PDA

Zobacz pełną wersję : zopobas morio



OBMAB
13-02-2013, 11:49
mam problem!
lerwy mojego drewnojada zaczęly padać nie wiem dlaczego .
temperatura moje hodowli stale wynosi 26 C. hoduje je w akwarium 7 litrowym mam tam jakieś 2,5 porcji . jezeli hodzi o wilgotność to spryskałem terra jeden raz nie obficie i już na drugi dzień pojawiała się pleśn . Może dalem im za dużo pruchna teraz maja tam jakieś 7 cm. Karmię je liśćmi sałaty , suchą karmą dla psa , pokarmem dla ryb ozdobnych ( trzymanych w oczkach) no i innymi pokarmami w granulacie z dodatkim minerałów. co robie nie tak , do czego mozna mieć zastrzeżenia
proszę piszcie wszelkie uwagi!!!
z góry dzięki!

Jaca
13-02-2013, 15:17
A co dokładniej pleśnieje, żarcie?

Arrow
14-02-2013, 00:26
witam,
Bartku zwieksz powierzchnuie wentylacyjna, mozesz zostawic je otwarte, jeli odleglosc od krawedzi jest dosc duza (jakies 10 cm), zdychaja bo pewnie nazarly sie splesnialego jedzenia, mnie tak padly wszytskie spieszyki :(, z tym ze one potrzebowaly wysokiej wilgotnosci

OBMAB
14-02-2013, 13:12
DZISIAJ JAK ZAGLADAEM DO NICH TO FAKTYCZNIE BYŁA PLEŚŃ NA PRUCHNIE I NA JAKIŚ RESZTJKACH POKARMU . NA SAMYM ŚRODKU POJEMNIKA LEŻY SPRUCHNIAŁY PNIAK DZREWA, GDZIE SIE MAJĄ PRZEPOCZWAŻAĆ .
JAK DZISIAJ PODNIOSŁEM PNIAK TO ZAUWAŻYŁE NA NIM PLEŚŃ I NATYCHNIAST WSZYSTKO PRZEBRAŁEM
P.S
CO DO POJEMNIKA TO MA ON WYMIARY 40 CM DŁUGI X 30 CM SZEROKI I CHYBA ZE 30-35 CM WYSOKI, JEDNAK POJEMNIK PRZEZ DWA DNI BYŁ SZCZELNIE ZAMKNIĘTY MOŻE DLATEGO TA PLEŚŃ???
CZY MUSZĘ IM REGULANIE SPRYSKIWAĆ POJEMNIK , BO ZNÓW NIE WIEM CZY NIE ZAPLEŚNIEJE ???

DZIĘKI ZA PORADY!

Arrow
14-02-2013, 13:44
eh nie zwieksz wentylacje i raz na jkis czas tak zeby w pidelku byla czesc z wigotnym torfem

Jaca
14-02-2013, 14:05
No to sprawa jasna. Drewnojady się podusiły.
U mnie pleśń, która pojawiła się na spróchniałym konarze, była chętnie przez dorosłe zoofobasy zjadana.

OBMAB
14-02-2013, 14:39
to u nich musi być poidełko??

42d3e78f26a4b20d412==