PDA

Zobacz pełną wersję : Świerszcz albinos, albo już całkiem mam fioła :I



Double
14-12-2012, 11:17
ja tam szczerze mowiac w zycie prywatne swierszczy nie zagladam, nie ogladam i sie nimi specjalnie nie interesuje, ale wlasnie zajrzalam do ich terra, i odkrylam bielusienkiego jak snieg swierszcza - biale pokladelko, czulki przezroczyste, oczęta ciemnobordowe - czy mam cudowne dziecko mutacji czy po prostu swiezo wylinialego robala? pewnie tak :] ale wyglada niesamowicie

PaWeL^
14-12-2012, 12:26
raczej to drugie :P

SławekS
14-12-2012, 13:06
poczekaj pare godziny i pooglądaj tego swierszcza to ci oko zbieleje (będzie brązowy jak inne) :-)


Ludzie czytajcie ARCHIWUM to samo pytanie 2 razy w tygodniu to lekka przesada
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=22&i=881&t=881

Double
14-12-2012, 14:03
no stary, archiwum to ja mam w małym palcu, po porstu zszokowala mnie ta biel vizira..

Otaku_JP
15-12-2012, 06:01
Cóż... świerszcze też czasem linieją -___-

Otaku

Dark Raptor
20-12-2012, 02:42
Widać, że to wylinka, ale tak serio to czasem zdarzają się aberracje. Już kilka razy zdarzało mi się uzyskać żółte świerszcze polne, choć w naturze są niemal całkowicie czarne. U świerszczy śródziemnomorskich też widoczna jest duża zmienność. Są osobniki melaniczne (miałem np. całkowicie czarne samice bez jakichkolwiek plam) jak i jaśniejsze ze wszystkimi charakterystycznymi plamami. Spory rozrzut widać też u świerszczy domowych i kubańskich (lub czerwonogłowych). Na razie nie spotkałem się ze zmiennością u świerszcza bananowego, ale te hoduję krótko.

Pozdrawiam.

Double
20-12-2012, 05:56
HA! widzicie! jednak nie całkiem nie pokrecilo :> dzieki, Raptor

Otaku_JP
20-12-2012, 07:33
Ja mam tylko 1 gatunek i przypuszczam, że to "kubany". Znasz jakieś stronki poświęcone świerszczom i ich hodowli (no bo w sumie to co jest na na terrarium.com.pl to ciut za mało, a do terrarium.com.pl nie mam dostępu)?

Otaku

Dark Raptor
21-12-2012, 02:53
Wydaje mi się, że info o hodowli na tej stronie jest wystarczajšco dobre. Mój kodeks "droga œwierszcza" - dotyczšcy hodowli każdego gatunku to kilka punktów:

-brak położa, tylko pojemnik z torfem na jaja (małe ryzyko chorób grzybicznych), zawsze wilgotne
-kilka wytłoczek na urozmaicenie terenu
-dwa razy dziennie dolewana woda o poideł
-raz dziennie warzywo lub owoc, niezjedzone resztki usuwam
-usuwanie padłych lub wyglšdajšcych na chore œwierszczy
-codzienne pogrzewanie terra by temperatura wynosiła ok 24 - 28 st. C

W sumie wszystko sprowadza się do tego i to działa.

Pozdrawiam! ... i powodzenia w hodowli!

PS. Może w poniedziałek wrzucę na forum owady kilka kolejnych fotek (dorwałem na weekend cyfrówkę), między innymi mojš hodowlę œwierszczy.

Dark Raptor
24-12-2012, 00:22
Zgodnie z obietnicą fotka mojej hodowli świerszczy. Od lewej kubańskie, domowe i bananowe (śródziemnomorskie mam w innym terra). W każdym poza wytłoczkami jest pojemnik z ziemią na jaja, karmnik (zielony) i poidełko z pokrywki od pudełka do filmów. Strzykawki ułatwiają nalewanie wody do poidła i zwilżanie podłoża.

Pozdrawiam!

PS. Sorry za te buraki w poprzednim poście (chyba, że wam nie znikają polskie litery), ale pisałem go na innym kompie i tam wyglądało to normalnie.

KnockeR
25-12-2012, 15:37
więcej to Ci chyba tej wody z tych poideł paruje niż świerszcze faktycznie wypiją:)

Dark Raptor
26-12-2012, 04:49
W zasadzie tak, ale system dolewania ułatwia mi sprawę i nie ma z tym dużo problemu.

Pozdrawiam!

Hari
26-12-2012, 11:00
e, to ja juz wole pojniki, ktore kupuje w zoologicznych :)

42d3e78f26a4b20d412==