PDA

Zobacz pełną wersję : POMÓZCIE



maja_bzzz
03-05-2013, 06:29
Na ostatniej giełdzie kupiłam świerszcze i dorzuciłam je do swojej własnej hodowli. Wczoraj zauważyłam że u świerszczy wylęgły się glisty roztocza. Mam pytanie: jak tego cholerstwa się pozbyć???cała hodowla do wytępienia???pomóżcie

Natkas
03-05-2013, 06:52
zebysmy ci pomogli musisz sprecyzowac: to w koncu glisty (malo prawdopodobne:) czy roztocza? a moze po prostu skoczogonki - poszukaj o nich czegos tez na forum owady, na ptasznikach tez chyba bylo o nich bo dosc czesto sie legną w terrariach. poza tym musisz tez powiedziec gdzie sie zalegly? bo jesli w podlozu to malo prawdopodobne zeby byly przyniesione ze swierszczami, a jesli sa przymocowane w jakis sposob do swierszczy to od razu je wywal

maja_bzzz
03-05-2013, 12:01
Są to biało - popielate z ciemniejszą głową glisty, mają 8mm długości maja pare nóżek z przodu i chodzą po wszystkich powierzchniach w wodzie toną.Gromadzą się w skupiskach - w coś podobnego do kuleczki. Najwięcej tych glist jest przy odchodach świerszczy.Pojawiły się z dnia na dzień. Na świerszczach ich nie ma - nie trzymają się ich

Pająk
04-05-2013, 03:36
To może wystarczy przenieść wszystkie świerszcze do innego pojemnika, podłoże i resztę wystroju wywalić i gotowe :-). Powodzenia w likwidowaniu tych robali.

42d3e78f26a4b20d412==