PDA

Zobacz pełną wersję : Żarówa dla swierszczuchów.



gicker
15-01-2013, 04:20
Witam wszystkich:)

Mam akwa ok 10 litrów i che w nim załozyć hodowle swierszczy.
Akwa jest całe szczelnie oblepione styropianem.
W pomieszczeniu gdzie ma stac hodolwa jest ok 9 stopni.
Hodowle chce ogrzewac zwykłą żarówką.

Teraz dwa pytania do was:

1.O jakiej mocy żrówke powinienem tam zastosowac aby temp w akwarium była ok 28 stopni moze być min wyższa do ok 30.

2.Czy grzałka mzoe swiecic sie non-stop zarówno w dzień jak i w nocy??
Czy świerszczą to nie będzie przeszkadzało jeśli w nocy będzie sie swieciło swiatło??

Prosze o długie wyczerpujące odpowiedzi:)

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje:)

MinuS
15-01-2013, 12:56
Ad 1. Ja mam u siebie 40 watową żaróweczkę i dobrze jest a trzymam ją w pomieszczeniu gdzie jest 2 stopnie i teżmam obklejone akwa styropianem i czasem temp dochodzi mi nawet do 40st ale jak widzę świerszczą to nie przeszkadza wręcz przeciwnie szybciej się rozmnażają i dojżewają

Ad 2. Żarówkamożę świecić nono-stop im to nie przeszkadza a jak pidałem wyżej będa szybciej się rozwijać i mnożyć, zapewnij im tylko dostep doświeżej wody jedzneia i torfu a będizesz miał wydajna hodowlę :)

PMajdan
15-01-2013, 14:52
MOje terra ze swierszczuchami stoi w pokoju (lubie jak graja, bo wtedy sie tak egzotycznie robi... a jaszcze dochodzi zcerwone swiatlo od pajkow.. poezja...), no wiec stoja w tym pokoju (okl. 24 stpni) zarowke dalem 20W, ale zmienie na 25 chyba. Chociaz moze nie , nie wiem. Temp w srodku maja od 23 do 26, zalezy zcy wietrze pokoj czesto. Rozumiem ze Twoje gdzies w piwnicy bede pewnie? to wtedy musi byc mocniejsza zarowka. Kup sobie za ok. 10-14 zl takie urzadzenie, ktore kontruluje czas swiecenia (ustawiasz godziny, w ktorych ma sie palic lampka, i godziny w ktorych ma byc zgaszona) i problem z glowy. w nocy lepiej niech maja zgaszone.

Dark Raptor
16-01-2013, 01:13
Chyba lepiej niech zostaje włączone na noc, domowym to nie przeszkadza. Spadki temperatury nie są raczej niczym przyjemnym dla wylęgu. Ja trzymam w temp. ok. 25 st. C pod żarówką 15W (ale w pokoju +małe terra).

gicker
16-01-2013, 01:18
No podam wam dodatkowe dan edomtego zadania:)

Che w tym terra hodowac świerszcze sródziemnomorskie.

Kupienie termoregulatora odpada.

morda
19-01-2013, 05:27
Ja mam 40wat. Świerszcze mają przedział 20*-23*C w nocy (nie grzeje) i 29*-32*C w dzień. W dzień czasem nawet więcej jest ale to jak się dość długo grzeje. Za pare dni spodziewam się wylęgu.

42d3e78f26a4b20d412==