PDA

Zobacz pełną wersję : Karmienie szczura!



PMajdan
08-01-2013, 14:01
Czy mozna? Jak tak to czy do wody mozna dolac jakiegos "mydełka" i wogule jak to zrobic (tylko nie piszcie ze szczota ryzowa ;)

Mefisto
08-01-2013, 14:18
Karmienie? :|
Chyba chodziło Ci o kąpanie. :)

Tak, można. Ja swoje szczury kąpałem tak:

Gdy nie był mocno brudny, to po prostu nalewałem do wanny tyle wody, ze nie dosięgał do dna. Popływał sobie trochę, to wyciągałem go i szczur kończył sam mycie przy klatce.
Gdy był mocno brudny (np. po wizycie w telewizorze, który zapomniałem kiedyś zamknąć :] ) lub gdy oblazły go robale (do teraz nie wiem, skąd się na nim wzięły :/ - żarcie?? ), to tutaj dawałem działo większego kalibru - szampon dla szczeniaków. Trzeba uważać, żeby się nie napił - najlepiej już go nie puszczać, żeby sam pływał. Trzeba też go obowiązkowo wypłukać rzecz jasna.

Teraz dwie ważne rzeczy:
1. Uważaj na pazurki i na zęby.
2. Przede wszystkim uważaj na przeciągi. Śmiertelne niebezpieczne dla szczura. W szczególności, gdy jest mokry. Możesz go przed wypuszczeniem owinąć na kilka sekund w ręcznik, żeby troszkę wsiąkła woda. Oczywiście pod warunkiem, że rattus pozwoli na to... :>

PMajdan
08-01-2013, 14:24
Tak, kapanie, spiacy juz jestem... :D Dzieki

PMajdan
08-01-2013, 14:25
KAPANIE A NI KARMIENIE!!!! :D

PMajdan
08-01-2013, 14:26
Tak, wiem o przeciagach.... a moze lepiej niech dotyka dna nogami...? Ha?

Mefisto
08-01-2013, 14:30
Jeśli zacznie dotykać dna, to będzie próbował wyskakiwać. Pół łazienki Ci zachlapie , opryska Cię, nie zamoczy się dokładnie i nałyka się wody.
Jak nie będzie czuł gruntu, to będzie sobie grzecznie pływał i zamoczy się cały z wyj. głowy. Pod warunkiem oczywiście, że nie będziesz go uczył skoków na główkę. :]

Mefisto
08-01-2013, 14:32
I jeszcze jedno - pamiętaj, że sczur potrafi stać na dwóch nogach - również (a może zwłaszcza) we wodzie. :)

PMajdan
08-01-2013, 14:34
To wiem. Ciekawe rzeczy z ta kapiela. Hodujesz je na karme? Bo ja jdenego mam jako przytulanke... to ona... wypadalo by ja rozmnozyc.... masz kogos dla niej na oku?>

Mefisto
08-01-2013, 14:43
Nie. Zdecydowanie nie na karmę. Jakiś czas temu bawiłem się w rozmnażanie, ale teraz już niestety nie mam na to czasu. :( Z początkiem roku padł mi ostatni ze starszyzny. :(
Planuję niedługo znów mieć szczura. Tym razem jednak tylko jednego ze względu na wspomniany brak czasu, żeby zajmować się nimi na większą skalę.

Co do karmy... właśnie ze względu na to, że węże karmi się gryzoniami razej nie kupię sobie węża. Żal by mi było. :( Chyba, że są jakieś węże, które można karmić np. świerszczami. :P
;)

PMajdan
08-01-2013, 14:45
Czyli pozostaje Ci pająk. Ja chce zaplodnic moja szczurke... to znaczy... nie ja.... ! Szczurzy facio! Ale chce zeby miala mlode. Bedzie wesolo. MOja siostra ja lubi!

Mefisto
08-01-2013, 14:50
Chyba nie wszedł załącnik.
Zawsze możesz kupić jej jakiegoś dżentelmena. ;)
Pamiętaj jednak, ze trzeba uważać przy łączeniu szczurów, które się nie znają. To są jednak zwierzątka stadne, a ich stada są w naturze hermetyczne - każdego intruza traktują jak... intruza. Najlepiej obce osobniki parzyć w obcej im obu klatce. Jeśli nie masz osobnej klatki, to przynajmniej bardzo dokładnie wymyj obecną. no i mocno uważaj, żeby się nie pogryzły.
Poza tym jeśli będziesz miał parkę, to druga klatka tak czy inaczej okaże się niezbędna. Samca będzie trzeba oddzielać, żeby się zbyt często nie mnożyły. Oj, a szczury potrafią.... co trzy tygodnie młode jeśli się nie upilnuje. ;)

Mefisto
08-01-2013, 14:53
Hihi, przez ten temat przypomniałeś mi, że od jakiegoś czasu chcę sobie uzupełnić profil. :D
Cóż... może terrarystyczne zwiarzątko toto nie jest, ale zawsze. ;)

Oj z młodymi będzie wesoło. Już ja Ci to gwaranruję. :D Taka rozbrykana szczurza gromadka to jest niesamowita frajda. :)

PMajdan
08-01-2013, 15:13
Ok
Racja Dzieki
Co hodujesz?

MinuS
08-01-2013, 15:15
zawsze możesz sobie kupić wężyka trawnego żywi się świerszczami :)

Mefisto
08-01-2013, 23:43
Oprócz pająka na chwilę obecną nic. Chodziło mi o wpisanie szczurów. :)

Mefisto
08-01-2013, 23:44
Dzięki MinuS. Pomyślę nad tym. ;)

Alexandra
09-01-2013, 06:40
Moj szczuras strasznie nie lubil wody dlatego staralam sie ograniczac mu kapiele do minimum;)Za to często czysciłam mu ogon wacikiem kosmetycznym:))

Mefisto
09-01-2013, 10:10
Szczurki generalnie chyba nie przepadają za kąpielami. I nie dziwię się - przecież myją się na swój sposób. Kąpiele w wannie traktowałem jako ostateczność. :)

PMajdan
10-01-2013, 12:10
A moj lubi pluwac i nawet zanurkowal sobie :D I nie chcial wyjsc.

Mefisto
10-01-2013, 12:21
Heh, chyba ewenement. :)
Moich nigdy nie udało mi się przekonać do kąpieli. ;)

PMajdan
11-01-2013, 05:08
:D Trzeba miec podejscie :D

Mati13
12-01-2013, 10:57
ej wy te szczury tak wytresowaliscie ze nigdy was nie ugryzly czy jak??
chcialbym miec takie male madre zwierze tylko zeby nie gryzlo to chyba trzeba miec malutkiego szczurka zeby nie gryzl nie??

Mefisto
12-01-2013, 16:00
Generalnie im młodszego szczura dostaniesz, tym łatwiej go oswoić. Do 6 tyg. jego życia zazwyczaj przychodzi to łatwo. Później im szczuras jest starszy, tym trudniej. No i pamiętaj, że liczba zwierzaków też ma wpływ. Jednego łątwiej oswoić, niż dwa trzymane razem.

krwiopij
15-01-2013, 04:33
o zgrozo... a wiesz juz, co z nimi zrobisz? moze sie z 15 sztuk urodzic! masz juz dla nich przyszlych wlascicieli znalezionych? czy moze do zoologika na karme je oddasz? troche odpowiedzialnosci! szczur to nie zabawka! grrr... >:(((

krwiopij
15-01-2013, 04:37
nie trzeba... ze szczurami roznie bywa... podstawa to szacunek dla zwierzaka... jesli bedziesz traktowal go jak zabawke, odwdzieczy ci sie zebami...

w wieku ok. 8 miesiecy szczury dojrzewaja psychicznie... szczegolnie samce w tym okresie moga stac sie agresywne... osobiscie proponuje przeczekac, a jesli to nie ustapi - mozliwe, ze jedynym wyjsciem okaze sie kastracja... :/

krwiopij
15-01-2013, 04:51
moze juz troche za pozno na porady, ale tak na przyszlosc...

naprawde sa szczury, ktora lubia plywac... sekret w tym, zeby zwierza do nieczego nie zmuszac... kiedy jest cieplo, mozna postawic mu miske z woda (z dosc niskimi brzegami), a na zachete wrzucic na niej na przyklad kilka ziarenek groszku (zazwyczaj za nim przepadaja)... jak juz bylo wspomniane - uwazac na przeciagi! o zapalenie pluc bardzo latwo, a leczenie go jest trudne i kosztowne... mozliwe, ze szczur sie przekona do plywania... jak nie, to nic na sile!

jesli juz trzeba potwora wyprac, nalezy zwrocic uwage na kilka rzeczy... po pierwsze - zwykla woda moze podraznic delikatna skore szczura... na miske wody radze dodac 1 lyzke octu... to zmieni ph wody na przyazniejsze dla szczurzej skorki... woda nie moze byc ani za zimna, ani za ciepla... jesli juz uzywac szamponu, to wylacznie bardzo delkatnego (najlepiej dla kociat)... jesli szczur ma lupiez (tak, szczury tez miewaja lupiez :>), mozna uzyc nizoralu - tylko uwaga, zeby nie dostal sie do pyszczka... pamietjcie, zeby w zadnym wypadku nie moczyc szczurowi oczy ani uszy - twarda woda moze uszkodzic sluzowke...

po kapieli mozna wetrzec w skore szczurka kilka kropel naturalnej oliwy (szczegolnie, jesli to samiec - faceci maja zazwyczaj bardziej wrazliwa skorke)... zapobiegnie to nadmiernemu jej wysuszeniu... koniecznie trzeba owinac malucha w cieply, suchy recznik i delikatnie, dokladnie wytrzec... potem radze wpakowac go sobie pod sweter, zeby wysechl do konca... :)

jesli tylko ogonek jest brudny, nie ma sensu meczyc zwierzaka kapiela... wystarczy umyc ogonek zwilzonym woda wacikiem albo miekka szczoreczka do zebow...

pamietajcie, ze wiekszosc szczurow nie lubie jednak kapieli... jesli naprawde nie ma takiej potrzeby - nie narazajcie ich na stres... szczur tez czlowiek... :) powodzenia... :)

PMajdan
15-01-2013, 14:46
Na paczatku moja szczurzyca bala sie wyjsc z pudelka, troche podgryzala, ale z czasme sie oswila. teraz wlasnie siedzi mi na ramianiu i czyta co o niej psize ;p BARDZO KONTAKTOWE zwierze. Niesaaaamowicciieee

PMajdan
15-01-2013, 14:47
Super porady, zapisze, dzieki :D

42d3e78f26a4b20d412==