PDA

Zobacz pełną wersję : najlepszy świerszcz



darktiger
02-03-2013, 11:10
jaki byłby najlepszy świerszcz oprócz domowego? chodzi mi o takiego, który najszybciej się rozmnaża i w dużych ilościach, mało agresywny,ale żeby był ruchliwy, taki który zawiera dużo składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego rozwoju ptasznika. proszę nie dawać odpowiedzi typu, poszukaj w archiwum, ponieważ jest tam tyle tego, że mi się nie chce.

SławekS
02-03-2013, 11:20
W Biofilu piszą że: "afrykański swierszcz bananowy najbardziej ruchliwy, najbardziej miękki i najsmaczniejszy gatunek " ale jest to też najbardziej skaczący gatunek.

darktiger
02-03-2013, 11:26
to ten odpada, nie chcę, żeby otwierając pomieszczenie, w którym będę je trzymał chcąc wziąść jednego wyskoczy mi 5. Mama by mnie chyba zabiła jak by jej robale po domu skakały.

Arrow
03-03-2013, 00:50
witam,

heh w zasadzie bananowy spelnia Towje wymagania, nie mozemy jednak przesadzac, ze zaraz Ci wyskoczy :), ma jeszcze jedna zalete jest cichszy niz pozostale gatunki

http://www.biofil.pl/Zwierzeta/Owady/Pictures/Maxi/Gryllodes-sigillatus.jpg

Caprice
03-03-2013, 02:10
ja mam bananowe i w ogole nie "spiewaja" etc.Co najlepsze skacza tylko jak gwaltownie porusze pojemnikiem i to w zasadzie nawet nie skacza,a szybko chowaja sie do kryjowek.Trzymam je przykryte gaza na gumce i nie uciekly jeszcze,mimo ostrzezen.Jak podnosze gaze powoli w ogole nie skacza, przy karmieniu caly czas mam odkryte pudelko i ani jeden mi nie wyskoczyl jeszcze,jak wloze spokojnie reke do srodka,to same wchodza na reke,nie musze sie za nimi uganiac i stresowac.
Co do agresywnosci - sa o wiele mniej agresywne niz zwykle swierszcze,ktore wobec pobratymcow sa okrutne:) w przypadku bananowek nie zdazyl mi sie ani jeden przypadek kanibalizmu,choc mam ich duze skupisko.
Dlatego uwazam,ze nadaja sie do hodowli o wiele lepiej niz zwykle swierszcze.

darktiger
03-03-2013, 02:31
A gdzie można je kupić oprócz Biofilu, bo tam jest droga wysyłka:(

Caprice
03-03-2013, 02:37
oj nie orientuje sie - ja dostalam od MyKel'a przy zakupie rosei - pogadaj z nim,on jest z Katowic:)

Sihaya
03-03-2013, 08:34
Lenistwo ponad wszystko;) Ale drugi lub trzeci temat jakie sie tylko na tym forum pojawił dotyczyl porownania 4 hodowanych gatunkow.
Ps swoja droga-sama sie zastanawiam czy jest jakis szybki dostęp do np. poczatku forum, bo przerzucanie ekranow jest rzeczywiscie męczace.
Pozdrawiam i polecam czerwonogloew(kubanskie), sa duze, malo skacza nie zzeraja sie i sa dosc plodne.

FoKs
03-03-2013, 11:43
dark tiger napisz domnie na gg
to ci powiem co i jak
a zreszta jak masz łatwy dojazd do katowic to wez nr kom do biofila i napisz mu sms zeby ci wziol swierszcze na giełde do katowic ja tak kupilem pesete prowadnice itd :P przy okazji na gieldzie nabyłem emili :P

darktiger
03-03-2013, 11:46
tylko, że ja mieszkam 500km od katowic.

Hari
04-03-2013, 06:58
Jak je podgrzejesz w okolice 30st, to powinny zacząć ćwierkać ;)
Co do najlepszego gatunku w hodowli, to nie ma takiego. Wszystko zalezy od stworzenia. Ja najbardziej cenie sobe śródziemnomorskie i czerwonogłowe. Są duze i szybko rosną. Jeden taki dorosly podpasiony= dwa, a nawet 3 bananowe :)

Elian
04-03-2013, 13:05
PS. Makel nie jest z Katowic tylko z Piekar Ślaskich !

Caprice
04-03-2013, 13:58
a to wybacz w profilu mial chyba Katowice i umowilam sie z nim w Katowicach an jego zyczenie,totez wywnioskowalam,ze jest stamtad:)

42d3e78f26a4b20d412==