PDA

Zobacz pełną wersję : KANIBALE?!?!?



mIRO
26-01-2013, 01:00
Wiecie co? W sobotę kupiłem mojej Brachypelmie Albopilosum 5 malutkich świerszczy (około 05.cm długości). Do dzisiaj został mi tylko 1 :-) . Pozostałe ARE DEAD. 2 się pozagryzały, a reszta po prostu zdechła (może to przez te jabłka, które im dałem i zapomniałem wyciągnąć, a gdy zobaczyłem je rano były spleśniałe i to dość mocno, podłoże jednak w kubku wymieniłem, ale świerszcze pozdychały). Porozdzielałem więc 3 pozostałe i wsadziłem do osobnych pojemników. Patrzę na drugi dzień a 2 sobie leżą do góry brzuszkami :-) (opalały się czy co?) i nie żyją. Do dzisiaj został tylo 1, ale mój pająk od jakiś 8 czy 9 dni przygotowywuje się do wylinki i nie chce jeść... Co robić ze świerszczami, żeby się nie zagryzały? Może te drugie dwa umarły od pleśni?

Dark Raptor
26-01-2013, 01:30
Pleśń jest w stanie szybko wykończyć hodowlę świerszczy, trzeba pilnować by się nie rozwijała. W tym wypadku najlepiej stosować hodolę bez podłoża.
Świerszcze zjadają się gdy np. mają mało białka, ew. mało przestrzeni a właśnie przeszły wylinkę (i są miękkie).

Poszukaj informacji na tym forum bo było na ten temat bardzo dużo postów.

FoKs
27-01-2013, 16:21
hmm moje swierszcze sie zjadały wiec zrobilem im wieksze terr i dałem skorupke po jajkach bardzo rozdrobnina :) biały proszek pokarm dla rybek suchy chlebek :) płatki
gąbeczke z woda w inny kat torf na srodku duzo wytłoczek po jajach :) a na gore zeby nie wylazły drobna siateczke :) i narazie z kanibalizmem mam spokoj a i dalem im sałate i podaje im mokry pokarm lecz czesto zmieniam

42d3e78f26a4b20d412==