach wentylacji wszystko odżyło jakby nigdy nic. Co się okazało? Zakopane w otrębach banany zaczęły gnić i zagazowały mi mączniki. Fartem udało mi się je uratować, ale strach pomyśleć co mogło nastąpić...

...ku przestrodze.

Pozdrawiam!

42d3e78f26a4b20d412==