PDA

Zobacz pełną wersję : świerszczowy cud



Foxtrott
16-03-2013, 04:18
chyba to najlepsze określenie na to co stało sie w terra z moimi krocionogami.
szczelnie przykryte terra z ziemią kwiatową i torfem funkcjonowało sobie dobrze jakieś kilka miesięcy, aż tu nagle świerszcze!!!!!!!!!
pojęcia niemam skąd się wzięły, ale lata w terra kilkanaście malutkich świerszczy. biorąc pod uwagę temperaturę w terra jajka złożone musiały byc jakieś 4-5 tygodni temu.
miał ktoś coś takiego??
nie uciekły mi żadne świerszcze, a nawet jesli to terra cały czas szczelnie przykryte szybą z 1mm szpara na wentylację.
pojęcia niemam skąd to się wzięło.
jakies pomysły, czy mam to uznac po prostu za cud????

Arrow
16-03-2013, 04:45
eh ja tak mam czesto jak miale w domu siwerszcze to czesto u kruszyc biegaly, w sklpeie tez biegaja , prawda jest taka ze one sie wydostaja z tego terra gdzie sa, albo przy lapaniu i znajduja dobre miejsca w faunaboxach :)

Foxtrott
16-03-2013, 09:31
CO ZA IDIOTA UMIEŚCIŁ MOJEGO POSTA NA FORUM O KARMÓWKACH??? TWOJA ROBOTA NOOK??? NUDZIŁO SIĘ??

Jaca
16-03-2013, 10:31
A podłoże do terra krocionogów skąd brałeś?

Foxtrott
16-03-2013, 10:44
to mieszanka świerzo otwartej ziemi do kwiatów i świerzo otwartego torfu.

Miszqa
17-03-2013, 14:48
hehe ciekawa historia z tymi świerszczami:]

Krzysztof.W
18-03-2013, 10:51
A to ciekawe Foxtrott, cóż za zbieg okoliczności:) ja także mam korocinogi, i nie dawno zauważyłem że mieszkają z nimi nieproszeni goście, czyli małe świerszcze.
Skąd one się tam wzieły także sie nad tym głowie.

Foxtrott
18-03-2013, 11:38
wiesz co, skoro to nie jest odosobniony przypadek trzeba by ustalic skad to !!!!!
masz świerszcze które mogły by się dostać do krocionogów??

Dark Raptor
19-03-2013, 23:23
U mnie w różnych terra też pojawiają się świerszcze, jest to jednak spowodowane ucieczkami wylęgu, ew. "skażonym" jajami włóknem kokosowym lub torfem. Raczej na samorództwo bym tu nie liczył (chyba, że kreacjoniści mieli rację ;)

FoKs
25-03-2013, 13:26
ja miałem przypadek ze normalnie pewnego dnia dałem świerszcza kedziorowi złapał go przymnie w sekunde a świersz jagby padał albo co i na drugi dzien widze ze w tera dla kędziora lataja małe roboczki (świerszcze ) myslalem ze sie wyległo robactwo od brudu :D a kedzior chodził i je deptał !! normalnie brał dwiema łapami i specjalnie deptał śmiesznie wygladało :D no ale go przeniosłem do innego terra :))

42d3e78f26a4b20d412==