PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie sa koniki polne :/



farmer
04-03-2013, 13:27
Czesc...
Parenascie postow nizej mozemy przeczytac,i o to cytat:

"W zasadzie już coś można złapać na początku kwietnia (dobrze nasłonecznione łąki), ale przwdziwy wysyp dużych sztuk od połowy maja."

Chodzi o to ze mam agamke brodata malutka ok 12 cm. No i niedawno wresncie zaczela jesc. No dostawala swierszcze tyle ze trzeba bylo male swierszcze kolowac a teraz w moim kochanym miescie : zielona gora, jest kryzys swierszczowy i sa za duze i badzo drogie. Niema takich mniejszych... :/ agamke akurat tak zakupilem by za chwilke mialy sie pojawic koniki polne na lakach. Na razie dobrze zyjemy z agamka ona jest szczesliwia bo caly dzien lata za muchami ktore sa malo wartosciowe ale widze czasami podjada witaminy i sepie. Dostaje co jakis czas posilek ze swierszczy: gosc w sklepie od biedy zalawia mi male sztuki ale naprawde b. malo. No ale moje pytanie brzmi:

Odnoszac sie do powyzszego cytatu dedukuje ze na lakach juz jakiesz koniki i inne robactwo pownno byc. No wiec wybralem sie na b dobrze naslanecznmiona lake. I szukalem tych konikow i tu lipa ani jednego ale byly inne robactwo ale takie ktore sie nienadaje pod nogami uciekaly malutkie zwinnki ;) (oczywiscie ich nielapalem ale obserwowalem) a konikow polnych niema ni w zab. No ale niep[oddalem sie i przy okazji jak jechalem do rodziny gdzie jest duzo fajnawych miejsc dla konikow polnych tez dupa ;) TEN POST NIEMA SUGEROWAC ZE MOJA AGAMKA GLODUJE!! Agamka ma sie dobrze brzuszek sie jej zaokralgla jej 1,5 tygodniwa glodowka jaka sobie zaapserwowala pon9eiwaz tyl ejej trwalo zaaklimatyzowanie. Wiec jak jest u was? w lasach na lakach itd? kiedy beda te koniki? bo na wakacje jak wroce z wyjazdu to zakladam duza hodowle swierszczy w piwinicy i bede sklepy w ZG zaopatruwal w lasnie w te stforki.
Z gory dziekuje za powazne i konkretnie odpowiedzi.

Grzechoo
04-03-2013, 14:30
pociesze cie ze tez mialem nadzieje na koniki ale w wawie tez jeszcze nie ma :(
a mam dobre miejsce i latem sa tam naprawde roje tylko ze to miejsce jest na mojej uczelni i troche dziwnie na mnie patrza ;P

Dark Raptor
04-03-2013, 23:10
Ja złapałem już parę sztuk siwoszka Oedipoda, widziałem też zwykłe koniki polne (ale małe). Najlepiej szukać na ugorach, porośniętych kserotermiczną roślinnością i przy dobrej, ciepłej i słonecznej pogodzie. Pojawiły się też świerszcze polne, te są już duże i mają ponad centymetr (złapałem sobie kilka). Najwcześniej za miesiąc zaczną grać.

redknee
05-03-2013, 03:18
gdzie zlapales te swierszcze polne?
kurcze ja szukalem i szukam dalej a tu nic :/
bardzo mi na nich zalezy :))

wiec jesli mozesz to podaj jakies wskazowki przy szukaniu :)))

Dark Raptor
05-03-2013, 04:36
Częściowo odpowiedziałem w innym poście :)
...ale napiszę dokładniej.
Świerszcze polne lubią tereny otwarte. Najczęściej poluję na nie na ugorach, porośniętych suchą kserotermiczną roślinnością. Są to np. takie obszary jak obrzeża sosnowych lasków (nasadzanych i dość młodych), najczęściej na piaszczystym podłożu.
Nory czsem trudno wypatrzeć. Mogą być ukryte między roślinami. Często świerszcze wywalają jednak jasny piach i wtedy dobrze je widać. W tej chwili można się posłużyć tylko metodą wzrokową (bo są jeszcze niedojrzałe). Niedługo rozpoczyna się ich okres godowy, więc zaczną grać. Można je wtedy bardzo łatwo namierzyć (samce). Samice poszukuje się metodą na tzw. "upatrzonego", czyli z nosem w trawie. Czasem w norze samca można znaleźć parkę (wyjątkowy fart).
Swoje bestie wyszukuję w okolicach Warszawy (jakieś 40 km. na pd, obok trasy katowickiej). Teoretycznie na południu kraju powinno być ich więcej. Najmniej spotykałem ich na Mazurach, ale nie świerszczy tam głównie szukałem :)

redknee
05-03-2013, 06:51
wielke dzieki :)

farmer
05-03-2013, 06:53
oks. teraz w zielonej jest kiepskawa pogoda ale powoli sie wypogadza wiec nie bede sie poddawal. Jak mi sie cos uda zlapac to napisze.

egzotic
13-03-2013, 05:20
ja dzis bylem na polowaniu na dzialce i lipa :( ani jednego nie znalazlem byla /i jest nadal/ sliczna pogoda szukalem na naslonecznionym polu ale znalazlem tylko motyle pajaki jedna biedronke i mase zwinek i zab

42d3e78f26a4b20d412==