PDA

Zobacz pełną wersję : Drewnojady się zjadają



kermit82
31-01-2013, 06:23
Dzisiaj przeglądając słoik z drewnojadami zauważyłem że jest kilka sztuk nadgryzionych to znaczy zjedzonych do połowy i w związku z tym mam pytanie dlaczego tak się dzieje. Trzymam je w litrowym słoiku około 50 sztuk a jako podłoże mam trociny dębowe, płatki owsiane, i buła tarta i co jakiś czas podlewam trochę wody na podłoże.

Szpaq
31-01-2013, 08:20
Duze masz te larwy? Bo jak tak to litrowy sloik jest troche za maly u mnie zadko sie nadgryzaja a trzymam je w 4 litrowym pojemniku (okolo 60 duzych larw) tego nadgryzania i tak sie nie wyeliminuje mozna je tylko zmniejszyc.

JoShi
31-01-2013, 09:09
Moze maja za malo bialka albo wody.

Szpaq
31-01-2013, 12:27
To juz raczej wilgotnosc, moje zyja w wilgotnym pruchnie z dodatkiem lisci i huby (wszystko z lisciastych), przedtem dosypywalem im platki i otreby ale plesnialo szybko, najchetniej jadaja pruchno zalapane przez grzybnie zapach nie jest przyjemny ale rosna dosc szybko.

Dark Raptor
01-02-2013, 00:54
Trzymasz je stanowczo w zbyt dużym zagęszczeniu. Najlepiej wstaw je do dużego (szerokiego) plastikowego pojemnika z 5 cm podłoża (próchno lub torf, ew. huby), na wierzch duże kawałki próchna (najlepiej brązowego, rozpadającego się na bloczki). Co jakiś czs dowalaj owoce i warzywa +trochę mięsa lub suchej karmy dla psów/kotów(dużo białka = mniej kanibali). Dobrze jest na początku oddzielać poczwarki bo to wśród nich notuje się największe straty.

42d3e78f26a4b20d412==