PDA

Zobacz pełną wersję : Maczniaki pytanie!



bT_PrzemO
18-12-2012, 00:19
Witam proboje rozmnozyc maczniaki ..... mialem larwy teraz juz wieksza polowa przeobrazila sie w nieruszajace sie dziwne jasne robaczki ( cos jak konik morski) kiedy z tego zrobia sie juz takie prawdziwe chodzace maczniaki ? ile taka postac musi lezec aby sie przeobrazic ?

BoCHnioR
18-12-2012, 02:56
Żuczki zrobia Ci sie gdzies tak do ok 2 tyg.

Digital
18-12-2012, 04:39
Zeby nie robic mowego posta :D ja tez próbuje je rozmnożyć i jako podłoże dałem 4 cm warstwe płatków owsianych, co jakis czas wrzucam jakies owoce mam juz troszke żuczków ale co z nimi mam teraz robić?? przenieść do innego pojemnika czy zostawić z larwami ?

bT_PrzemO
18-12-2012, 10:57
ja mam polowe pojemnika z torfem mokrym a polowe pojemnika platki + torf suchy .. wiem ze zuczki zloza jajeczka do torfu ......

Nestor
18-12-2012, 13:01
u mnie składają jajeczka w płatkach, żuków nie oddzielam, ewentualnie poczwarki (larwy je zjadają). Poczwarki przenosze do pojemniczka z wilgotnym ręcznikiem papierowym, ułatwia to żukom wyjście z poczwarki

Digital
18-12-2012, 13:20
Zrobilem żuczkom takie coś pół torf, pół płatki owsiane ale żuczki cały czas zakopują sie w tych płatkach i nie wychodzą na torf. Aha i żuczki oddzieliłem od larw bo larwy żyją sobie w samych płatkach dopuki sie nie zamienią w poczwarki :D No i te żuczki tak sobie żyjąi nic sie nie dzieje- kiedy zacznął sie rozmanażac???? uff troszke namotałem :P AHa i jeszcze pytanko małe czy moge podawać pajączkom te żuczki ??

Dark Raptor
21-12-2012, 02:38
W zasadzie nie wiem po co ten torf. Mogš z tego wyniknšć same problemy np. pleœń itp. Moja hodowla wyglšda podobnie jak u Nestora. Wystarczš same płatki, można wwalić jakšœ wytłoczke a na uzupełnianie wody owoce i warzywa.
To cała filozofia uanej hodowli mšcznika. Tylko na poczštku warto oddzielać poczwarki, potem to tylko strata czasu.

Pozdrawiam!

[RED-689]
21-12-2012, 05:38
Nie robcie sobie jaj. Wszystkie posty w stylu "jak rozmnozyc maczniaki", "jak rozmnozyc swierszcze" kasowal bym na wstepie. W hodowli maczniakow jedynym problemem jest tylko zeby nie bylo ich za duzo! :)

bT_PrzemO
24-12-2012, 09:55
RED-689 jezeli Ci nie pasuje moje pytanie to nikt Cie nie prosil o wypowiedzenie sie ..... to ze kasowalbys taki post to juz twoj problem .. jest wiele osob ktore chetnie sie dowiedza jak rozmnaza sie maczniaki np ja ...! nikt Cie nie prosil o krytyke.... nie pasuje nie wypowiadaj sie !

[RED-689]
24-12-2012, 16:37
Moze pozwolisz ze pisac bede to na co bede mial ochote :) Jezeli pozostanie taki poziom jaki jest to przynajmniej bede mial watpliwa zabawe do papierosa i kawy.
Dla nieswiadomych niczego (bo tu juz nie trzeba miec swiadomosci terrarystycznej za to podejrzewal bym autyzm z pewnoscia..) sa: 1. FAQ 2. Google 3..... i wydaje mi sie ze pytanie w stylu "co swierszczom wystaje z dupy", "jak ROZMNORZYC MACZNIAKI W CHODOWLI" powtarzajace sie praktycznie co dzien zaczyna irytowac. A zadajac takie pytanie ludzie moim zdaniem nie maja nawet minimalnej samokrytyki i wstydu.

Pozdrawiam (chyba...)

PS. Dla starszych bywalcow moze ktos pamieta "PORADNIK CHODOWCY PAJAKUF" ver.1.0 by [RED-689]... Korci mnie zrobic FAQ na tej zasadzie i kazdemu "chodowcy" podsylac po takim nurtujacym wszystkich pytaniu :) Cos jak piekny "projekt" niestety nie wiem kogo przewijajacy sie po grupach dyskusyjnych --> http://plonk.bocznica.org

[RED-689]
24-12-2012, 16:38
Ps2. Jedyny + dla Ciebie to trial :) chociaz wole mountainboard ale z racji braku czasu ostatnio nie bardzo...

42d3e78f26a4b20d412==