PDA

Zobacz pełną wersję : !!!TRUCIZNA!!!



KnockeR
26-12-2012, 14:19
Czy macie jakieś sposoby na uciekające świerszcze mi czasami jakiś zwieje nie ma mocnych domowe wysoko skacząi szybko uciekają za szafy bądź łóżko. Czasami złapanie ich jest nie możliwe. Wiem że można zrobić truciznę i porozstawiać ją po pokoju na dekielkach składa się z boraksu, fluorku sodowego i cukru gronowego zwierzaki po zjedzeniu tego ponoć szybko padają:) U mnie w drogerii nie ma jednak borkasu i fluorku... nie wiecie gdzie to można dostać? albo czy znacie jakieś inne skuteczne mieszanki:) Już myślałem o płatkach nasączonych denaturatem ale to będzie śmierdziało i wątpię aby to zjadły.

jey
26-12-2012, 15:50
a poco chcesz je zabijac? nie szkoda ci? moi starzy sie ich boja pare razy sie na nie natkneli troche sie podasali i po godzinie im przeszlo;)

Emoman
26-12-2012, 16:28
Nie zabijaj ich, lecz przed podaniem wlóż do lodówki na kilka- kilkanaście minut, lub do zamrażarki na trochę krócej. Będą wtedy wolne i nie będą skakać ani uciekać. Minie kilkanaście minut zanim powrócą do normalnego stanu.

KnockeR
26-12-2012, 17:07
hehe nie rozumiecie mnie:) chodzi mi o to, że czasami świerszcz mi ucieknie i nie moge go poszukac! wole aby zjadl trucizne niz w nocy biegal mi po lozku to nic milego. No i troche rodzice sie wqrzaja jak znajda swierszcza w kuchni! Jak ucieknie to niech zje cos i zginie a nie straszy domownikow! Jakas kara musi byc. Jak sie ma 10, 20, 50 swierszczy to idzie zapanowac ale jak ma sie kilka setek to zawsze jakis sie gdzies wymknie.

Stolarz
28-12-2012, 07:29
zje ci trucizne wejdzie pod lózko i tam zgnije ...to glupi pom ysl:P

KnockeR
28-12-2012, 11:27
ale zginie:]

Hari
28-12-2012, 13:52
Nie zgnije bo predzej wyschnie :-)
KnockeR, kapciem je...

redknee
28-12-2012, 14:13
kup se tchorzofretke to ci powyjada wszystkie swierszcze biegajace po domu :D

jey
29-12-2012, 04:26
a kto zje tchorzofretke??

Hari
29-12-2012, 04:40
Pyton, albo boa.

Kunoichi
30-12-2012, 14:56
OTO POMYSL NA SWIERSZCZE

bardzo latwa do zrobienia i ogolnie dostepna trucizna, znana jako PPPROSZEK DO PRANIA" :)
nowiec

jakis czas temu jak zaczynalam i pierwszy raz wyjmowalam swierszcze z pudeleczka, i chcialam zobaczyc jak bardzo sa "skaczace" :) i wolalam to zrobic w lazience - tam latwiej wylapac jakby uciekly :).............noi jeden uciekl i wskoczyl i teraz wazne :) do miski z woda i proszkiem do prania plus skarpetki brata ktory chcial je sobie odswierzyc (najwyzszy czas zeto zrobil)...........wkazdym razie swierszcza wyjelam i wpuscilam do pudelka........po 3 minutach zaczal sie wykrecac i wiercic........i padl doslownie na plecach nogami do gory :) doslownie :):)


wiec postaw se gdzies miseczki z jedzonkiem albo woda + proszek do prania :)......apuzniej zbieraj swierSZczKIELETY

Dark Raptor
31-12-2012, 04:38
Ja robiłem "pułapkę cieplną". Stawiasz w jednym miejscu lampę, lub inny promiennik ciepła i patrzysz pod niego co jakiś czas. Można łapać wtedy zwierza żywcem (u mnie dość dobrze skutkowało, ale miałem malutki pokój i takiej "plamy cieplnej" nie mogły przegapić.

Pozdrawiam!

Hari
31-12-2012, 04:44
No to to nie jest zadne odkrycie ;-) Myslisz, ze dlaczego do zwalczania gniazd os strazacy stosują wode z mydłem? :) On nie padł dlatego ze sie najadł proszku, tylko ta woda zalepila mu tchawki. Sam w ten sposob wybilem kiedys całą moją populacje karaczanow (siła wyzsza). Sprobuj tylko naklonic swierszcza, zeby Ci dobrowolnie wszedło do takiej wody :>

42d3e78f26a4b20d412==