PDA

Zobacz pełną wersję : żarcie



koleś
28-01-2013, 11:55
powiedzcie mi w końcu czym ze świerzych rzeczy (warzywa, owoce) mogę karmić świerszcze?? bo raz wyczytałem że warzywa są pryskane i zdychają innym razem że kapusta jest dobra a później żeby nie dawać jabłek bo fermentują.
czym w końcu je karmić?? czy mogą być one tylko na płatkach, otrębach i rozwielitkach (oczywiście do tego miseczka z wodą)??

morda
28-01-2013, 13:45
Dawaj jeszcze salate, jablko i generalnie "mokre" pokarmy. Sałate i inne nie pewne rzeczy dobrze umyj i po sprawie...

Jaca
28-01-2013, 14:31
generalnie unikaj podawania sałaty i owoców
całkowicie bezpieczna jest kapusta pekińska i chyba cykoria, no i zielsko typu mniszek lekarski

Dark Raptor
28-01-2013, 23:30
Jedzą też trawę i kiełki pszenicy (lub żyta), możesz więc zasadzić to sobie w ich terrarium (jeśli masz podłoże) lub w doniczce. Ja mam jabłka z "własnej uprawy" na działce, więc wiem, że nie są pryskane.
PS. Z owoców nie polecam bananów. Po pierwsze moje świerszcze jakoś ich nie lubią, po drugie, bardzo łatwo się psują.

koleś
29-01-2013, 10:29
no i o to chodzi :Morda powiedział że mam dawać jabłka i sałate a Jaca że mam unikać podawania sałaty i owoców... więc który wkońcu mówi prawde??

koleś
29-01-2013, 10:30
no i o to chodzi :Morda powiedział że mam dawać jabłka i sałate a Jaca że mam unikać podawania sałaty i owoców... więc który wkońcu ma racje??

Hari
29-01-2013, 11:14
Jaca ma racje, ale to nie jest tak, ze owoce są zakazane (lubią np. pomidora). Ostatnio ktos wspomniał o fermentacji jako przyczynie zgonu świerszczy. Cos w tym jest, więc nie podawaj owoców szybko fermentujących (np. jabłko, brzoskwinie)Mozesz tez podawac roznego rodzaju warzywa (czyste). Słata nie jest polecana ze wzgledu na chemie. Jezeli masz czystą z działki/ogrodka, to jak najbardziej mozesz podac.

morda
29-01-2013, 13:21
Ja daje i mają się wzorowo. Zawsze dawałem i sałata a raczej chemia w niej nie były powodem zgonu. No ale trzeba jednak na nią uważać.

Dark Raptor
30-01-2013, 00:10
Każdy owoc może sfermentować. Po prostu często wymieniaj im takie żarcie lub dawaj mniejsze porcje (jeśli jest świerszczy dużo to ten problem odpada).
Ja swoim jabłko daję od czasu do czasu, głównie kapustę pekińską, kiełki pszenicy i suchą kocią karmę.

JoShi
30-01-2013, 05:39
najlepiej to sobie samemu w doniczce wyhodowac warzywko jakies lisciaste (mozna salate, albo jeszcze lepiej rzezuche) i wtedy masz bez problemu

42d3e78f26a4b20d412==