PDA

Zobacz pełną wersję : ŚWIERSZCZ BANANOWY opisy kontra posty



zpfp8
18-03-2013, 13:01
Świerszcz bananowy (Gryllodes sigillatus) osiąga rozmiary od 25 do 35 mm, bardzo szybko się rozmnaża


Świerszcz bananowy występuje w Azji. Dorasta maksymalnie do 2cm
Samice rozpoznajemy po długim pokładełku a samca po głośnym nocnym graniu.

Obydwa opisy są z tego samego serwisu :www.terrarystyka.com.pl


afrykański swierszcz bananowy - opis z BIOFILA


To jak jest z tym świerszczem azjatycki czy afrykański ,jaki jest ten rozmiar max. ,
no i we wszystkich postach jakie czytałem określa się go jako najcichszego (nie grającego) a tu proszę: " samca po głośnym nocnym graniu " czy to jest jeden i ten sam gatunek ? Chcę rozpocząć hodowlę tych owadów ale zależy mi na jak najcichszym gatunku wręcz bezgłośnym no i maksymalnie pozbawionym zachowań kanibalistycznych z postów wynika że to właśnie świerszcz bananowy spełnia moje kryteria ale co z opisami ?
Wielkie dzięki za odpowiedzi !

Arrow
18-03-2013, 13:30
witam,

jest nie watpliwie najcichszy, ale rekompensuje to swoja ruchliwoscia, jest bardzo skoczny

co do kanibalizmu, przy zapewnieniu odpowiednich warunkow proceder ten maleje

pjczyzna jest oczywiscie Azja, zostal on jednak zawleczony w roznie tropikalne miejsca na swiecie

roznie podaja zrodla, jedne pisza ze max to 20mm inne ze 35 mm, stad w opisie rozbieznosc 25-35 mm

Dark Raptor
19-03-2013, 23:34
Raczej 20mm. Nigdy nie miałem większych.
Rozbieżność co do wielkości i nazwy może być związana z róznymi gatunkami w hodowli i chaosem w polskim nazewnictwie. Jeśli mówimy o Gryllodes sigillatus to jego ojczyzną jest najprawdopodobniej Jawa. Jak napisał Arrow został zawleczony na wiele obszarów. Ostatno jest go dużo na Florydzie.

zpfp8
20-03-2013, 11:51
Dzięki za info.

skarpiel
28-03-2013, 03:17
Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie to:
Świerszcze koloru czarnego z czerwono zabarwionymi tylnymi goleniami, wielkość od 2-2,5 cm - ja kupiłem takowe pod nazwą kubańskie.
Prawda jest taka że u mnie był to najuciążliwszy gatunek z wszystkich które miałem do tej pory. Fakt że są duże i grubiutkie ale w nocy poprostu można dostać białej gorączki - przeważnie grał jeden samiec najgłośniej, najdłużej i wogóle naj...
Gatunek polecam ludziom z bardzo twardym snem.
Acha, u mnie ten gatunek był dość powolny i bez trudu mozna było sobie złapać wybraną sztukę.

42d3e78f26a4b20d412==