PDA

Zobacz pełną wersję : świerszcze



FoKs
25-03-2013, 13:29
Wyległy mi sie świerszcze co zrobic alby uczymac ich jak najwiecej bo wiem ze jest ich bardzo duza smiertelność

smash
26-03-2013, 01:35
śmiertelność ? kanibalizm moze i tak ale same z siebie tak nie zdychaja.

Dark Raptor
26-03-2013, 03:15
To dość trudna sztuka. W zasadzie wszystko zależy od utrzymania dość wysokiej wilgotności (ale bez przesady), dostarczenia odpowiedniego pokarmu (dużo białka, wody w żarciu itp.). Trzeba pilnować, by nic nie przegniło i nie pojawiły się roztocza.
Można się w takie rzeczy bawić, ale zazwyczaj świerszcze mają taki "przerób", że spokojnie można pozwolić sobie na straty.

Miszqa
30-03-2013, 10:21
nie rób nic specjalnego... nie wiem jaka smiertelność;) wystarczy o kilku rzeczach pamiętać i pozostaje tylko zjawisko kanibalizmu:)

To tak:
1) żadnej pleśni! pleśn może wybić całe pudełko - regularnie trzeba zaglądać i wybierac resztki pokarmu:]
2) nie przesadzać z wilgotnością - żeby nie zaczął gnić pokarm, żeby nie pojawiła sie pleśń... pozatym gnijące liście mają skłonność do wytwarzania lepkich "soków" - potem przyklejają sie świerszcze i giną:/
3) odpowiedni pokarm - białko itp, żeby miały co jeść i nie jadły sie aż tak nawzajem.
4) dużo kryjówek, wytłaczanki, troche liści sałaty itp - żeby miały gdzie sie schować jak chcą przejśc wylinke:)
5) sprzątać regularnie resztki pokarmu i wymieniać suche jedzenie.

ogólnie chyba tyle... ja sie trzymam mniej więcej tego co napisałem i mam bardzo niską śmiertelność w hodowli:)
powodzenia:)

Hwarang
03-04-2013, 07:17
A jako ciekawostke podam, ze ponad dwa tyg trzymalem wyleg w pojemniku z maksymalnie zaplesnialym zarciem i wsio bylo ok, az sie zdziwilem :>

Dark Raptor
03-04-2013, 23:55
Może miałeś mało agresywny gatunek grzyba. Pleśń może zaszkodzić również hodowcy, zwłaszcza gatunki z rodzaju Aspergilus. Ich zarodniki mogą latać wszędzie. Więc zasada jest jedna - lepiej czyścić terraria...

42d3e78f26a4b20d412==